logo2

Medycyna postępuje...
83 011 221
189 online
31 253 VIPy
Reklama

PODKRĘĆ SWÓJ NATURALNY TESTOSTERON
TRIBULUS TERRESTRIS This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Ftalany. Chemikalia w plastiku szczególnie szkodliwe dla mężczyzn!

  Według najnowszych badań Uniwersytetu Adelaide w Południowo-Australijskim Ośrodku Zdrowia i Badań Medycznych (SAHMRI), chemikalia znajdujące się w plastiku powiązano z chorobami serca, cukrzycą typu 2 i wysokim ciśnieniem krwi u mężczyzn. Szczegółowe wyniki badań zostały opublikowane w Enviromental Research

  Badacze szukali zależności między najczęstszymi chronicznymi chorobami mężczyzn a skoncentrowaniem szkodliwych chemikaliów w produktach im dedykowanych, bądź częściej używanych przez mężczyzn.

  Naukowcy orzekli, że winne są ftalany.

  Ftalany są grupą związków chemicznych szeroko użytkowanych w dobrach konsumenckich. Ftalan znajdują się w opakowaniach na gotowe jedzenie, opakowaniach kosmetyków, zabawkach, medykamentach, a nawet sprzęcie medycznym.

  Naukowcy zbadali ponad 1500 australijskich mężczyzn – ftalany wykryto w moczu 99,6% mężczyzn w wieku od 35 roku życia w górę.

  Odkryliśmy, że rozpowszechnienie wielu chorób serca, cukrzycy typu 2 i wysokie ciśnienie krwi występują u mężczyzn z wyższym stężeniem ftalanów we krwi. 

  – mówi jeden z autorów badania – profesor Zumin Shi z Uniwersytetu Medycznego Adelaide i członek Centrum Zdrowia Mężczyzn.

  Nadal nie rozumiemy dokładnego powodu, dla którego schorzenia te połączone są z tego rodzaju chemikaliami. Wiemy jednak, że wypływają one na układ krwionośny człowieka. Ten z kolei reguluje hormony odpowiedzialne za rozwój, metabolizm oraz popęd i funkcje seksualne. W odniesieniu do przewlekłych chorób, wyższy poziom ftalanów równa się wyższemu poziomowi biomarkerów zapalnych w ciele.

  Reklama

  Tu znajdziesz organiczną, sproszkowaną herbatę MATCHA This is BIO®


  Wiek i zachodnia dieta łączą się oczywiście bezpośrednio z wyższą koncentracją ftalanów. Wcześniejsze badania pokazały, że mężczyźni jedzący mniej świeżych warzyw i owoców i więcej przetworzonej, pakowanej żywności i pijących przetworzone, gazowane napoje, miało znacznie większy poziom ftalanów we krwi.

  Dla odniesienia, kiedy skupiliśmy się na czynnikach socjalno-ekonomicznych i związanych ze stylem życia, jak palenie papierosów i picie alkoholu, połączenia między poziomem ftalanów i jednostkami chorobowymi pozostały nienaruszone.

  Chociaż badania skupiły się na mężczyznach, wiele z ich odkryć będzie kluczowymi, także dla zdrowia kobiet.

  uściski:)

  Źródło: adelaide.edu.au/news/news93422.html
  (Visited 1 746 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.
  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *