Co najlepiej wyleczy Twoje ciało? Co kolejny mistrz, to inna koncepcja ... - Ssk-ji- ssk-ji.info
logo

Medycyna postępuje...
Reklama

UWAGA, PROMCIA!
TA WITAMINA K2 ZARZĄDZI 

TWOIM WAPNIEM, CZYLI
ZERO KAMIENIA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co najlepiej wyleczy Twoje ciało? Co kolejny mistrz, to inna koncepcja …

  Tylu jest uzdrowicieli, ale żaden z nich nie zagra przy …

  Tylu jest uzdrowicieli jak Last, Bołotow, Nieumywakin, Gerson, Graham, Budwigowa, tak różnymi drogami dochodzą do tego samego, albo dość podobnego. Czyli uzdrowienia człowieka. Napisałam dość podobnego, gdyż Bołotow ma zacięcie do robienia z ludzi trochę yyy … pijaków. No dobra, nie żartujmy, tym bardziej, że błękitne strefy też popijają, tyle, że czerwone wino, ale jest s ł o ń c e. A słońce jest najważniejsze, ale do rzeczy.

  Uzdrowiciele przysięgają, że wiedzą co i jak powołują się na swoje badania i doświadczenia. Do tego faktycznie mają rzesze wyleczonych.

  Jedni mówią jeszcze o modlitwie, o konieczności modlitwy, jak George Malkmus (ten od diety Alleluja), inni zupełnie nie wspominają o duchowości, a jedynie napomykają o pozytywnym nastawieniu i unikaniu stresu (medycyna germańska). Jeszcze inni skupiają się jedynie na biofizyce człowieka. Wszyscy ci uzdrowiciele reprezentują postawę pewności siebie, przekonania o słuszności, właściwie o jedynej słuszności swoich metod.

  Stąd zrodziło się rezolutne pytanie: – O co kaman?

  Parę lat temu (będąc świeżą neofitką), również sądziłam, że znam, że wiem, że podążam jedynie słuszną drogą. Witarianizm dla wszystkich, widelce ponad noże, dużo, zielono, roślinnie i na surowo. Tymczasem widzę, że różne diety pomagają ludziom również, byleby tylko nie były to tak zwane zrównoważone, które nasze babcie uważały za jedyne spoko, a które ich zięciów załatwiły już koło 42. A córki wciąż przesiadują pod gabinetami lekarskimi, wzdęte, pełne gazów, nieruchawe, bez energii.

  Czy mówimy więc o tym samym człowieku?

  Na pierwszy rzut oka najbardziej od wszystkich uzdrowicieli odbiega Bołotow. Twierdzi on, że krew trzeba jak najbardziej zakwaszać, a limfę, owszem alkalizować. Twierdzi, że komórki rakowe najbardziej przypominają rośliny, że składają się z takich samych aminokwasów, które przeważają w roślinach, czyli że wykazują zasadowość. Bołotow twierdzi, że z tego powodu pierwsze komórki rakowe ujawniają się właśnie w zasadowej limfie.

  Stąd koncepcja rozdzielnego odżywiania. Aminokwasy, które są bardziej kwaśne (te pochodzące z produktów zwierzęcych) mają odżywiać krew, natomiast przy jakiejkolwiek awarii układu limfatycznego należy jak najszybciej zacząć odżywiać się zasadami. I tak naprzemiennie.

  Bołotow zwraca wielką uwagę na to, aby nie spożywać pokostu, który uważany jest za najsilniejszy kancerogen

  A czym są wszystkie oleje roślinne (szczególnie rafinowane)? Jest to typowy pokost

  P o k o s t ?!

  Co twierdzi Graham o tłuszczu? Co twierdzi Gerson o tłuszczu? W tym wypadku mówimy właśnie o tłuszczach roślinnych, ponieważ są to diety właściwie roślinne. W obu przypadkach spożycie tłuszczu nie może przekraczać 10%, czyli tak naprawdę spożycie tłuszczu roślinnego nie powinno przekraczać 10%. Innego się na tych dietach nie je. W terapii Gersona nie można jeść awokado właśnie z tego powodu.

  A co o tłuszczach roślinnych mówi Last?

  Oleje z nasion roślin oleistych są bogate w kwas linolowy, który stymuluje wzrost nowotworów – częściowo ze względu na działanie zapalne, a częściowo dlatego że guzy potrzebują kwasu linolowego jako istotnego czynnika wzrostu.

  Ale też mamy istotną różnicę w stosunku do Bołotowa, ponieważ Last mówi dalej: – To samo dotyczy pokrewnego kwasu arachidonowego zawartego w żółtku jajek, mięsie i drobiu. Do tego gotowana żywność oraz dieta o wysokiej zawartości fosforu i uboga w magnez wzmagają stan zapalny i ból. Duże ilości fosforu znajdują się w mięsie, rybach, jajach i nasionach, które nie zostały nasączone wodą, lub skiełkowane. To tylko wybrane przykłady, mogłabym na ten temat wypisać elaborat

  Powstają drastycznie przeciwne teorie, do tego są dowody, że te przeciwne teorie również sprawdzają się w praktyce

  O co więc kaman? Jest tu ktoś chory na głowę? Nie, wszyscy zdrowi

  Intensywnie zakwaszać żołądek, lub zmniejszyć podaż białka zwierzęcego i liczyć przede wszystkim na zakwaszenie krwi wolnymi rodnikami tlenowymi. Tak czy siak pojawia się wspólna i najważniejsza zasada:

  Eureka! Jak trawisz?

  Nagle spłynęło olśnieni, że Oni wszyscy dążą do tego samego. Mianowicie wszystko skłania się do tego, aby polepszyć pracę układu trawiennego.

  Ilość kwasu w żołądku!

  Tylko to się liczy! Ilość kwasu w żołądku, ilość enzymów, ale też ilość białek do strawienia. I nagle na pierwszy plan wysuwa się siarka, gorzkie trawienie, kwas solny, sól, ocet winny, białe wino – cydr (wino jabłkowe, jabol?, J23? Hans Kloss?) – kiedyś go piliśmy nagminnie, potem przerzuciliśmy się na whiskey, no i wszelkie kiszonki.

  Kisić, kisić wszystko, kisić co się da!

  Alkalizacja limfy?

  Owszem do tego będą służyły rośliny tylko i wyłącznie, natomiast białko zwierzęce ma zakwaszać krew ile się da. Żołądek może być trochę mniej zakwaszony, gdy je się diety (najlepiej monodiety) roślinne. Na dietach roślinnych stawiamy na potas, na dietach zwierzęcych stawiamy na sól.

  Ale za każdym razem chodzi dokładnie o to samo: – odpowiednio kwaśno w żołądku!

  To stąd ta ciągła gadka o occie jabłkowym. To dlatego na diecie śródziemnomorskiej wszystko podlewane jest octem balsamicznym, a do tego ludzie nie rozstają się z lampką wina.

  TU KUPISZ 100% IZOLAT SERWATKI CFM TiB
  bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią),
  o dużej zawartości GLUTAMINY, oraz BCAA

  Siarkaaaaa

  Dla nowotworu złośliwego istnieje pewne tabu.  Wiadomo że rzadko występuje rak rogówki oka, lub soczewki. Narządy te odżywiają się mukopolisacharydami, czyli komponentami białkowymi, które stają się siarczanami i aminocukrami. Dlaczego carska wódka dysponuje takimi właściwościami uzdrawiającymi? Dzięki siarczanom.

  Powstają one w organizmie jeśli człowiek je produkty gorzkie takie jak: musztardę, chrzan, cebulę, czosnek, glistnik, jaskółcze ziele. Jeśli spożywa te gorycze w dużej ilości, w jego organizmie jest wystarczająco siarczanów, które zapobiegają rakowi. To z Bołotowa.

  A co mówi Last? Zachęca do popijania oranżadki z witaminy C i MSM, czyli siarki organicznej. Owa oranżadka ma silne właściwości przeciwzapalne.

  Owa oranżadka yyy …. zakwasza

  I to jest yyy … bardzo pozytywne

  W didaskaliach:

  2 problemy

  1. Nadmiar żelaza i witamina C

  Ludzie starsi i osoby z nadmiarem żelaza, najczęściej chorzy na hemochromatozę obawiają się przyjmowania witaminy C ze względu na przestrogi lekarzy medycyny konwencjonalnej, że może ona (witamina C) zwiększyć wchłanianie żelaza.

  W rzeczywistości dotyczy to tylko niskich dawek witaminy C. Bowiem nadmiar żelaza w utlenionej postaci jest wynikiem problemów z równowagą potencjału redoks, co można łatwo skorygować zażywające 10 g askorbinian sodu dziennie w równych ostępach czasu.

  2. siarka i kłopoty

  Wiele osób ma problemy ze spożywaniem siarki zarówno w pokarmach jak i w MSM. Dlatego nie mogą korzystać z dobrodziejstw mieszanki kwasu askorbinowego z MSM. Okazuje się, że suplementacja Molibdenu (w dawce około 500 mcg dziennie) może być bardzo pomocna. Aktywuje bowiem enzym utleniający związki siarki do siarczanów.

  Źródła: Walter Last „Proste metody przywracania zdrowia”

  Dlaczego rasowy witarianin nie je czosnku, cebuli? Skąd bierze siarkę organiczną? Przede wszystkim jeśli jest na diecie niskotłuszczowej (a tylko taką zalecam) poziom jego fibrynogenu (czynnik prozapalny w limfie) jest niski. Oczywiście niski fibrynogen może świadczyć o pewnym niedożywieniu. Jednak wszelka nauka dotyczy ludzi na dietach tak zwanych „normalnych”. Nie wiemy tak naprawdę jakie są warunki/wyniki zdrowotne najlepsze dla roślinożerców, oczywiście mam na myśli surowych.

  Ludzie ci pomimo, że są na diecie niskosodowej i wysoko potasowej mają niski poziom insuliny na czczo i generalnie są bardzo zdrowi. Ale …

  Jest jeden podstawowy warunek, mianowicie słońce.

  S ł o ń c e

  A picie soku z kapusty wieczorem i jedzenie wytłoków z niej przed śniadaniem sprawi, że wszystkie nacje poczują się jak nowonarodzone.

  Ale to wszystko o czym napisałam dotyczy ciała, ale jest jeszcze umysł, nie mówiąc o reszcie …

  Owszem ciało ma wielką mądrość. Jest stare jak natura. Działanie przeciwko ciału ma granice, których nie możesz rozciągać w nieskończoność.

  Twoje ciało nigdy nie będzie krzyczeć, ono zawsze szepcze

  Jak masz usłyszeć swoje ciało? Tylko wtedy, gdy udaje Ci się wyzerować emocje. Emocje to jest najszczersza odpowiedź Twojego ciała na myśli.

  Ego potrafi kłamać i oszukiwać, ciało nigdy

  Ale jak zerować emocje, gdy matrix karmi się Twoim strachem, sztuczną radością, podnieceniem erotycznym i złością, oraz wiecznym zamartwianiem się? Gdy każdy program telewizyjny ma Cię nakręcać emocjonalnie, każde centrum handlowe żeruje na Twoich emocjach, każda impra, każdy melanż. Nie spotykasz się z nikim, żeby wspólnie nucąc haftować muślin na tamborku. Nie wchodzisz całym sobą w misterium zaparzania herbatki o 17.

  Często jesteś przejedzona, a to jest złe (najgorsze?)

  Często nisko wibrujesz i Twoje ciało nie może uporać się z niskowibrującym pokarmem w żołądku. Mięso to pokarm o bardzo niskich wibracjach, i trzeba być naprawdę samemu na wysokich, żeby Ci nie zaszkodził. Również duchowo.

  Czy będziesz umiała medytować, czy uniesiesz się kiedykolwiek do góry z niskowibrującym pokarmem w żołądku? Nawet jakby Bołotow miał rację w kwestii zagryzania codziennego chlebka z mieloną słoniną wieprzową z czosnkiem?

  Nawet jakby to był cud uzdrawiania, to co z Twoją pustką/antymaterią/duszą/boskością?

  Gdzie się podzieje natenczas Twoja boskość? Dasz radę?

  A tu, jakby co, możesz sprawdzić jakim jesteś typem metabolicznym i co miałbyś niby jeść:)

  Źródła: Borys Bołotow „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”, Walter Last „Jak wyleczyć się z raka”, Osho „Równowaga ciała i umysłu”

  banan,jak zarobic pierwszy milion

  Owocek:)


  reklamablogBlog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym 


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 5 338 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Krysia Sucha 29 maja 2017 o 11:41

   Pepsi kochana,
   znowu tak pięknie piszesz, jak zawsze zresztą…..
   A nam pozostaje mieć nadzieję, że szepczące ciało i jeszcze bardziej cichuteńka boskość będą grały w jednej drużynie i takiemu monolitowi żadne nawet najbardziej rozwrzeszczane ego nie da rady….. zmęczy się, zrezygnuje, zamrze….. co oby…..
   i czego życzę sobie i nam wszystkim…..
   wiadomo – kocham….
   Krysia

  2. agga 29 maja 2017 o 14:15

   I znowu akurat temat na zawolanie, niesamowite to jest, bo dzis wlasnie z kumpela mowilysmy o wielu sposobach dochodzenia do jednego celu (w skrocie – zdrowie ducha i ciala) i konkluzja byla taka, ze zadbanie o trawienie, jelita, zoladek to podstawa.
   Zostaje kwestia ego, emocji, na razie jestesmy na etapie zaakceptowania siebie w swych „ulomnosciach”;)
   Usciski:)))

  3. BrunonR 29 maja 2017 o 14:50

   Super!!
   Nareszcie wpis ogarniający wszystkie koncepcje, ktore czytane oddzielnie są …… do siebie w kontraście.
   Tego szzukam od specjalistow – ogarniecia szczególów i wyciagniecia wniosków. Sam znam germanską i czasem „zapomina ona” o żywieniu, czego mi tam brakowało.
   Zero straszenia, dużo dobrych porad, brawo

   Idź w tą stronę 🙂
   Stały, sceptyczny czytelnik 😉

  4. Pawel 29 maja 2017 o 15:58

   A powiem wam że ja zlapalem równowagę w pracy obu półkul a tym samym jasność postrzegania prawdy przechodząc na dietę Jana Kwaśniewskiego. Teraz próbuje wegetarianizmu rozdzielczość białek i zimej wody

   1. Gosialavenda 29 maja 2017 o 18:45

    Tylko nie za dlugo eksperymentuj na sobie bo rozregulujesz się tak jak ja. I potem to Ci już nawet Pepsi nie pomoze.:-) 🙂 ,ani Grzegorzadam.

  5. Madzia 29 maja 2017 o 17:19

   Z ta witamina c czyli kwasem askorbinowym to 8 gram przez cały dzień ,czyli jeśli wsypuje lyzeczke do shake to rozumiem ze o taka dawke mniej więcej chodzi ??? To w związku z tym ja czuje się lepiej , z tym ze jem ryby powinnam przestać ?

   1. Ssk-ji 29 maja 2017 o 20:13

    dlaczego masz przestać? tylko po rybie zjedz 2 tabletki chlorelli 100% organic This is Bio

  6. Gosialavenda 29 maja 2017 o 18:13

   Pepsi kochana, artykuł krotki, ale treściwy.Nic dodać, nic ująć, to super, że uczciwie potraktowalas temat. Opowiadasz o zaletach diety roślinnej, ale nikogo nie terroryzujesz. Wlasnie zdałam sobie sprawę, że pomimo, że nie jem cukru i glutenu już czwarty tydzień i czuję się lepiej, to jeszcze lepiej bym się czuła gdybym nie byla na diecie tzw.zrównoważonej. Kurczę czytam bloga tyle czasu, ale trochę się pogubilam. Za dużo informacji jak na jeden raz. Na szczęście mózg moze pomieścić cale tony informacji, mam nadzieję, że moj też i wszystko sobie poukladam. Dziękuję za ten artykuł. Pozdrawiam Gosia .

  7. Gosialavenda 29 maja 2017 o 21:10

   Pepsi odpisz proszę, czy ktoś o typie metabolicznym mięsnym, że tak w uproszczeniu to nazwę może siłą woli się przeprogramowac? Właściwie mam na mysli to, czy mięsożerca dlugo jedzacy rosliny przestawi się na węglowodany i będą sie one lepiej trawily w jego brzuchu? I to wbrew pozorom nie jest głupie pytanie, bo są osoby, które po tłuszczach czują się lepiej niz węglowodanach, ale maja wyrzuty sumienia, że jedzą mięso. Pozdrawiam Gosia.

   1. Ssk-ji 29 maja 2017 o 22:15

    zacząć wyżej wibrować, zerować się, przebywać tu i teraz i to samo odpadnie, bo zupełnie nie będzie taki pokarm z nami rezonowac

    1. maddalena 30 maja 2017 o 00:10

     hej Pepsi, mam pytanko. Czy mozna sie z Toba jakos skontaktowac na privie? Mam kilka pytan odnosnie supli,badan itp i nie chcialabym zasmiecac bloga

     1. Ssk-ji 30 maja 2017 o 06:44

      W środy i czwartki będą konsultacje ze mną w naszym firmowym sklepie, płaci się tylko za suple, należy zadzwonić i umówić się, gdy jesteś z Krakowa, możesz też do mnie napisać [email protected] <3

  8. Gosialavenda 29 maja 2017 o 22:24

   Dziękuję.

  9. galusiewicz 30 maja 2017 o 00:38

   Pepsi,
   Prosze napisz coś o refluksie. Mam refluks I biorę controloc. Jak to sie ma do kwasu wżoładku,który jest potrzebny,a którego wyjdzie lane ten preparat blokuje.

   1. Ssk-ji 30 maja 2017 o 06:42

    jest masa o refluksie na blogu, szukałka 🙂 zrób test sody i zakwaszaj żołądek jak jest potrzeba, leki odstaw

   2. Gosialavenda 30 maja 2017 o 13:09

    Hej Galusiewicz, ja 6 maja odstawilam gluten, potem cukier, kilka dni temu kawę, teraz nawet nie lubię jej zapachu. Lubilam mięso, ale cos mnie odrzuca od niego i chyba z niego zrezygnuję. Jem coraz wiecej warzyw, dzisiaj zjadlam owsianke bezglutenowa i od wielu lat pierwszy raz brzuch mnie nie boli. A refluks? Nie dopada już mnie tak czesto, nie bolo mnie w klatce piersiowej, jedyne co czasami pojawia się pieczenie w przełyku, ale niezbyt czesto. Ja wiem, że nie jestem tu od dawania rad, piszę tylko co mi pomoglo, gluten, kawa, cukier do wywalenia. Zdrówka życzę. Gosia.

    1. galusiewicz 30 maja 2017 o 16:56

     Gosiu,dziękuję Za info. Ja Jestem wegetarianka,unikam też glutenu. Kawe niestety pije 2x dziennie. Mam stwierdzony refluks gastroskopowo,ale w tej chwili jedynym objawem jest straszna chrypa. Laryngolog zapisał mi controloc,ale on wcale mi Nie pomaga,wiec 12 czerwca ide do innego laryngologa,który może coś wymyśli. Może ta chrypa to przez moja tarczyce. Mam hashimoto I niedoczynność. Zobaczymy.

  10. grzegorzadam 30 maja 2017 o 13:21

   Ja wiem, że nie jestem tu od dawania rad,”

   Wszyscy tu sobie radzimy, na tym to polega 🙂
   Może się przydać komuś.

  11. Noris 31 maja 2017 o 17:14

   Pepsi, chciałem napisać, że masz mój ogromny szacunek ze swoją pracę i za wiedzę jaką się dzielisz, bez zbędnego bicia piany
   Grzegorzadam Ciebie również tutaj nadmienienie.

   Swoją drogą, czym więcej wiem i was tutaj czytam, to mam wrażenie, że coraz mniej wiem…. ale może to jest jednak naturalny odruch 😉
   Pozdrawiam Was.

   1. Ssk-ji 31 maja 2017 o 17:36

    takie możesz mieć odczucie i nagle wszystko zaskoczy, dziękujemy za miłe słowa

  12. Kacha 31 maja 2017 o 22:24

   A ja się po tym artykule jeszcze bardziej pogubiłam. Jakaś tępa jestem…:-\
   A czy wiesz coś może Pepsi w temacie naczyniaków? Jak zahamować ich wzrost? Jak się z nimi obchodzić? Mam dosyć spory na wątrobie, lekarz sugeruje operacyjne zamknięcie aby nie rósł bardziej. Jednak trochę się boję kłaść pod skalpel. Jest jakaś alternatywa?
   Ściskam i dziękuję :-*

  13. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 08:27

   Jednak trochę się boję kłaść pod skalpel.”

   To nie ma sensu, poszukaj przyczyn.

   jaki masz poziom wit. D3, selenu, jodu, krzemu, boru, kolagenu?

   1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 08:30

    Na naczyniaki zewnętrzne (krwiaki) świetnie działa olej rycynowy.

  14. Kacha 2 czerwca 2017 o 22:57

   Nooo nie mam pojęcia. Nie badałam. Nie umiałabym zinterpretować wyników. Zresztą wątpię żeby jakiś lekarz zadałby sobie trud żeby przyjrzeć się bliżej sprawie. A jaka jest korelacja?? Dlaczego akurat te związki i te pierwiastki? Podobno naczyniaki są wrodzone. Te zewnętrzne ponoć najczęściej się wchłaniają, wewnętrzne rosną. Wątroba to jednak ważny organ…

   1. grzegorzadam 3 czerwca 2017 o 11:30

    Nooo nie mam pojęcia. Nie badałam”

    Zbadaj, interpretację otrzymasz, resztę znajdziesz.

    ”Zresztą wątpię żeby jakiś lekarz zadałby sobie trud żeby przyjrzeć się bliżej sprawie”
    Ufaj sobie nie lekarzom.

    ”A jaka jest korelacja?? Dlaczego akurat te związki i te pierwiastki?”
    Poszukaj, na blogu masz setki odnośników do tego.

    ”Podobno naczyniaki są wrodzone.”
    Na pewno nie.

  Dodaj komentarz

  www.steroid.in.ua

  www.steroid-pharm.com

  читайте здесь profvest.com