logo

Medycyna postępuje...
Reklama
 

ŻONO ODCHUDŹ SIĘ Z SUPER SPALACZEM TŁUSZCZU BIKINI BURN TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy dzięki ekstraktowi z brokuła pozbędziesz się cukrzycy typu 2?

  Zmieniająca życie choroba – cukrzyca typu drugiego – to postępująca choroba cywilizacyjna. Szczególnie alarmującą jest kwestia, że występuje coraz częściej u dzieci i nastolatków uzależniając ich życie od pigułek, zastrzyków, sprawdzania poziomu cukru i wizyt w gabinetach lekarskich.

  Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla popularnych leków na receptę. Ba, nawet twórcy aptecznych farmaceutyków podłapali trend dorzucając do lekarstw naturalne ekstrakty (co prawda w ilości nie tyle niezadowalającej, co nieskutecznej).

  Ostatnio odkryto potencjał ekstraktu z brokuła, który zdaje się być nadzieją dla diabetyków

  Pisałyśmy już obie – i ja i Peps – o sulforafanie, magicznym składniku roślin, przede wszystkim brokułów i ich kiełków, który leczy nowotwory (tutaj i tutaj). Okazuje się, że ta cudowna rzecz, którą możesz kupić za niewielkie pieniądze, albo wyhodować w kuchni, może wpłynąć też na wiele innych kwestii zdrowotnych.

  Sulforafan jest niezwykłą substancją odżywczą. Rozpoczyna swoją pracę w ciele jako coś zupełnie niepozornego i jest przetwarzana w super korzystny związek. Związek, który może powstrzymać komórki rakowe przed rozmnożeniem, pomóc cukrzykom wyrównać poziom cukru we krwi i zrobić dziesiątki innych, udowodnionych naukowo, wspaniałych rzeczy.

  Najnowsze badania nad sulforafanem wypadły bardzo obiecująco

  Podawano uczestnikom chorym na cukrzycę ekwiwalent 5 kilogramów brokułów każdego dnia przez 12 tygodni (100-krotność sulforafanu znajdowanego w jednym brokule). Wyniki dowiodły, że tak skoncentrowana ilość tej substancji jednorazowo obniża poziom cukru we krwi uczestników o 10% więcej niż u osób dostających placebo.

  Doktor Rhoda Patrick mówi o potencjale tego odkrycia:

  Cukrzycy typu drugiego to zazwyczaj osoby z nadwagą, w średnim wieku. Ich ciało przestaje odpowiadać na insulinę, która kontroluje poziom glukozy we krwi. Przyczynia się to do wzrostu poziomu cukru we krwi, co może podnieść ryzyko ataków serca, ślepoty i problemów z nerkami.

  Cukrzycy z reguły dostają metforminę, jednak nawet 15% chorych nie może jej przyjmować ze względu na chore nerki.

  Sulforafan redukuje poziom glukozy poprzez stłumienie enzymów wątroby, które wpływają na produkcję glukozy. Działa dokładnie jak lek, jednak jest naturalny i nie ma skutków ubocznych.

  Także u zwierząt sulforafan wpłynął na produkcję glukozy i zmniejszenie jej nietolerancji, w sposób podobny do metforminy.

  W 2012 roku wartość światowego rynku leków dla cukrzyków szacowano na 37 miliardów baksów. Od tamtego czasu na bank wzrósł i to o x-dziesiąt procent.

  Pomysł na tworzenie koncentratów z warzyw może wspomóc (także  wycofać) wiele farmakologicznych metod traktowania cukrzycy

  W poprzednich latach udowodniono między innymi, że ekstrakt z brokuła obniża ciśnienie krwi, wpływa na zniszczone płuca, leczy nowotwory i działa prewencyjnie w przypadku zawałów.

  Cukrzycę typu drugiego jednak, przede wszystkim zresztą, nie tylko można, ale powinno się leczyć (a da się wyleczyć całkowicie) poprzez zmiany w diecie, szczególnie poprzez konsumpcję surowych warzyw i udało się to wielu osobom. Przeczytasz o tym tutaj.

  Dlaczego jeszcze warto stosować sproszkowany brokuł?


  sproszkowany, w 100% organiczny BROKUŁ This is BIO

  Po pierwsze dlatego, że nie zawsze masz dostęp do organicznych liści. W rezultacie – zgodnie z myślą „lepszy rydz niż nic” – kupujesz marketowe brokuły z dużą zawartością pestycydów i zanieczyszczeń. Kupując dobrej jakości sproszkowany produkt nie musisz wybierać półśrodków. Do Twoich rąk trafia roślina surowa, organiczna i pełna substancji odżywczych!

  Po drugie dlatego, że sproszkowany brokuł to koncentrat – esencja tego, co w tej roślinie najlepsze. Przetworzony specjalną metodą zachowuje wszystkie substancje odżywcze i nie traci nic a nic na właściwościach! Jak wspomniałam wcześniej – masz więcej brokułu w brokule.

  Po trzecie dlatego, że jest super poręczny – możesz zabrać go w podróż, kiedy rano zaśpisz nie musisz na złamanie karku biec do zieleniaka po bukiet zielonych kwiatów do koktajlu i generalnie masz go zawsze pod ręką.

  Po czwarte możesz szybko i efektywnie wzbogacić przygotowane przez siebie koktajle i potrawy, a także potraktować go jako barwnik podczas kuchennych eksperymentów.

  Po piąte Może stanowić doskonały element codziennej terapii – znacznie łatwiej wypić szybki koktajl wodno-brokułowy, warzywnego smoothiesa albo przygotować pełen chlorofilu dip, kiedy zamiast wcześniejszego siekania i odczekiwania odpowiednio długiej ilości czasu by wydobyć z niego sulforafan, możesz wrzucić doń kopiatą łyżkę roślinnego ekstraktu. I masz pewność, że Twoja potrawa jest pełna super prozdrowotnych substancji odżywczych.

  Ofkorsik nie przekonuję Cię do rezygnacji z pysznego, surowego brokułku, co to, to nie! Chociaż ten sproszkowany stał się kolejną zielonką, która na stałe znalazła miejsce w mojej kuchni i zazielenionym serduchu.

  Źródło:

  uściski:)

  (Visited 2 180 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Emilia Jaroś 30 stycznia 2018 o 14:50

   Rozumiem, ze chodzi o kwiat bokułu….a nie o korzeń , jak Pani pisze:}

   1. Emanuela Urtica 30 stycznia 2018 o 15:24

    Oczywiście! 🙂 Kruczek się wkradł.

  2. Hannah77 31 stycznia 2018 o 17:16

   Od wielu miesięcy kupuję Wasze produkty, chciałabym dopytać o „ZIELONE LIŚCIASTE” – rozumiem, że jeśli są niedostępne ORGANICZNE produkty wystarczy do shake dodawać SPROSZKOWANE BIO i nie posiłkować się „ZWYKŁYMI” ogólnie dostępnymi?

   1. Ssk-ji 31 stycznia 2018 o 18:59

    ja tak robię, a są tak smaczne, że nawet jak mam liście to i tak sypię jeszcze brokuła, czy jarmuż.

  Dodaj komentarz