Jak coś masz z minerałami nie halo, wybierz analizę pierwiastkową włosa - Ssk-ji- ssk-ji.info
logo

Medycyna postępuje...
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak coś masz z minerałami nie halo, wybierz analizę pierwiastkową włosa

  Jak coś masz z minerałami nie halo, wybierz analizę pierwiastkową włosa

  Czyli Twoja encyklopedia minerałów dobrych i złych

  APW zamiast krwi?

  Krew to krew, organizm zrobi wszystko aby utrzymać prawidłową kwasowość krwi, a właściwie lekką zasadę około 7,35, czy 7,4 pH. Bowiem nawet lekkie odstępstwo w górę, lub w dół może skutkować zejściem. Natomiast co się w związku z tym wydarzy w innych płynach ustrojowych nie jest w tym momencie najważniejsze, gdyż ciało zawsze wybiera przetrwanie.

  Spadek pH limfy do poziomu 6 spowoduje być może tylko przeziębienie, albo inną infekcję, ale zakwaszenie na poziomie 4,5 sprawi, że po prostu zaczniemy pleśnieć.

  Taka kwasowość ciała oznacza dla natury rzecz mało nieprzydatną. Niech rzecz zostanie zjedzona przez grzyba.

  A więc minerały w Twoim włosie

  Minerały są mega ważne, ponieważ między innymi pomagają utrzymać odpowiednią kwasow0ść ciała.

  W świecie fizycznym wszystko wykonane jest z elementów mineralnych.

  92 znane, stabilne elementy mineralne, według wymyślających różne rzeczy naukowców, powstały miliardy lat temu pod wpływem ciepła i ciśnienia, gdy z chmury gazów Ziemia zbiła się w postaci planety.

  Rzeczeni wciąż przekrzykują się w temacie, czym tak naprawdę są minerały?

  Niektórzy naukowcy tacy jak dr. Brian Andersen sądzą, że są to elementy częstotliwości światła w skrystalizowanej formie.  Jego książka „Rytmy Natury” zawiera ciekawą hipotezę zgodną z teorią kwantową.

  Inni mówią, że składniki mineralne są w rzeczywistości malutkimi stworami w różnych stanach ciśnienia i temperatury.

  Bez względu na to, czym są, na pewno stanowią podstawę dla wszelkiej fizycznej materii we Wszechświecie.

  Minerały and nasze życie

  Życie na naszej planecie zbudowane jest wokół stosunkowo niewielkiej liczby chemicznych pierwiastków. Najważniejsze z nich to wapń, magnez, sód, potas, siarka, chlor, oraz fosfor i jest ich najwięcej w naszym ciele.

  Stężenie we krwi tych minerałów pozostaje dość stałe. A jeśli odbiegają nawet trochę od normy, zwłaszcza cztery pierwsze, taka osoba czuje się bardzo źle. I to nie jest dobry znak.

  Jednak poziomy tych minerałów w tkance włosów różnią się ogromnie

  Dlatego badanie włosa zazwyczaj oferuje znacznie więcej informacji o minerałach w naszym ciele i metabolicznego stanu organizmu.

  Jedynym minerałem, którego nie zmierzymy we włosach jest chlor. Byłoby to bardzo trudne i skomplikowane badanie, dlatego nie jest wykonywane.

  Wapń

  Wapń, jako element konstrukcyjny, znajduje się głównie w kościach. Reguluje także przepuszczalność błon komórkowych, kontroluje transmisję impulsów nerwowych i skurczów mięśni. Jest ważny dla krzepnięcia krwi, reguluje też wydzielanie hormonów i podział komórek.

  Dobre źródła wapnia, jak twierdzi wielu dietetyków, to sery i jogurty, chociaż proporcje wapnia do fosforu w mleku krowim nie są odpowiednie dla człowieka. Wapń znajdziesz też w sardynkach, żółtkach, migdałach, nasionach sezamu, wodorosach i ciemnozielonych warzywach.

  Jak już, to ser kozi jest lepszy niż ser z mleka krowiego, gdyż jak wiesz krowy są często fatalnie karmione, i wstrzyknięto im sporo antybiotyków, hormonów żeńskich i bywa, że hormonów wzrostu.

  Magnez

  jest jasnym i lśniącym minerałem. Jego nazwa pochodzi od greckiego miasta Magnesia, gdzie już wieki temu doceniano duże osady węglanu magnezu.  Ponad 500 enzymów regulujących metabolizm cukru, produkcję energii, przepuszczalność błon komórkowych, przewodzenie nerwów i mięśni, bezwzględnie wymaga obecności magnezu.

  Pokarmy bogate w magnez to znowu mleko, migdały, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca, ziarno soi (ale nie tofu, tylko fermentowany tempeh lub białko sojowe), pasternak, otręby pszenne, pełnoziarniste pieczyw, zielone warzywa, owoce morza, algi i melasa.

  Wiesz już, że większość ludzi potrzebuje znacznie więcej magnezu niż je, ponieważ rafinacja żywności ruga magnez. Niedobór magnezu powoduje skurcze mięśni, osłabienie, depresję i zmęczenie.

  Magnez działa ściśle z potasem i jest antagonistą wapnia.

  Sód

  Sód jest zmienny i przybiera formy mineralnego rozpuszczalnika. Pomaga w regulacji ciśnienia krwi, równowagi płynów, w transporcie dwutlenku węgla i wpływa na przepuszczalność błon komórkowych i innych funkcji tych błon. Niedobór sodu powoduje zmęczenie i zaburzenia równowagi płynów, takich jak za niskie ciśnienie krwi.

  Dobre źródła sodu to sól morska, owoce morza, jaja, buraki, boćwina, oliwki, groszek i masło.

  Sól kuchenna jest formą eleganckiego fast-foodu NaCl i została oczyszczona  z minerałów, za to owszem niekiedy dołożono do niej jod, ale również bardzo często aluminium, i fluor, żeby była fajniejsza.

  Używaj naturalnej soli morskiej zamiast fast-foodu.

  Nadmiar sodu w diecie, to spadek potasu i odwrotnie.

  Potas

  Potas to minerał serca i następny mineralny rozpuszczalnik. Bardzo ważny do regulacji rytmu serca, bilansu płynów i utrzymania ciśnienia krwi na właściwym poziomie. Jest również niezbędny do buforowania krwi, zdrowia błon komórkowych, transmisji nerwowych i skurczu mięśni.

  Niedobór potasu może powodować bóle, zmęczenie i nieprawidłowości pracy serca.

  Dobrym źródłem potasu są banany, pomidory, śledzie, sardynki, halibut, gęś, większość orzechów i nasion, rzeżucha, czosnek, soczewica, szpinak, karczochy, fasola lima, boćwina, awokado, gryka, otręby pszenne, melasa, i wodorosty.

  Pamiętaj, aby wypić wodę, w której gotowałaś warzywa, uzyskasz potas prosto z warzyw.

  Chlor

  Chlor jest yyy … fascynującym elementem znajdującym się we wszystkich żywych tkankach. Chlor jest istotny dla funkcji oczyszczania ciała z zanieczyszczeń. Siedzi też w żołądku tworząc kwas solny, który jak wiesz jest kwasem bardzo potrzebnym i niezbędnym do trawienia białek przez ciało.

  Chlor, obok fluoru, bromu i jodu jest  członkiem gangu halogenów. Organizm utrzymuje delikatną równowagę pomiędzy wszystkimi tymi elementami. Jednak w dzisiejszym świecie jest tak dużo chloru, bromu i fluoru, że robi się to przytłaczające dla naszego ciała powodując niedobory jodu. Bowiem jod jest antagonistą chloru, bromu i fluoru.

  Niedobór tego pierwiastka w ciele nie istnieje, w przeciwieństwie do wszystkich innych elektrolitów.A wszystko dlatego, że chlor stanowi element soli (NaCl). Większość ludzi je o wiele za dużo, niż za mało soli kuchennej, gdyż jest tania, ma właściwości konserwujące i znajduje się prawie we wszystkich przetworzonych produktach żywnościowych. Sól oszukuje też kubki smakowe, dlatego ludzie sądzą, że jedzą coś przepysznie słonego, gdy w tym samym czasie konsumują sztuczną kupę.

  Zatem nie skupiaj się na tym elemencie układanki, jeśli chodzi o braki.

  Wręcz przeciwnie, nadmierna ekspozycja na działanie chloru jest poważnym problemem.  Zbyt duża ilość soli kuchennej i chlorowana woda są jego głównymi źródłami. Niektóre bielone produkty mączne, zanieczyszczenie środowiska, kosmetyków, żywności, wody i powietrza są stałym źródłem tego pierwiastka, który w tej formie jest silnie toksyczny.

  Chlorków nie należy się bać (oczywiście należy też badać ich poziom), o czym pisałam tutaj w kontekście chlorku magnezu.

  Siarka

  , ogniście oczyszczająca. Jest to istotny element w procesie trawienia i detoksykacji wątroby. Siarka jest niezbędna dla zdrowia stawów i całej tkanki łącznej. Dotyczy to również włosów, skóry i paznokci.

  Większość siarki pochodzi z naszej diety, a dokładnie z aminokwasów zawierających siarkę, a występujących głównie w białku zwierzęcym. Dobrym źródłem są jaja (zwłaszcza żółtka), a także żywność „śmierdząca” jak czosnek i cebula.

  Innymi źródłami siarki jest jarmuż, rzeżucha, brukselka, chrzan, kapusta, kalafior i żurawina.

  Wegetarianie mogą mieć niedobór siarki, jeśli nie jedzą jajek. Niedobór może wpływać na wygląd włosów, paznokci, skóry, zdrowie stawów, energię i zdolność do detoksykacji trucizn.

  W pięknych czasach, w których żyjemy potrzeba nam wielu związków organicznej siarki do przeciwstawienia nadmiarowi miedzi w organizmie. Większość ludzi ma nadmiar miedzi w ciele, a siarka jest potrzebna do usuwania miedzi.

  Cynk jest antagonistą miedzi.

  Fosfor

  Fosfor jest najbardziej ognistą mineralną energią. Wymagany jest do wytwarzania energii, syntezy DNA i syntezy białek.   Konieczny jest także w metabolizmie wapnia (skurcze mięśni i struktura błony komórkowej).

  Mięso, jajka, ryby i inne białka zwierzęce są świetnym źródłem fosforu. Wszystkie białka zawierają pewne ilości fosforu. Jednakże, czerwone mięso i białka o wysokiej ilości puryn są najbogatsze w fosfor.  Należą do nich podroby, sardynki i sardele. Podobno sardynki i sardele mają stosunkowo mało rtęci, dlatego mogą być częściej jedzone.

  Inne dobre źródła fosforu to orzechy i nasiona, ciecierzyca, czosnek, soczewica, popcorn (:)), soja, i niektóre sery.

  Fosfor ze zwierzęcych źródeł często jest lepiej absorbowany niż z ziaren i orzechów, ze względu na fityniany. Są to niezbyt dobrze wchłaniane związki fosforowe, które upośledzają w szczególności wchłanianie wapnia, magnezu i cynku. Fityniany można znaleźć w większości zbóż i fasoli.

  Dlatego właściwe przygotowywanie pieczywa, ziaren i innych produktów spożywczych jest niezwykle ważne. Orzechy w zależności od gatunku należy moczyć od 6 (migdały, dobra wiem, że to nie orzechy, ale fityniany mają) nawet do do 24 (orzechy włoskie) w trakcie wylewając wodę i dolewając świeżą.

  Pierwiastki śladowe

  Chociaż te minerały są potrzebne w małych ilościach (śladowych) są absolutnie niezbędne do życia.

  Należą do nich : żelazo, miedź, mangan, cynk, chrom, selen, lit, kobalt, krzem, bor, oraz prawdopodobnie kilkanaście innych, które są słabiej zbadane.

  Na przykład braki pierwiastka śladowego molibdenu mogą sprawić, że źle znosimy żywność i suplementy  zawierające siarkę. Według Waltera Lasta molibden przyjmowany w suplemencie w dawce około 5oo mcg może istotnie pomóc w tym zakresie.

  TU KUPISZ CHLORELLĘ 100% ORGANIC This is Bio bogatą w żelazo

  Żelazo

  Żelazo jest nośnikiem tlenu, jak również energii mineralnej. Jego obecność jest wymagana w hemoglobinie do transportu tlenu, do detoksykacji i do wytwarzania energii w komórkach.

  Żelazo znajdziesz w chlorelli i spirulinie, w chudym mięsie, wątrobie, podrobach, skorupiakach, w melasie, fasoli, w pełnoziarnistch płatkach i ciemnozielonych warzywach.

  Pokarmy z żelazem hemowym (łatwo przyswajalnym) to wątroba i nerki, a także wszystkie czerwone mięsa. Ciemne mięso kurczaka i ciemne mięso indyka zawiera również pewne ilości żelaza hemowego (białe piersi mało). Tuńczyk, małże, ostrygi i inne skorupiaki.

  Pokarmy z żelazem niehemowym (trudniej przyswajalnym) to właśnie algi, żółtka, melasa, piwne drożdże, słonecznik, pestki z dyni, ciemnozielone warzywa i soja.

  Miesiączkujące kobiety i dzieci na dietach ubogich w żelazo mają najczęściej niedobory tego pierwiastka.

  Ale:

  Zbyt dużo żelaza w organizmie jest toksyczne

  Owa toksyczność żelaza, czyli nadmiar może wynikać z genetycznych skłonności (rzadkie), ale może wynikać z diety zbyt bogatej w żelazo hemowe (odzwierzęce, łatwo przyswajalne). Żelazo zaczyna gromadzić się w organizmie.

  Przy czym nabyty w chwili urodzenia nadmiar żelaza, nie jest obecnie rzadkością, gdyż kobiety w ciąży są nagminnie dokarmiane suplementami z żelazem. I o ile w ciąży to jeszcze ma sens, o tyle później należy takie witaminy koniecznie usunąć ze swojej suplementacji.

  Branie tabletek z żelazem dłużej niż miesiąc jest dość niebezpieczne. Żelazo jest niezbędnym minerałem w organizmie człowieka.   Przeciążenie żelazem jest jednak zabójcze. Większość lekarzy uważa, że jest to rzecz rzadka i głównie dziedziczna. W rzeczywistości jest znacznie bardziej powszechne i bardziej niebezpieczne niż wielu ludzi sobie wyobraża

  Nadmiar żelaza może być czynnikiem prozapalnym i przyczynić się m.in. do cukrzycy, choroby serca, zapalenia stawów, innych stanów zapalnych, uszkodzenia utleniacza, choroby Alzheimera i raka. Inne skutki to przewlekłe infekcje, utrata włosów, niedoczynność tarczycy, nadpobudliwe zachowanie, przemoc, zaburzenia uwagi i inne problemy zdrowotne.

  Przeciążenie żelazem wychodzi w wyniku badań poszerzonych żelaza i dlatego nie jest tak często wykonywane. I naprawdę dość rzadko ma związek z genem hemochromatozy.

  Jak się pozbyć cholerstwa?

  Niestety jest też trudne do leczenia medycznego. Działa tak zwane upuszczanie krwi, ale owa metoda ma poważne minusy, ponieważ powoduje utratę wielu składników odżywczych, pogłębienie niedożywienia, które jest już tak powszechne dla naszej populacji.

  Najlepsze rozwiązanie:

  Należy po prostu prawidłowo zaprojektować dietę, która pozwoli w sposób naturalny odwrócić toksyczność żelaza.

  Dzieje się tak nawet w niektórych zaawansowanych przypadkach osób z rozpoznaniem hemosyderozy i hemochromatozy.  Te dwa ostatnie przypadki (dziedziczne) uważa się za choroby nieuleczalne, ale oczywiście nie jest to prawdą.

  Będzie osobny wpis na ten temat, teraz tylko dodam (bo możesz się tego kompletnie nie spodziewać), że istotnym źródłem nadmiaru żelaza mogą być rafinowane produkty z yyy … mąki pszennej, czyli białe pieczywo (bo się je wzbogaca żelazem).

  TU KUPISZ silne odżywianie GREENS & FRUITS TiB minerały i witaminy 50 warzyw, owoców i ziół

  Miedź

  Miedź należy do najbardziej emocjonalnych i intuicyjnych minerałów. Nazywa się ją emocjonalnym minerałem, gdyż ma tendencję do intensyfikacji wszelkich uczuć, gdy jest jej zbyt dużo w ciele. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że zatrucie miedzią jest bardzo nieprzyjemne, ale nie wszyscy wiedzą, że braki miedzi mają również wymierne skutki.

  Miedź jest niezwykle ważna dla płodności kobiet i funkcji seksualnych, a jej poziom często waha się (góra, dół) w związku z poziomem estrogenów.

  Jest również niezbędna dla zdrowia tętnic, pigmentacji skóry, włosów  i tworzenia krwi, w produkcji energii oraz dla neuroprzekaźników, takich jak dopamina.

  Bransoletka z miedzi może też być dobrą formą jej suplementacji.

  Zbyt dużo miedzi (dzisiaj kolejna powszechna rzecz, też z powodu braków cynku) to szereg objawów typowych zwłaszcza dla kobiet, ale także dla chłopców i mężczyzn. Wśród nich jest depresja, zmęczenie, wysypki, bóle migrenowe, zmienność nastrojów, ADD, ADHD (czyli braki magnezu, okazuje się, że nadmiar miedzi również), autystyczne tendencje u niemowląt i dzieci, bezpłodność, napięcie przedmiesiączkowe i wiele innych.

  Źródła miedzi to podroby, orzechy, nasiona, fasola, ziarna, suszone owoce, czekolada.

  Osoby z wysokim poziomem miedzi w tkankach często są jasnowłose, młode, porywcze, twórcze i emocjonalne.

  Jest to tak zwany typ osobowości miedzi.

  Bowiem każdy minerał ma swój typ osobowości i o tym też napiszę. Tak jak można po zachowaniu potwierdzić zatrucie metalami ciężkimi. I tak zatruci kadmem to często „macho”. Z wierzchu niby twardziele, w środku niestabilni. Ołów to każdy wie, rozpustni Rzymianie cierpieli na ołowicę (to podobno spowodowało upadek Rzymskiego Imperium), oczywiście są też inne objawy, obyczajowo mniej kontrowersyjne. Et cetera.

  Tak jak napisałam, nadmiar miedzi jest dzisiaj bardziej powszechny niż jej niedobór, ze względu na stosowanie rur miedzianych do wody, pigułki antykoncepcyjnej, wegetariańskich diet i stresu. Sie stresujemy sie.

  Wegetarianinie, czy spożyłeś już dzisiaj swoją porcję cynku?

  Mangan

  Mangan uważa się za samicę wśród minerałów, zwany jest również elementem matek, ponieważ w kilku badaniach okazało się, że zwierzęta pozbawione tego elementu nie pielęgnują swoich młodych.

  Mangan jest minerałem niezbędnym rzeczywiście do bardzo skomplikowanych funkcji organizmu. Bierze udział w syntezie cholesterolu i wzrostu kości. Konieczny jest także, dla zdrowych ścięgien i więzadeł, oraz w metabolizmie tłuszczu i cukru.

  Źródła manganu to orzechy, orzechy włoskie, zwłaszcza otręby, kukurydza, pietruszka, herbata i kiełki pszenicy.

  Większość ludzi ma za mało w diecie biologicznie dostępnego manganu, ale też cynku, selenu, chromu i innych pierwiastków śladowych. Większość ludzi nie jest tego świadoma i to jest spoko. Jednak większość lekarzy, którym ludzie wierzą bezganicznie również, i to nie jest spoko.

  TU KUPISZ dobry CYNK CITRATE w dawce 50mg firmy G&G

  Cynk

  Cynk stanowi delikatną mineralną wytrzymałość i jest bardzo ważnym elementem yyy … duchowym. To dziwne, bo wszystkie Hashimotki łykają cynk, ale tak naprawdę cynk jest jeszcze bardziej istotny dla mężczyzn niż dla kobiet (w pewnym sensie).

  Oczywiście jest niezbędny dla setek enzymów w organizmie człowieka. Należą do nich zmysł smaku i węchu, wzroku, wzrostu, rozwoju płciowego, produkcja enzymów pokarmowych, regulacja poziomu cukru we krwi.

  Oraz dla męskiej potencji, zdrowia prostaty, i przetwarzania alkoholu (kac wtf?)

  Cynk jest też bardzo ważny dla zdrowia stawów, skóry, gojenia się ran, a także zapobiega wadom wrodzonym. Bierze udział w zapobieganiu cukrzycy, trądzikowi, padaczce i dziecięcej nadpobudliwości, a także pomaga w detoksykacji z metali ciężkich.   Odpowiednie poziomy cynku w organizmie mają działanie uspokajające i potrzebny jest do regeneracji wszystkich tkanek Twojego ciała.

  Rafinowane, przetworzone jedzenie jest bardzo ubogie w cynk.

  Według dr Carla Pfeiffer’a cała populacja ludzka graniczy z niedoborem cynku. Do tego dzisiaj jest dostępnych niewiele doskonałych źródeł cynku. Do najlepszych należy czerwone mięso, podroby i niektóre owoce, jak arbuzy. Pestki z dyni i cukinia  zawierają też sporo cynku.

  Inne źródła to mięso kurczaka i indyka, jaja, pszenica, płatki owsiane, dynia i słonecznik, kiełki pszenicy i siara.

  Tyle, że współczesna pszenica nie ma już wiele wspólnego ze starymi odmianami, stała się zbyt hybrydyzowana, przez co wciąż powoduje stany zapalne i alergie, w tym na siebie samą.

  Wegetarianie mają wysokie ryzyko niedoboru cynku, co często skutkuje zatruciem miedzią. Jednak suplementy cynku są dzisiaj niezbędne wszystkim.

  TU KUPISZ dobry CHROM G&G

  Chrom

  Chrom jest minerałem cukru we krwi, ale ma też wpływ na Twój rozwój duchowy. Jest również minerałem energii.

  U gryzoni zwanych szczurami pustyni rozwija się cukrzyca, gdy są karmione dietą laboratoryjną. Gdy wracają na swoją pustynię, cukrzyca wkrótce odchodzi. Rozległe badania wykazały, że problem z żywnością laboratoryjną jest brak chromu.

  Chrom jest niezbędny dla metabolizmu insuliny.

  Może on również pomagać obniżać poziom cholesterolu. Niedobór chromu jest bardzo powszechny, szczególnie u osób w średnim i starszym wieku.

  Źródła chromu to drożdże piwne, wątroba, nerki, mięso wołowe, pieczywo pełnoziarniste, kiełki pszenicy, buraki, grzyby i piwo. Niestety, większość z tych produktów nie są zalecana z różnych powodów.

  Chrom można pozyskać z suplementów, i zazwyczaj jest to najlepszy sposób, aby dostarczyć go sobie każdego dnia.

  TU KUPISZ dobry SELEN G&G 200 mcg

  Selen

  Selen to krytyczny minerał dla ducha. Jest wymagany do rozwoju pewnych wyższych ośrodków mózgowych.

  Selen doda gładkości, elastyczności i miękkiej jakości do Twojej osobowości, a nawet do tkanek ciała.

  Jest niezbędny do detoksykacji i aktywności tarczycy (jedna z wielu funkcji selenu).

  Jest również niezbędny do syntezy białka, umożliwia organizmowi pozbycia się toksycznego kadmu, rtęci, i jest potrzebny (obok cynku) do produkcji mega ważnego przeciwutleniacza (peroksydazy glutationowej).

  Jako antyutleniacz, pomaga w zapobieganiu raka i wadom wrodzonym.

  Dobrym źródłem selenu jest czosnek, drożdże, wątroba, jaja, kiełki pszenicy i orzechy brazylijskie.  Przy czym te ostatnie są także bardzo dobrym źródłem yyy … pleśni. Dlatego zanim zjesz orzecha brazylijskiego kupionego w Polsce, dobrze go obwąchaj (mało pomaga), i z lekka oprósz (jak solą) kwasem askorbinowym TiB (metoda Huldy Clark

  Ludzkie mleko zawiera 6 razy więcej selenu niż mleko krowie.

  Rafinowana żywność traci dużo selenu (i innych pierwiastków śladowych). Przykładowo, brązowy ryż ma 15 razy więcej selenu niż ryż biały. Pieczywo pełnoziarniste ma 2 razy więcej selenu niż biały chleb.

  Jednak to również teoria, gdyż selen powinien znajdować się w ziemi, w której wzrasta roślina na pokarm, a więc już od początku nie ma w jedzeniu selenu, obojętnie, czy naturalnym, czy wysoko przetworzonym.

  Dlatego dzisiaj każdy powinien uzupełniać selen.

  Lit

  Lit jest mineralną ochroną mózgu. Jest to również bardziej zaawansowany duchowo minerał. Ma działanie uspokajające, bilansuje i chroni mózg i cały układ nerwowy.

  Lit znajdziesz w wielu naturalnych produktach spożywczych, dlatego w wielu przypadkach nie jest konieczne uzupełnienie go.

  Jednak każdy, kto bierze środki antydepresyjne, lub cierpi na lęki, manie, depresje, naturalny suplement litu (np. orotan litu) będzie niezbędny.

  Atansją:

  Sole litowe stosowane przez lekarzy w chorobie afektywnej dwubiegunowej są bardzo toksyczne, i jak tylko jest możliwe należy ich unikać.

  Produkt naturalny owszem, jest znacznie słabszy, a lepiej się wchłania i jest znacznie mniej toksyczny, a może całkowicie nietoksyczny.

  Kobalt

  Kobalt, czyli minerał witaminy B12. Kobalt jest niezbędny do życia. Wchodzi w skład kobalaminy (witaminy B12). Niedobór kobaltu u ludzi i zwierząt powoduje zaburzenia procesu krzepnięcia krwi.

  Witamina B12 jest niezbędna dla układu nerwowego i tworzenia krwi. Pobierasz ją z pokarmów pochodzenia zwierzęcego.   Niedobór tej witaminy powoduje anemię i bardzo ciężką demencję, która może być nieodwracalna.

  Braki B12 mają wielki wpływ na upośledzenie mega ważnego cyklu metylacji (za wysoka homocysteina)

  Niedobór B12 jest głównie problemem wegan i pacjentów z zaburzeniami trawienia lub zaburzeniami pracy żołądka. W podeszłym wieku często występuje niedobór B12 (a co za tym idzie kobaltu), gdyż ich żołądek słabo absorbuje.

  Należy badać poziom witaminy B12 i homocysteiny. Nie należy jednak przekraczać dopuszczalnej normy, szczególnie bez analizy pierwiastkowej włosa. Chodzi o to, żeby włosy nie wykazywały nadmiaru kobaltu, bo chociaż bioniedostępna forma kobaltu ma działanie stymulujące, ale istnieje możliwość odkładania w wątrobie nadmiaru, co oczywiście nie jest wskazane.

  Jod

  Jod jest minerałem tarczycy (wraz z manganem). Jednak jest wymagany przez wszystkie komórki ciała.  Mimo tego jest trochę bardziej istotny dla kobiet.  Jest niezbędny dla prawidłowej ilości hormonów tarczycy i odpowiada za regulację metabolizmu. Jest również bardzo ważny dla zdrowia kobiecych piersi, w profilaktyce antyrakowej. Wpływa na wiele innych funkcji organizmu w dość tajemniczy sposób.

  Dobrym źródłem jodu są ryby, owoce morza, warzywa takie jak wodorosty morskie i inne. Jod dodaje się również do większości soli kuchennej, ale to jest jednak produkt, który powinien wylądować w kuble na śmieci.

  Problemem jest dziś nie tyle brak jodu w diecie, chociaż to także, ale najgorzej dzieje się z powodu dużej ilości antagonistów jodu.     Jest to chlor, fluor i brom. Na przykład bardzo często występujące u kobiet mięśniaki macicy w istocie są skutkiem bromizmu, dlatego skutecznym „lekarstwem” jest suplementacja jodem.

  Niestety, owe chemikalia są dzisiaj wszędzie. Aby zmniejszyć narażenie się na brom, należy unikać pieczywa i wypieków ze sklepu, unikać wody z kranu (chlor, w niektórych krajach jeszcze fluor), unikać past do zębów i płynów do płukania ust, gdyż prawie zawsze zawierają fluor. Wszelkie wybielacze, ba, nawet pieluchy są wybielane chlorem. Baseny z wodą odkażaną chlorem.

  TU KUPISZ ORGANIC KELP G&G

  Ponieważ nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich antagonistów jodu, dlatego kelp, wodorosty, wszelkie naturalne formy jodu są bardzo wskazane w codziennym jadłospisie. W przypadku chorób autoimmunologicznych opcja z naturalnym jodem nie jest wskazana, wówczas pozostaje tylko suplementacja jodem pierwiastkowym (płyn Lugola), najlepiej przez skórę.

  Bor

  Bor można nazwać minerałem roślin. Jest szczególnie istotny dla roślin, a może w mniejszym stopniu dla istot ludzkich, chociaż te poglądy należy mocno zweryfikować.

  Bor pomaga w utrzymaniu prawidłowej produkcji żeńskich hormonów i integralności kości.

  Krzem

  Krzem wraz z selenem jest ważny dla zdrowia kości i skóry. Zarówno krzem, jak i selen należą do minerałów ducha i są potrzebne do większej aktywności mózgu.

  Źródła krzemu obejmują sałatę, pasternak, szparagi, mniszek lekarski, otręby ryżowe, chrzan, cebula, szpinak, ogórki, i zioła, takie jak skrzyp.

  Jednak krzem jest bardzo trudno dostarczyć do organizmu w wersji przyswajalnej, i tu jest właśnie problem. Do tego dochodzi dziwna agresja firm farmaceutycznych przeciwko krzemowi.

  Suszenie roślin, typu skrzyp, czy pokrzywa i zaparzanie z nich herbatki niestety nie będzie źródłem krzemu dla Ciebie. Substancją, która dostarcza krzem do organizmu jest kwas ortokrzemowy, a problem leży w tym, że jak go odwadniamy (susząc roślinkę pełną krzemu) powstaje piasek, który nie rozpuści się już w ciele. Kwas ortokrzemowy powinien być stabilizowany .

  Trojaczki

  Trójca krzem, bor i miedź może być świetnym rozwiązaniem prozdrowotnym, ale póki co uważa się te rzeczy za zbyt wywrotowe, więc będzie wpis

  Krzem, bor i jod następne trojaczki podbijające serca naturopatów.

  No właśnie, minerały śladowe często pracują w parach lub działają jako trojaczki. Interakcja minerałów w organizmie jest skomplikowanym, ale jakże interesującym przedmiotem dociekań.

  Istnieje wiele innych pierwiastków śladowych, takich jak molibden (wspomniałam w kontekście alergii na siarkę MSM), wanad, brom, german, cyna, nikiel, cez, rubid, stront, srebro, złoto, tytan, tryt i inne.

  Jedynym sposobem na uzyskanie wszystkich tych elementów jest spożywanie naturalnych produktów spożywczych uprawianych na zmineralizowanej glebie.

  Sól morska zawiera ponad 90 minerałów, himalajska również.

  Dr Weston Price studiował zdrowie najzdrowszych plemion na całym świecie. Ludzie w tych plemion  jedli około 4-10 razy więcej witamin i minerałów niż przeciętny człowiek z kraju wysoko-cywilizowanego, jedzący  rafinady i wysoko przetworzone pokarmy. Nasze ziemie nie zawierają odpowiedniej ilości minerałów, i nawet żywność ekologiczna rośnie na ziemi, która jest niepełnosprawna.

  Metale toksyczne

  Toksyczne metale są jedną z najgorszych przyczyn problemów zdrowotnych obecnie na Ziemi. Mogą powodować wszelkie możliwe objawy.

  To tak jakbyś mieszkała w drewnianym domu, ale z biegiem lat zaczął gnić i rozpadać się, a Ty zamiast zastapić przegniłe deski zdrowymi, dobrze dociętymi, łatałabyś go kawałkami papy, kartonu, gałęziami drzew i liśćmi. Twój dom pewnie postałby jakiś czas, ale z pewnością straci integralność strukturalną. Gdy ciału brakuje istotnych składników mineralnych w diecie takich jak wapń, magnez, potas i cynk pochłania toksyczne minerały z otoczenia, aby jakoś załatać dziury i ciągnąć życie.

  Metale toksyczne to ołów, rtęć, kadm, arsen, aluminium, nikiel, fluorki, antymon, beryl i inne. Trochę coś poudają, ale nigdy nie zadziałają jak fizjologiczne minerały. Wszystkie metale toksyczne są także neurotoksyczne.

  Przyczyniają się do setek problemów zdrowotnych.

  Ołów

  Ołów otępia, generalnie to minerał horror. Może przyczynić się do ponad 100 schorzeń, w tym chorób nerwowo-mięśniowych i kostnych, złamań, niedorozwoju umysłowego, nadpobudliwości, niedokrwistości i wiele innych.

  Wspominałam już o tym, że niektórzy historycy uważają, że Roman Empire padło z powodu ołowiu w fajkach wodnych, który powoli truł ludzi i zmniejszał ich inteligencję. Źródła ołowiu znajdziesz w starych farbach, w tuszach, pestycydach, farbach do włosów, w lucie i innych wyrobach metalowych.

  Kadm

  Kadm uosabia pseudo-męską postawę i przemoc mineralną. Może powodować wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, raka, zmęczenie, zapalenie stawów, przemoc, infekcje, bóle pleców i inne. Źródłami kadmu są papierosy lub marihuana (dym), rafinowane pokarmy i woda z kranu.  W większości kaw i herbat znajdziesz kadm.

  Spirulina odtruwa z kadmu nawet nienarodzone dzieci.

  Merkury, czyli rtęć

  Merkury, czyli mineralny Szalony Kapelusznik. To dlatego, że 150 lat temu w Ameryce używano rtęci przy produkcji kapeluszy, a ich twórcy stawali się nieco dziwni, albo źli.

  Obecnie jest bardzo powszechne, że większość ludzi ma jakiś stopień zatrucia rtęcią. Głównymi źródłami są srebrne amalgamaty wypełnień stomatologicznych, jedzenie ryb lub owoców morza, zwłaszcza większych ryb, takich jak tuńczyk, miecznik. Ryb takich powinno się unikać, albo na bierząco wyprowadzać rtęć z ciała za pomocą chlorelli.

  Skorupiaki również zawierają rtęć i należy ich unikać, albo zaraz się odtruć. Inne źródła rtęci, to soczewki kontaktowe, wiele szczepionek przeciwko grypie, zdjęcia i inne.

  Toksyczność rtęci może przyczynić się do niedoczynności tarczycy, zaburzeń układu immunologicznego, problemów trawiennych, takich jak infekcje drożdżami, przerostem Candidy, trudnościami emocjonalnymi, trudnościami w uczeniu się, nadpobudliwością u dzieci i dorosłych i do wielu innych schorzeń.

  Garnki typu aluminiowa ruletka

  Aluminium

  Aluminium, miękki minerał głowy. To dlatego, że ów miękki metal jest toksyczny, co jest związane z zaburzeniami pamięci, demencją, Alzheimerem.

  Aluminium jest szeroko stosowane w puszkach z napojami, w foliach aluminiowych, antyperspirantach, preparatach zobojętniających kwasy i naczyniach aluminiowych.

  Większość soli kuchennej ma dodatek yyy … aluminium, podobnie jak woda z kranu.

  Mięta pieprzowa, i mięta zimozielona są naturalnie bogate w aluminium. Dlatego przy dłuższych kuracjach na obniżenie testosteronu przy PCO należy mieć tego świadomość.

  Fluor

  Fluorki, pochodne fluoru, to minerał raka.  Jest to niezwykle toksyczny minerał, za wyjątkiem bardzo niewielkich ilości występujących w żywności, takich jak herbata.

  W nadmiarze, a w nadmiarze jest prawie wszędzie i w Ameryce i w Wielkiej Brytanii przyczynia się do brązowego zabarwienia zębów, osłabionych kości, złamań szyjki kości udowej, upośledzenia umysłowego, wad wrodzonych i nowotworów.

  Związki fluorkowe znajdują się w pestycydach, zanieczyszczonym powietrzu, w pastach do zębów i są dodawane do wielu źródeł wody.

  Pokarmy przetworzone z dodatkiem wodym, oraz soki często zawierają zbyt dużo fluoru, do 40 lub 50 razy więcej od zalecanych ilości, które już i tak są zbyt wysokie.

  Duże badania na całym świecie wykazują niewielkie lub żadne korzyści z dodatku fluorku do past w celu eliminacji próchnicy zębów. Ale sie dodaje sie.

  Arsen

  Arsen jest powolną, podstępną śmiercią mineralną. W wielu powieściach Agaty Christi był stosowany jako wygodny środek do popełniania zbrodni. Morderca mógł go dowolnie dozować przez dłuższy czas podtruwając późniejszą denatkę

  Dziś jest łatwo wykrywalny na podstawie analizy włosów.

  Zbyt dużo arsenu przyczynia się do uszkodzenia wątroby i nerek, osłabienia, biegunki, skurczy mięśni, bólu głowy i inne objawy.   Źródła arsenu to pestycydy, piwo, woda z kranu, sól kuchenna, farby i inne produkty chemiczne.

  Rolnictwo ekologiczne jest dużo lepsze, ale nie gwarantuje, że produkt będzie w 100% wolny od arsenu.

  Źródła: 

  Konkludując:

  Badanie pierwiastkowe włosa może Ci, jak widzisz, sporo powiedzieć.

  Owocek 🙂


  Blog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym 


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 8 255 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Eva byra 25 lutego 2017 o 22:42

   Witam.Zakupilam sól himalajska i mam zamiar dodawać do wody.Tylko ile mam tej soli wsypać i do jakiej ilości wody?Czy powinnam to pic codziennie czy co kilka dni?

   1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 13:01

    POczytaj drugi link z tego tematu:

    grzegorzadam
    29 LUTEGO 2016 @ 06:27
    http://ssk-ji.info/jak-przy-uzyciu-soli-natychmiast-zastopowac-migrene/

    Wystarczy 9-10 gramów soli na litr.

    1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 13:24

     Dokładnie 9g chlorku sodu i 991ml wody żeby otrzymać 1 litr (dm3) takiego płynu.
     Sól fizjologiczna 0.9%.
     Do picia ‚szczypta’ na szklankę, żeby nie bawić się w odmierzanie.
     W artykule masz dokładnie rozpisane zastosowania.

  2. gonia 25 lutego 2017 o 22:43

   w jaki sposób do soczewek kontaktowych dostaje się rtęć?

  3. Natalia 25 lutego 2017 o 23:06

   Byłam w laboratorium i zrobiłam badanie moczu. PH wyszło 6,5. Czy takie PH wystarczy ?

   1. Ssk-ji 25 lutego 2017 o 23:15

    rano na czczo tak jest to mocz lekko kwaśny, może być i 6 o tej porze, ale o 12 dobrze abyś miała 7, lub 7,5
    Najlepiej kup paski pH i sobie sama badaj w domu

  4. aniag 25 lutego 2017 o 23:27

   Kwantowa analiza składu ciała może być? Właśnie jestem po i nie wiem czy zrobić jeszcze APW żeby potwierdzić wyniki.

  5. OOla 26 lutego 2017 o 00:11

   Zrobilam analize wlosa. Wyszlo nie za fajnie. Nie wiem jak sie za to zabrac…

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 09:30

    Jak to nie wiesz? Teraz po przeczytaniu tego wpisu też nie wiesz?

  6. OOla 26 lutego 2017 o 00:18

   Za duzo: + 175 % wapnia, + 38% siarki, + 130 %fosforu, + 25 %miedzi.
   Za malo: pozostalych

   1. OOla 26 lutego 2017 o 17:02

    Sie rozjasnia. Mam od was D3+K2 i 4 greens. Wyczytalam na bloku , ze nalezy brac D3+K2 w celu lepszego wchlania wapnia. Gdzies tam znalazlam info, ze nadmiar wapnia z analizy wlosa wskazuje na zle jego wchlanianie, Stad te D3+K2, ale to nie jedyny powod przyjmowania. Mysle teraz o skoncentrowaniu sie na oczyszczaniu ciala z metali ciezkich a potem test Volla i baj baj pasozytom. Dobrze kminie? Natepnie w kolejce bedzie suplementacja…

    1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 17:06

     bardzo dobrze

    2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:13

     Usuwamy wg kolejności:

     1. pasożyty
     2. grzyby
     3. bakterie
     4. wirusy
     5. metale ciężkie

     H. Clark:

     ==Nasza strategia, aby cofnąć te objawy, jest logiczna:

     Po pierwsze: zabijemy wszystkie pasożyty, bakterie, wirusy i grzyby.

     Po drugie: wyeliminujemy szkodliwe pleśnie, metale i chemikalia z pożywienia i kosmetyków.

     Po trzecie: oczyścimy i wypłuczemy z organizmu już wytworzone kamienie, wydzieliny i resztki, które
     hamują proces leczenia.

     Po czwarte: będziemy stosować zioła i specjalne żywienie, starannie dobierając nieskażone produkty,
     aby przyspieszyć terapię.

     Po piąte: w przypadku zabiegów wykraczających poza nasze możliwości, będziemy korzystać z pomocy
     profesjonalnej medycyny.

  7. Wodnik 26 lutego 2017 o 00:53

   Z tą analizą włosa nie wiem jak teraz… ale kiedyś to była niezła ściema. Jakieś 10 lat temu specjalnie ściąłem kosmyk z tyłu głowy… podzieliłem na 2 próbki – i wysłałem do dwóch różnych laboratoriów. Co ciekawe – wyniki przyszły TOTALNIE różne – z wszystkich pierwiastków mniej więcej zgadzało się jedynie aluminium – tu i tu podwyższone. Ale i opis był zupełnie różny – w jednym, że miałem mam niby szybki metabolizm, w drugim że wolny – gdzieś mam chyba jeszcze te badania, to jak znajdę to podam jakie to były firmy. Wiec takie trochę „baju baju” ta analiza pierwiastków z włosa.

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 09:29

    Nie chcę nikogo przekonywać do analizy pierwiastkowej włosa, wpis ma zdecydowanie inne przesłanie, a opracowanie go zajęło mi wiele godzin. Chodzi o pierwiastki śladowe, skąd je brać, na co zwracać uwagę, mega ważne moim zdaniem są informacje o żelazie i tak dalej.
    A inna sprawa, że firmy /laboratoria od zawsze były różne, ale konkurencja działa. Jedno jest pewne włosy akumulują pierwiastki śladowe.

    1. Magda 11 października 2017 o 15:52

     Możesz polecić jakieś wiarygodne w tej kwestii laboratorium, które wykonuje APW?

     1. Ssk-ji 11 października 2017 o 15:56

      niestety nie znam

   2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 13:33

    Analiza dobra, wnioski baju.

  8. Sylwia 26 lutego 2017 o 08:13

   Pepsi, kupuję i przyjmuję z Twojego sklepu spirulinę, clorellę, trawę pszeniczną i jęczmięnną. Czy te superpokarmy zaspokoją moje zapotrzebowanie na minerały i witaminy? Myślę tu też o b compleks i b12. Dotychczas je kupowałam osobno, ale czy trzeba? Wit. b12 i tak biorę, bo mam refluks i zakwaszam betainą żołądek, a co z b compleks, też uzupełniać dodatkowo? Do tej pory brałam je naprzemiennie – dzień b12, dzień b compleks. Pozdrawiam 🙂

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 09:11

    jeśli chodzi o chlorellę i spirulinę i trawy (są to pokarmy), to bierze się je głównie w celu oczyszczania ciała z toksyn, często przy okazji świetnie załatwiają sprawę niedoborów że są (4 greens) w stanie podkręcić inne pokarmy, które nie mają całej puli.

  9. Wisia 26 lutego 2017 o 10:47

   Tak się zastanawiam skąd kobalt w nadmiarze we włosach przy wysokiej homocysteinie i B12w dolnej granicy normy i MCV w górnej…??

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 11:23

    Jesz mięso?

   2. Wisia 26 lutego 2017 o 17:00

    Baaardzo rzadko, piwa też prawie nie pijam /dodają, aby się za bardzo nie pieniło/ jedzenie najczęściej ekologiczne, więc napromieniowywane izotopem kobaltu chyba nie jest, chyba, że może nadmiar jakiegoś pierwiastka powoduje, że kobalt „ucieka” z organizmu przez te włosy? I właśnie jest go mało?

  10. Olivka 26 lutego 2017 o 12:46

   Witaj Pepsi. Chcialam zapytac co myslisz o klasterowych bolach glowy u mezczyzny. Czy jakies naturalne metody na zwalczanie bolow, ktore sa potworne..

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 16:43

    Jaka dieta?

    1. Olivka 26 lutego 2017 o 18:34

     wszystkozerca, ale wszystkie produkty organic mieso tez,

  11. Zyraffa 26 lutego 2017 o 14:14

   O dzizasie,nooo szacun wielki ,wpis na wypasie,to zes się kobieto napracowała,super mieć ogarnięty taki szeroki temat w 1 miejscu,feeenks 🙂 a przy okazji mam pytanie ,ma ktoś jakiś pomysł co to jest jak złoto brudzi na szaro skore? Dodam ze złoto jest złote ,ślubny się stara .Generalnie jestem pod opieka naturopaty wiec suple,odrobaczania itp jak najbardziej ,mięso jem ale rzadko ,poza tym wcześniej nie brudziło a mięsa jadłam więcej wiec raczej nie tu jest problem ,pozdrowionka

   1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:23

    Co naturopata na to złoto?

    1. Zyraffa 27 lutego 2017 o 21:03

     O dzizasie złe mi się dodało,skorki,wiec jeszcze raz pisze do GA-naturopata nic bo złoto brudzi od miesiąca a jak ostatnio byłam nie brudziło a teraz naturopata mi się wyprowadził do innego miasta, mam2 na oku ale najpierw trza se zrobić wszystkie badania i odczekać w kolejeczce 2-3 miechy ,wiec przyznam szczerze ze znalazłam taka drogę na skróty znaczy na blogasku 🙂

  12. nana 26 lutego 2017 o 15:11

   Hejka,mam pytanie.Last zaleca terapię łączoną psyllium i naftę przed śniadaniem(chodzi o oczyszczenie jelit w celu pozbycia grzybicy).Tylko co najpierw,naftę,a póżniej wypić psyllium? A może najpierw 5 dni tylko ziarenka i dopiero po tym włączyć naftę.A może to nie ma znaczenia.Przeczytałam jego książkę,ale tam jest to trochę zagmatwane.

   1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:38

    Którą czytałaś?
    Generalnie zaleca rotacje srodków,
    Psyllium wg zasad.
    Nafta ma swoje terminy.

   2. Zyraffa 27 lutego 2017 o 20:52

    No naturopata nic bo złoto brudzi od miesiąca i jak ostatnio byłam to nie brudziło a teraz mi naturopata się wyprowadził do innego miasta ,mam 2 na oku ale najpierw trza se zrobić wszystkie badania i odczekać w kolejeczce ze 2-3 miechy ,wiec przyznamy szczerze ze trochę znalazłam taka drogę na skróty znaczy na blogasku 🙂

    1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:33

     Ogułow zdaje się coś mówił o tym barwieniu, jak znajdę zacytuję.

     1. Zyraffa 28 lutego 2017 o 10:24

      Super ,fenks do Ogulowa jeszcze nie doszłam ale przyjdzie i na niego czes

  13. Tom141288 26 lutego 2017 o 15:36

   Witam mam duże niedobory wynikające z analizy pierwiastkowej włosa. Chcilabym sie poradzic czy mozna stosowac wode z sola himalajska do nawadniania organizmu z chlorkiem magnezu (magnez – 58% niedoboru) + , czterobonem sodu bor -71% niedoboru) + MSM i akkorbinian sodu.Jak to podzielic ewentualnie czy mozna wszysko stosowac razem z gory dziekuje

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 16:30

    jeśli kupiłeś u nas chętnie pomożemy, jeśli nie, pytaj proszę tam, gdzie kupowałeś

   2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:36

    Wszystkie odpowiedzi są na blogu.
    Miłego czytania 🙂

  14. ewa 26 lutego 2017 o 16:32

   To ja właśnie popijam skrzyp, który gotowałam 30 minut aby krzem się wygotował a tu taka informacja… No to zero krzemu mam z tej mojej herbatki? Takie zero, zero, zero?

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 16:38

    Królikowski twierdzi, że tak

    1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:35

     dr n. biol. Henryk Różański, twierdzi coś innego..

     Bardzo dużo związków krzemu zawierają skrzypy (odwar należy gotować 5-10 minut, tylko taki zawiera krzemionkę), przywrotniki, podbiał, turzyce, perz, rdesty, pokrzywa, dziewanna, przytulie, poziewnik, płucnica islandzka, kozieradka. Ze wszystkich tych ziół sporządza się odwar. Dobrym źródłem krzemu są także ryby i „owoce morza”.

     Dzienne zapotrzebowanie na krzem wynosi 200 mg. Kobiety po 30 roku życia w celu zapobiegania cellulitis i przedwczesnemu starzeniu skóry powinny zażywać preparaty i wody krzemionkowe. Krzem działa przeciwłuszczycowo i przeciwtrądzikowo. Korzystnie działa również przemywanie skóry przetworami krzemionkowymi oraz wodą zdrojową zawierającą kwas krzemowy oraz krzemiany.

     1. Niki 26 lutego 2017 o 20:03

      Tylko pytanie o krzemie pozyskiwanym z jakich roślin mówi Różański, a o jakich ten drugi, co zostało opisane w tekście. Bo tu może być pies pogrzebion – roślina musi być świeża tuż po zerwaniu czy może być również ususzona? Innych niż suszki w zielarniach nie sprzedają, a jeśli takie już są bezwartościowym źródłem krzemu to znaczy, że brak precyzji w przekazie nas gubi.

      1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 23:22

       chodzi o to, że suszenie odpada, zrozumiałam, że musi być cholina

      2. grzegorzadam 27 lutego 2017 o 06:21

       Sproszkowane ziele skrzypu jest mało efektywne w działaniu, bowiem człowiek nie jest przeżuwaczem i nie jest w stanie strawić ścian komórkowych i uwolnić składników czynnych.

       Wyjątkiem jest ziele zmikronizowane, czyli zmielone na pył, kiedy to następuje rozerwanie ścian komórkowych.
       Taki proszek skrzypowy – Pulvis Equiseti można zażywać po 1 g 5 razy dziennie (dziennie 5 g). jako środek moczopędny.

   2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 21:06

    Zioła krzemionkowe.
    Od dawna w fitomedycynie panuje pogląd, że związki krzemu zapewniają prawidłową regenerację tkanki łącznej właściwej oraz są niezbędne dla utrzymania właściwej struktury nabłonków. Związki krzemu wywierają wpływ przeciwwysiękowy. Są niezbędne do syntezy i konglomeracji włókienek kolagenowych i elastynowych. Zapobiegają powstawaniu owrzodzeń na błonach śluzowych, kamieni i złogów w układzie moczowym oraz żółciowym, ponadto przeciwdziałają rozwojowi blaszek miażdżycowych w tętnicach. Wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne. Dlatego też polecano zioła krzemionkowe osobom chorującym na gruźlicę i permanentnie zapadającym na stany zapalne oskrzeli, opłucnej i płuc.

    Zioła bogate w krzemionkę nie wystarczy zaparzyć. Konieczne jest gotowanie surowca przynajmniej przez 10 minut.
    Krzemionka długo rozpuszcza się w wodzie, jednakże po przejściu do wyciągu staje się koloidalna i łatwo przyswajalna.

    Na 1 szklankę wody należy wziąć 1-2 łyżki surowca. Odwar przyjmować doustnie 3-4 razy dziennie po 100-200 ml przez 2 tygodnie, następnie 200 ml dziennie przez wiele miesięcy. Zalecane jest zmienianie stosowanego zioła krzemionkowego co 3 miesiące.

    Grupę ziół krzemionkowych określano jako Elastotropica – środki uszczelniające i stabilizujące nabłonek pęcherzyków płucnych, wzmacniające tkankę płucną, pobudzające regenerację (gojące) płuc.

    Do surowców bogatych w krzemionkę należą

    Herba Equiseti – ziele skrzypu

    Herba Pulmonariae – ziele miodunki

    Herba Galeopsidis – ziele poziewnika

    Herba Galii – ziele przytulii

    Herba Polygoni avicularis – ziele rdestu ptasiego

    Herba Urticae – ziele pokrzywy

    Rhizoma Graminis – kłącze perzu

    Lichen islandicus – porost islandzki

    Herba Boraginis – ziele ogórecznika

    Related Posts

    1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 21:09

     Decoctum Equiseti (odwar skrzypowy): 1 łyżkę ziela skrzypu rozdrobnić,
     najlepiej przemielić, zalać 1 szklanką wody, gotować 10 minut, odstawić na 20 minut, uzupełnić brakującą ilość wody, do objętości 1 szklanki. Przecedzić. Pić 1-2 szklanki dziennie odwaru.

     Napary ze skrzypu są mało wartościowe lub bezwartościowe. Silnie zmineralizowane ściany komórkowe utrudniają ekstrahowanie substancji czynnych z komórek. Dopiero gotowanie i rozdrabnianie surowca ułatwia przechodzenie ciał czynnych i krzemionki do roztworu.

     Ziele skrzypu w torebkach ekspresowych jest bezwartościowe. Słabo ekstrahuje się, a wcześniej sproszkowane ziele łatwo wietrzeje.

     Ziele skrzypu rozdrabniać i mielić tuż przed przerabianiem (gotowaniem, ekstrakcją alkoholem 30-40%).”

     1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 23:20

      wysuszone ziele skrzypu już nie będzie przyswajalne bez choliny

   3. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 22:29

    Ziele skrzypu wymaga gotowania.
    Wtedy ściana komórkowa należycie mięknie i rozpada się, uwalniając z wnętrza składniki aktywne.

    Do odwaru przechodzą również sole mineralne i przyswajalna krzemionka.

    Gotowanie ziela powinno trwać minimum 5 minut, potem maceracja około 30 minut, najlepiej gotować 15 minut, po czym odstawić na 30 minut, przecedzić i pić po 100 ml 4 razy dziennie. Odwar sporządzać z 1 łyżki ziela na szklankę wody. Ekstrakcję wodą ułatwia oczywiście zmielenie (zmikronizowanie) ziela. Nalewki są mało efektywne i zawierają jedynie flawonoidy oraz alkaloidy

  15. romee 26 lutego 2017 o 17:14

   to lepiej być wegetarianinem i weganinem czy mięsożernym,skoro wszystko co dobre i najlepiej przyswajalne jest najczęściej w produktach zwierzęcych,a weganie muszą wszystko suplementować

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 17:44

    z moich doświadczeń wynika, że tak samo mięsożerni muszą wszystko suplementować, a nawet potem jeszcze suplementują farmację 🙂

  16. romee 26 lutego 2017 o 17:28

   a na depresję czy jest w waszym sklepie ten orotan litu?

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 17:40

    nie prowadzimy póki co litu

   2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:15

    W Polsce nie ma tego w sprzedaży, kupowałem za granicą.
    Można zrobić sobie roztwór węglanu litu, na dnę moczanową bywa b. skuteczny.

   3. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 19:15

    Uzupełniaj magnez i wit.B, szczególnie kwas nikotynowy.

  17. Magda 26 lutego 2017 o 19:26

   Droga Pepsi, jak w takim razie dostarczyc sobie krzemu, jesli duzo go brakuje i nie warto bawic sie w skrzyp?

   1. Ssk-ji 26 lutego 2017 o 19:53

    Na przykład mamy suplementy, Bcomplex G&G, które zawierają i krzem i cholinę.

  18. nana 26 lutego 2017 o 21:30

   „Jak pozbyć się drożdżaków”,mam na bank i walczę już bardzo długo.Chcę zrobić kurację naftą i kupiłam też liście oliwne.Jak to wszystko brać?!

   1. grzegorzadam 27 lutego 2017 o 06:32

    O psyllium jest napisane, tu jest też
    http://ssk-ji.info/pieciodniowe-oczyszczanie-jelit-z-candidy-za-pomoca-psyllium-wg-lasta/

    Nafę rano i wieczorem, tak zażywają.
    Wszystko w jakimś oddaleniu od siebie.

  19. Romano 26 lutego 2017 o 22:09

   A jeśli chodzi o te rury miedziane z których wykonuje się instalacjie cwu w domach to jestem trochę zaskoczony bo zawsze wydawało mi się że jednak miedz to materiał bardziej szlachetny i ma właściwości antystatyczne i może trochę antybakteryjne.
   W stosunku do instalacji z tworzyw stucznych wykonuje sie teraz takie chyba w 99procentach bo tanie i szybko się robi akurat trochę robię w tej branży W najbliższym czasie mam robić instalacjie u siostry i właśnie instalacjie cwu czyli woda którą pijemy i w której się myjemy miała by płynąć rurami miedzianymi ze względu na te właściwości miedzi o których wyżej pisałem bo nie sądzę aby rury z tworzyw stucznych były bezpieczniejsze

   1. grzegorzadam 27 lutego 2017 o 06:34

    Clark mówi, że przewaga tej instalacji w dostarczaniu wody moiże rodzić problemy.
    Nikt badań nie robi, to biznes jak każdy iiny.
    Rzymianie mieli ołowiane, dobrze to sie nie skończyło.

   2. Wisia 27 lutego 2017 o 10:33

    Wg H. Clark woda płynąca w tworzywie lepsza niż z metalami, też mam miedziane i zagwozdkę, czy dzbanek daje radę, czy konieczna osmoza?

  20. Beata 26 lutego 2017 o 22:31

   Witam, w analizie niestety po raz 3 wychodzi mi za mało srebra (-85) i krzemu (-86) pomimo, ze zeszły rok suplementowałam się srebrem koloidalnym i ziemią okrzemkową, czy powinnam owe łączyć z innym suplementem? za małe dawki? czy coś źle robie? Bardzo będę wdzięczna za poradę. Bx

  21. nana 27 lutego 2017 o 08:23

   Dziękuję 🙂

   1. Romano 27 lutego 2017 o 13:05

    Trochę podrazylem temat tych rur miedzianych i normą unijną jest 2mg l badania oczywiście były robione chyba w Niemczech i co stwierdzono w plastikach zanotowano wzrost bakteri między innymi legionelii w miedzi nie stwierdzono przyrostu bakterii ani tlenku miedzi ponad norme problem pojawią się gdy mamy kwaśna wodę wtedy może się wytracac więcej tlenkow dlatego aby się zabezpieczyć wystarczy spuścić trochę wody w kanalize np po nocy czy po dłuższej nieobecności w domu.
    A jeśli chodzi o te olowiane to pewnie cały Rzym był zasilany takimi rurami i pewnie grubymi srednicami a w domowych instalacjach mamy zaledwie kilkanaście metrów takich rur miedzianych od licznika do odbiorników i o średnicy zwykle fi15mm a to spora różnica.

    1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:36

     Dyskusyjne, poczytaj Clark, 30 lat teu o tym pisała, w ostastniej poprawiła, Ty decydujesz:

     PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH

  22. Piotr 27 lutego 2017 o 09:38

   A jakie badanie alternatywne do APW pozostałem łysym? 😉
   Pozdrawiam.

   1. Ssk-ji 27 lutego 2017 o 19:12

    klasyczne 🙂

   2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:26

    Łysi są bezproblemowi 😉

    1. Piotr 28 lutego 2017 o 15:32

     Hmm. no właśnie ciekawe, czy „łysowatość” musi zawsze oznaczać jakieś problemy? Można znaleźć głosy, że nie, że to po prostu genetyka. Tylko pojawia się pytanie, czy to rzeczywiście tylko genetyka, co było czynnikiem wyzwalającym „łysości”? Pewnie temat rzeka.

     Z innej beczki, zawsze na przełomie zimy i wiosny obserwuję zwiększone wypadanie włosów, bardzo słabe samopoczucie fizyczne i psychiczne, co może być powodem? Na przełomie pozostałych pór roku problemu brak – tylko ta zima/wiosna.

     Pozdrawiam serdecznie.
     P.

     1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 18:06

      Niektórzy winią roztocza i inne ataki od wewnątrz.

      ”zawsze na przełomie zimy i wiosny obserwuję zwiększone wypadanie włosów,”

      Braki wit. D?

      1. Ewa Byra 1 marca 2017 o 01:58

       Ja mam poziom wit.D3 w normie a i tak wypadają mi włosy .Wiec musi byc jakiś inny powód niż wit.D3

      2. grzegorzadam 1 marca 2017 o 09:36

       powodów może być wiele.
       Braki witaminowo -mineralne też:
       cynku, witamina B6, B7, siarki (MSM), selenu.

      3. Ewa Byra 1 marca 2017 o 12:39

       No właśnie,musi byc jeszcze inny powód bo akurat wszystko to przyjmuje a włosy i tak wypadają.Zauwazyla to nawet moja fryzjerka.

      4. grzegorzadam 1 marca 2017 o 16:42

       Masz zagadkę do rozwiązania..
       TYlko wiosną takie objawy?

      5. Ewa Byra 1 marca 2017 o 22:16

       Właściwie cały rok,chociaz przez ostatnie kilka miesięcy było lepiej ,nawet sie cieszyłam ze coś,może działa,MSM czy selen.Ale kilka tygodni temu zauważyłam ze znowu zaczęły wypadać.

      6. grzegorzadam 2 marca 2017 o 09:18

       Robiłaś analizę APW?

  23. syldra 27 lutego 2017 o 11:51

   Pepsi, a jak to wszystko „przełożyć” na dziecko. Mam 9 letnią córkę, a ona ma dość częste infekcje, katar, który schodzi zazwyczaj na oskrzela lub uszy i nieszczęście gotowe, do tego dziecko często skarży się na pieczenie w okolicy intymnej. Ma słabe dość mocno wypadające włosy i sińce pod oczami, gdy miała jakieś 4 latka w przedszkolu zapytali mnie czy nie jest bita…. Niestety wcześniej gdy jeszcze nie czytałam Ciebie pozwoliłam by skrócili jej boczne migdały i usunęli trzeci. Wcześniej chorowała bardzo często, jest lepiej ale wciąż nie super…. Nie wiem co mogę jej podawać (jakie witaminy) i co zbadać. Pomóż

   1. Ssk-ji 27 lutego 2017 o 19:08

    Najpierw zrób jej vegatest Volla na pasożyty. Potem odtruj dziecko, już się poczuje lepiej. Pewnie ma też przerost Candidy. Wylecz dziecko specjalnie dobraną mieszanką ziołwą, a następnie wprowadź witaminy
    i witaminę 2 tabletki D3 po śniadaniu z dobrym tranem, może być nasza (ona jest dla dorosłych, ale wszystkie znajome dzieci ją jedzą, bo jest łatwa do połknięcia). Zbadaj dziecku 25(OH)D ale na 5 dni przed badaniem nie podawaj jej D3.
    Zbadaj jeszcze mocz, i morfologię, żelazo, ferrytynę

   2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:29

    Vegatest a potem skuteczne odrobaczanie, objawy książkowe, poczytaj:
    http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    1. syldra 28 lutego 2017 o 11:45

     Dzięki Pepsi. Sprecyzuj mi proszę co oznacza „wylecz dziecko specjalną mieszanką ziołową”? <3

     1. syldra 28 lutego 2017 o 11:46

      Dzięki Grzegorzadam 🙂

      1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 11:57

       Ustal pasożyty, poczytaj i zlikwiduj problem.
       Możesz skorzystać z pomocy gabinetów mających doświadczenie.

      2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 11:58

       Tych mieszanek jest kilkadziesiąt, przeczytaj uważnie podane linki.

     2. Ssk-ji 28 lutego 2017 o 11:55

      najpierw Ty sprecyzuj z czego, czyli zrób dziecku vegatest Volla <3

      1. syldra 28 lutego 2017 o 12:57

       Dzięki Pepsi, dzięki Grzegorzadam. Umówię córę na test i sama też sobie zrobię. Pozdrawiam

      2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 13:03

       Dobry pomysł, teoretycznie powinny być podobne wyniki.

    2. syldra 2 czerwca 2017 o 13:37

     Grzegorzuadamie umówiłam siebie i córkę na test do doktora Stasiaka. Termin mamy na ….. 27.12! A co mam robić w tak zwanym międzyczasie by już jej pomóc?

      1. syldra 3 czerwca 2017 o 15:51

       Dziękuję. Herbatkę wypiłam wczoraj po raz pierwszy (mi smakowało) spróbuję namówić na to córę, co do witaminy C to mam w tabletkach, zakupię w proszku, chlorellę mam 🙂 Dla mnie ty Grzegorzuadamie jak i Pepsi to dwie chodzące encyklopedie. Podziwiam szczerze i jeszcze raz dzięki 🙂

  24. ania 27 lutego 2017 o 13:04

   Zrobiłam biorezonans. Wyszły mi pasożyty (przywry, chlamydia, węgorek jelitowy), wirusy, metale ciężkie (ołów i arsen), niedobór żelaza i cynku, biotyny, witaminy B3, B12 i C, niedokwaszony żołądek, ale to wiem też z testu sody (9 i pół minuty), ph organizmu w normie. Zakwaszam żołądek rano sokiem z cytryny, w ciągu dnia przed posiłkami OJ. Grzegorzadam wyżej napisał za co po kolei się zabrać. Mam jednak problem, gdyż karmię piersią i naturopata przeprowadzający biorezonans powiedział, żeby nie odrobaczać się teraz. tylko poczekać, aż odstawię dziecko (a odstawię pewnie za 2 lata). Wiadomo, że przy odrobaczaniu toksyny dostają się do krwi, a to co we krwi to i w mleku. Czy jakakolwiek suplementacja w moim przypadku ma sens, skoro nie pozbędę się pasożytów?

   1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:24

    Przy karmieniu jest problem.

    1. ania 6 marca 2017 o 14:21

     To jak myślisz Grzegorzuadamie, suplementować cynk, b complex i wit c?

     1. grzegorzadam 6 marca 2017 o 14:34

      Jasne, organizm swoje i tak pobierze, nie masz wyjścia.
      Pamietaj o kwasie krzemowym.

      1. ania 9 marca 2017 o 14:38

       Dziękuję

  25. gonia 27 lutego 2017 o 16:09

   czyli suszony skrzyp, kłącze perzu lub pokrzywę gotować przez ok 15 min i potem na ponad 30 min zostawić , a co w przypadku surowych: mam tu na myśli oczywiście pokrzywę bo skrzypu nie wolno. Czy surowa pokrzywę gotować kilka min by skorzystać z krzemu w niej zawartego? a co z wyciskaniem soku z pokrzywy takiej młodej, wiosennej? będzie w soku krzem? sezon się zbliża, nie mam zamiaru przegapić…

   1. Ssk-ji 27 lutego 2017 o 18:51

    wg moich danych to nie pomoże, są na to dowody/badania

   2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 01:21

    Trzeba rozerwać błony komórkowe, zmiażdżyć, przemielić.

   3. grzegorzadam 1 marca 2017 o 16:44

    Pepsi, czekamy na te dowody/badania.
    Może być b. ciekawe.

  26. magda 10 kwietnia 2017 o 20:56

   Zrobiłam APW i dzisiaj otrzymałam wyniki:
   Wapń +408%; Sód -75%, potas -74%, fosfor +126%, magnez +116%, molibden -57%, kobalt -72%, srebro -73%, krzem – 66%, żelazo -28%, miedź +34%
   siarka +86%, BOR -93%, wanad -53% i mniejsze braki jeszcze kilku pierwiastków, pierwiastki toksyczne w normie.
   przykładowe porcje pierwiastków: Ca/K +1562%, na/Mg -74%, Ca/Na +883%, Ca/Fe +396%, Ca/Si +1385%,
   W jaki sposób mogę w miarę szybko uzupełnić sód i potas a zmniejszyć wapń, czy powinnam suplementować magnez? Brałam dużo wit. D+k2 z uwagi na to, że wyjściowy poziom sprzed 3 lat wynosił 9.., a wynik w ub roku wyniósł 51, czy to może być powód, że wapnia jest taki wysoki poziom? Prosze o jakieś wskazówki.
   dziękuje

   1. Ssk-ji 10 kwietnia 2017 o 21:44

    to może być skutek, gdy są braki magnezu, brałaś D3+K2 TiB? bierz chlorek, lub jabłczan magnezu TiB

   2. grzegorzadam 10 kwietnia 2017 o 22:23

    W jaki sposób mogę w miarę szybko uzupełnić sód i potas a zmniejszyć wapń, czy powinnam suplementować magnez?”

    Spójrz z uwagą na te braki minusowe, masz ujemne regulatory wapnia… !
    Nie tyle szybko co z rozsądkiem i skutecznie.
    Te niedobory to lata ”pracy”, nic szybkonie rób.
    Wapń reguluje krzem i bor! wit,D, magnez. itd.
    http://ssk-ji.info/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

    Dodałbym suplementację srebrem koloidalnym, cynkiem (miedź powyżej normy).

    Zrobiłbym dodatkowo biorezonans dobry, niedobory krzemu i innych mogą wskazywać na nieproszonych gości głodnych…

  27. magda 10 kwietnia 2017 o 21:56

   brałam kiedyś TIB – tabletki do ssania razem z wit C 1000 TIb, ale nie tylko te też inne, czasami wit. D jako składnik muliwitaminy

  28. magda 11 kwietnia 2017 o 18:48

   Dziękuje, uzupełnię suplementacje, nie znam na biorezonansie, czy badanie aparatem Mora to dobre badanie na pasożyty i ew. kurację? Jest taki gabinet w sąsiednim mieście w Gliwicach..

   1. grzegorzadam 11 kwietnia 2017 o 20:34

    Jest, ze świetnym fachowcem, do tego lekarzem z dużym doświadczeniem:
    http://ssk-ji.info/sol-morska-leczy-borelioze-ciagu-kilku-dni-no-i-zacznij-sie-chociaz-zloscic-2/

  29. magda 18 lipca 2017 o 07:31

   Jestem już po badaniu biorezonansem i dwóch terapiach, wyszło mi oprócz grzybów, pasożytów itd. m.in. chroniczne zapalenie nerek oraz to, że w moczu jest za dużo elektronów i obniżony ph krwii (hypowentylacja). Mam prośbę do Grzegorzadam o jakieś wskazówki co stosować aby wspomóc kurację? Narazie mam zalecenia picia więcej wody mineralnej 2-3 l. dziennie.

  30. grzegorzadam 20 lipca 2017 o 19:35

   po badaniu biorezonansem i dwóch terapiach,”

   Mozesz jaśniej?
   Na efekty trzeba poczekac, mało danych.

  31. magda 21 lipca 2017 o 23:24

   Miałam badanie gdzie wyszły m.in. prątki boreliozy: babessa i bartomella oraz stan zapalny m.in. nerek, który potwierdził się w badaniu beta. Coś jest nie tak, chociaż nie bolą mnie nerki… Dwa razy miałam już terapie niszczące na biorezonansie. Widze działanie, gdyż po każdym mam przeziębienie, gorączke i ból gardła czyli organizm się oczyszcza.Na kwasicę krwi w opisie była polecona terapia cytrynianem sodu, tylko nie wiem czy tu chodzi o zwykłą sodę? I w jaki sposób mogę oczyścić naturalnie nerki? z góry dziękuje

   1. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 12:47

    Cytrynian sodu może być, ale soda jak w linku działa identycznie, natomiast dla równowagi
    dodałbym do posiłków cytrynian potasu.
    Badaj pH wg recepty z linku paskami, ważne!

    1. drefet 12 grudnia 2017 o 16:29

     czy jesli dostałam bólu gardła, nie mam kataru, tmp lekko wyżej powinnam odstawić uplementacje? aby sie oczyścic i nie wstrzymywac procesu?

     1. grzegorzadam 12 grudnia 2017 o 17:32

      Inhalacje, syrop z cebuli z miodem, syrop sosnowy.

      1. drefet 12 grudnia 2017 o 18:43

       cos spowodowało gwałtowne chyba oczyszczanie, wspomniane gardło rozwolnienie, dodam , że „straciłam” sporo krwi w ciągu kilku dni, osłabienie, rozwolnienie , przeziebienie i spuchło lekko kolano…

  32. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 11:02

   Na kwasicę krwi w opisie była polecona terapia cytrynianem sodu, tylko nie wiem czy tu chodzi o zwykłą sodę? I w jaki sposób mogę oczyścić naturalnie nerki? ”
   Jelita i nerki:
   http://ssk-ji.info/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
   Kwasica:
   http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   + magnez i woda, jakie pH moczu i kolor moczu? Poziom wit. D?

   1. magda 22 lipca 2017 o 22:38

    Poziom wit D – 45, ph moczu – 6,5; ciężar właściwy niższy niż powinien, obecne leukocyty. Wdroże sode +cytrynian potasu, dziękuje!

    1. grzegorzadam 23 lipca 2017 o 12:06

     D za mało, podciągnij do 90.
     Moczu jak z rana dobre, w dzień do 7.5.

  33. muszkavip 27 października 2017 o 21:30

   Witam, poniżej mój wynik z APW. Zalecono brać Ca 300mg ,Mg 300mg, żelazo 6mg, selen 50mcg,omega 3, Glukozamina 250 + boswellia, B complex, koenzym Q10,
   Wita d3 + k2 suplementuje 2000IU od ok 1 miesiąca. Poziom wit D3 miałam 38.
   Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

   Ca: + 751 % Na: -63 % K: +1 %
   P: +159 % Zn: +153 % Mg: +114%
   Fe: – 55 % Cu: +12 % Mo: -38 %
   Co: – 27 % Cr: – -35 % Li: -35%
   Sr: -41 % Ni: -75 % Mn: -10 %
   Se: – 16 % V: -53 % B: -65 %
   Ba: +65 % S: + 22 % Ag: – 90 %
   Si: +8 % I: +78 % Sn: – 59 %

   Pierwiastki toksyczne:

   Arsen: 0,073( WD do 0,5)
   Rtęć: 0,221 ( WD do 0,5)
   Glin: 1,55 ( Wd do 10)
   Kadm: 0,094 (wd do 0,3)
   Ołów: 0,35 (wd do 4)

   Proporcje: b- badane, pp- proporcja prawidłowa
   b pp

   Ca/P: 6,17 ( +137% ) 2,6
   Na/K: 0,89 ( -63% ) 2,4
   Ca/K: 25,22 ( +601%) 3,6
   Zn/Cu: 29,79 (+272%) 8,0
   Na/Mg: 1,61 ( -60%) 4,0
   Ca/Mg: 45,82 ( +555%) 7,0
   Fe/Cu: 0,55 ( -39%) 0,9
   Ca/Na: 28,48 (+995%) 2,6
   Cu/Mo: 562,25 ( -10%) 625
   Fe/Co: 210,96 ( -52%) 440
   Ca/Sr: 1343,21 ( +925%) 131
   Ca/Fe: 331,44 ( +1226%) 25,0
   K/Li: 3892,31 (+56 %) 2500,0
   K/Co: 2992,6 ( +39%) 2000,0
   Ca/Si: 51,45 ( + 692%) 6,5
   I/Se: 51,45 ( +113 %) 10,0

   Proporcje toksyczne:

   b – badane zo- zakres odniesienia

   Ca/Pb: 7291,71 do 84 prawidlowa
   Zn/Cd: 4437,23 do 500 prawidłowa
   Fe/Pb: 22,0 do 4,4 prawidłowa
   Mg/Pb: 159,14 do 6,0 prawidłowa

   Dodatkowo zakwaszenie kwasem moczowym i niedowaga ;/

   1. Ssk-ji 27 października 2017 o 22:44

    no to bierz, wszystkie suplementy mamy w naszym sklepie

   2. grzegorzadam 28 października 2017 o 09:04

    ”Zalecono brać Ca 300mg ,”
    ”Dodatkowo zakwaszenie kwasem moczowym i niedowaga ;/”

    Masz nadmiary wapnia i polecono wapń ?
    Nie rozumiem.
    Tu magnezu trzeba skutecznie dostarczyć (+B6), nawodnić organizm.
    Jakie pH i kolor moczu?
    Poczytaj o tym:
    http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    ”Wita d3 + k2 suplementuje 2000IU od ok 1 miesiąca. Poziom wit D3 miałam 38.”
    Kiedy był taki poziom?

    Poczytaj porady Clark na kwas moczowy:
    http://ssk-ji.info/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
    Oraz:
    http://ssk-ji.info/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

  34. muszkavip 29 października 2017 o 15:59

   Witaj grzegorzadam 😉
   tak przepisali wapń też się zdziwiłam, ph moczu popoludniu 6,8 kolor słomkowy jasny.
   wit d3 wynik był robiony 22 sierpnia jeszcze nie badałam jak to teraz wygląda.

   Próbuje nawodnić organizm wodą z solą nie wiem czy to wystarcza ok 1,5 litra wody dziennie.

   Dzięki, że się zainteresowałeś 😉

   1. grzegorzadam 29 października 2017 o 16:12

    Wapń blokuje wchłanianie innych minerałów, tu jest
    w nadmiarze..
    Jaki jest tego cel, niewiedza, ignorancja..?

    ”czy to wystarcza ok 1,5 litra wody dziennie.”
    30 m l na kg wagi, popijaj.
    Sprawdź ponownie poziom D.

    PH można podwyższać, wskazane.
    Sodą, tym bardziej że masz niedobór,

    ”Ca/Mg: 45,82 ( +555%) 7,0 ”
    Hmm.. Magnez a wapń, link powyżej.:

    .

  35. muszkavip 29 października 2017 o 16:06

   dochodzą jeszcze u mnie problemy z przełykaniem pokarmów ale to chyba kwestia psychiki no chyba że coś innego…

  36. muszkavip 29 października 2017 o 16:16

   np brak magnezu?

  37. muszkavip 30 października 2017 o 16:58

   od jakiegoś czasu pije ocet jabłkowy ( zazwyczaj z rana) Czy może on zakwasić mocz ewentualnie mieć wpływ na zakwaszenie organizmu?

   1. Ssk-ji 30 października 2017 o 17:29

    na zakwaszenie organizmu, wręcz przeciwnie, zakwasza żołądek, przez co on lepiej trawi aminokwasy, a co za tym idzie ciało jest odkwaszone, ale owszem, mocz może trochę zakwasić.

  38. muszkavip 31 października 2017 o 19:05

   jeszcze co do tej sody oczyszczonej żeby pić z octem jabłkowym. Czy przypadkiem ta soda nie będzie blokować kwasu w żołądku i tym samym pogorszy się trawienie i wchłanianie? przyznaję mam niedowagę i mimo ze zjadam ( problem z przełykaniem – jakoś sobie radzę ale jem strasznie długo…… )to nie wchłaniam ;/

   1. grzegorzadam 31 października 2017 o 21:21

    Spokojnie, to mity, po 1 pijesz na pusty żołądek, tylko.
    po 10 minutach juz nie ma po niej śladu.
    Żołądek natychmiast wraca do swoich kwasotwórczych funkcji, to
    działa jak stymulant..
    Warto to zrobić 30 minut przed, i kwadrans przed jedzeniem mozesz dodatkowo zakwasić samym octem, gorzkim ziołem (wywar), solą, winkiem piołunowym.
    Bez obaw.
    Fartuszki porównują sodę z IPP, całkowity bezsens, poczytaj dr Sircusa.

    W jakim celu chcesz brać sodę?

  39. muszkavip 1 listopada 2017 o 17:38

   wyszło mi z APW zakwaszenie kwasem moczowym

  40. muszkavip 3 listopada 2017 o 15:12

   a ten ocet to ma być biały destylowany?czy mogę swój domowy używać ze szczyptą wit c zeby nie było w nim pleśni?

   1. Ssk-ji 3 listopada 2017 o 15:14

    swój własny najlepszy

   2. grzegorzadam 3 listopada 2017 o 15:37

    Tylko swój, organiczny.
    Jeżeli mamy na myśli inne , jest napisane.

  41. muszkavip 7 listopada 2017 o 08:50

   zrobiłam badanie d3 wynik 57,2. ( w sierpniu miałam 38) Poprawka- brałam 4000IU dziennie przez ok 2 miesiące. Czy nadal brać taką sama dawkę czy zmniejszyć?
   jeszcze zrobiłam :
   *żelazo – wynik 141 (37-145) z kolei z APW wyszło że mam niedobór Fe: – 55 %
   *magnez- wynik 0,83( 0,66-0,99) z kolei z APW wyszło Mg: +114% -aktualnie biorę jabłczan magnezu płaską łyzeczkę.
   * wapń – wynik 2,34 ( 2,15-2,57) z kolei z APW wyszła nadwyżka +751% i Ca/Mg: 45,82 ( +555%) 7,0
   Jak do tego podejść?

  42. muszkavip 7 listopada 2017 o 09:46

   zrobiłam badanie d3 wynik 57,2 w sierpniu było 38 (brałam 4000 IU przez ok 2 miesiące )
   Powinnam zmniejszyć dawkę czy brać tyle samo?
   Zrobiłam jeszcze:
   Magnez wynik 0,83 ( 0,66-0,99 ) z kolei z APW Mg +114% i Ca/Mg: 45,82 ( +555%) 7,0
   wapń 2,34( 2,15- 2,57 ) z kolei z APW Ca: + 751 %
   żelazo 141( 37- 145) z kolei z APW Fe – 55%
   Jak to ugryźć?

   1. grzegorzadam 7 listopada 2017 o 14:15

    Powinnam zmniejszyć dawkę czy brać tyle samo?”

    Zwiększyć, bierz przez zimę 8-10 tys. IU.

    Tu widać, jakie są rozbieżności pomiędzy APW a badaniami tradycyjnymi.
    Masz nadmiar szczawianów, bo za dużo wapnia.

    Kamienie nerkowe o kształcie gwiazdy mogą powodować silny ból w nerkach i pęcherzu.

    Mogą być też w stawach, sercu, wszędzie, w zależności od umiejscowienia będą powodować
    objawy bólowe.
    ”Nieoczekiwanym odkryciem jest fakt, że kryształy szczawianu są wytwarzane w bardzo dużych ilościach przez pleśnie i grzyby. Aspergillus – organizm wywołujący infekcję u ludzi, a także znajdujący się w czarnych grzybach, które widzisz w swojej łazience – wytwarza szczawiany.”

    A jakie remedium?
    Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się szczawianów jest zastosowanie cytrynianu …. wapnia.
    I cytrynian magnezu przyjmowane w trakcie posiłków

    ”Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie cytrynianu magnezu.
    Dawka dla dorosłych wynosi około 300-400 mg na dobę.
    Niektórzy lekarze zalecają do 1000 mg, ale wiele osób zgłasza problemy z biegunką, jeśli przekraczają one 400 mg.
    Znowu najlepsza byłaby podzielona dawka, biorąc cytrynian magnezu z każdym posiłkiem.”

    ”Arginina pomaga zapobiegać odkładaniu się szczawianów w tkankach.
    Kwasy tłuszczowe omega-3 i olej z wątroby dorsza są również bardzo skuteczne w zapobieganiu odkładaniu się szczawianu.
    Kwasy tłuszczowe omega-6, głównie z handlowych olejów roślinnych, zachowują się na odwrót i przyspieszają osadzanie szczawianu.

    Suplement, który jest najbardziej pomocny, to witamina B6.
    To kosztuje tylko grosze dziennie i jest wyjątkowo bezpieczne.
    Biorę 100 mg każdego dnia. Polecam tylko formę pirydoksyny. Wiem, że używany jest również typ P5P, ale osobiście nie sądzę, aby P5P przyniósł dodatkowe korzyści.

    Istnieje szereg testów medycznych na obecność szczawianu, które stosujemy w laboratorium Great Plains. Mamy panel moczu do pomiaru szczawianów i możemy również testować markery drożdżowe.

    Zazwyczaj stwierdzamy, że tam, gdzie marker drożdżowy jest bardzo wysoki, marker szczawianowy jest również bardzo wysoki. Testujemy także witaminy B 6 .

    Dzięki tym środkom można w dużym stopniu zapobiec powstawaniu kamieni nerkowych.
    To dobra wiadomość, ponieważ gromadzenie się szczawianu może wyrządzić wiele szkód.”

    Artykuł ukazał się w Wise Traditions in Food, Farming and the Healing Arts , kwartalniku The Weston A. Price Foundation, wiosna 2010 .

  43. muszkavip 9 listopada 2017 o 11:25

   Jeszcze mam pytanie co do żelaza.
   z APW wyszło, że mam niedobór i oczywiście zaproponowali abym brała 6mg dziennie.
   Z badania krwi wyszło, że jest w normie. Czekam tylko na wynik ferrytyny.
   Czy powinnam suplementować żelazo?

   1. grzegorzadam 9 listopada 2017 o 15:13

    Nie ma potrzeby zjadania żelaza, kwas w żołądku właściwy, brak pasożytów i organizm sobie
    sam pobierze z jedzenia.

  44. muszkavip 10 listopada 2017 o 12:54

   ferrytyna wynik 74 ( 13-150)
   żelazo wynik 141 ( 37-145)
   a z APW żelazo – 55% ….?

  45. muszkavip 10 listopada 2017 o 14:59

   a ta soda to ma być organic czy kuchenna zwykła? pić ja tylko raz dziennie?
   czy ph moczu badać tylko rano?

   1. Ssk-ji 10 listopada 2017 o 15:30

    nie ma organic sody, jest spożywcza

  46. muszkavip 11 listopada 2017 o 14:48

   ok to juź coś wiem o tej sodzie i jak ją stosować.
   Dręczy mnie nadal poziom wapnia. Zgodnie z APW mam sporą nadwyżkę.
   Biorę cytrynian magnezu. Mam nadzieje ze jedna płaska łyżeczka dziennie wystarczy?
   Nie jestem jednak pewna czy dostarczać wapń czy nie.
   Bo skąd teraz organizm weźmie wapń?

   Będzie chyba zabierał dalej z kości i zębów…..?

   1. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 15:04

    Mam nadzieje ze jedna płaska łyżeczka dziennie wystarczy?”

    Nie wiem, może za mało, jaki poziom wit. D?
    Jedz dużo krzemowych produktów, organizm sobie zrobi z tego wapń.
    Nie jedz serów, porażka.

  47. muszkavip 12 listopada 2017 o 16:05

   wit. d3 57,2

   1. grzegorzadam 12 listopada 2017 o 21:03

    Przyzwoicie, jak z K2 i A?

  48. muszkavip 13 listopada 2017 o 16:31

   nie wiem, nie badałam.

  49. muszkavip 21 listopada 2017 o 17:20

   To ja jeszcze słówko odnośnie magnezu i sody.

   Ze względu zbyt wysokiego poziomu wapnia zaczęłam brać cytrynian magnezu( wcześniej brałam jabłczan) i poczułam ogólne osłabienie, w sumie to kiepsko trochę sie czuję.
   Tak ma być przy tym cytrynianie?
   Chyba, że może przez sodę oczyszczoną ale rano biorę tylko 1/4 łyżeczki.

   1. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 19:51

    Dodaj B6 i cytrynian wapnia.
    Osłabienie może się zdarzyć.

    Ile czasu trwa ta suplementacja?

  50. muszkavip 23 listopada 2017 o 11:28

   przy tym cytrynianie magnezu to zmianę zauważyłam po 3 dniach od zastosowania.
   Cytrynian wapnia przy nadmiarze wapnia ?

   1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 12:11

    Cytrynian wapnia przy nadmiarze wapnia ?”

    Właśnie tak:

    ”LECZENIE
    Nawet jeśli możemy uniknąć najgorszych przestępców – żywności sojowej i szpinaku – jeśli lubisz urozmaiconą dietę, trudno jest zredukować poziomy szczawianów w diecie do wartości bliskiej zera, ponieważ występują one w wielu produktach spożywczych – ziarnach, orzechach, warzywach i owocach.

    Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się szczawianów jest zastosowanie cytrynianu wapnia.
    Suplement ten wywiera działanie o podwójnej sile działania, eliminując szczawian.
    Część wapniowa cytrynianu wapnia wiąże się ze szczawianem i powoduje jego wytrącenie w stolcu, dzięki czemu nie będzie wchłaniany.
    Ale część szczawianów ucieka.
    Cytrynian jest drugą linią obrony, która bezpośrednio konkuruje ze szczawianem w celu absorpcji.

    Aby leczenie było skuteczne, cytrynian wapnia należy przyjmować w tym samym czasie, co żywność zawierająca szczawian.
    Jeśli masz problemy z jakimkolwiek stanem chorobowym wywołanym przez kamienie szczawianowo-nerkowe, autyzm lub wulwodynię- wówczas przyjmowanie cytrynianu wapnia z każdym posiłkiem może być bardzo skuteczne.
    Jeśli w diecie jest odpowiednia ilość wapnia – jeśli np. Uzupełni się cytrynianem wapnia – połączy się ze szczawianem w przewodzie pokarmowym, wytrąci się w stolcu, a następnie zostanie usunięty z kału.

    Optymalna dawka wynosi około 300-350 mg wapnia w przeliczeniu na cytrynian wapnia, co daje łącznie 1000 mg (jeden gram) wapnia dziennie.
    Jeśli bierzesz to, nie potrzebujesz dodatkowych źródeł wapnia.

    Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie cytrynianu magnezu.
    Dawka dla dorosłych wynosi około 300-400 mg na dobę.
    Niektórzy lekarze zalecają do 1000 mg, ale wiele osób zgłasza problemy z biegunką, jeśli przekraczają one 400 mg.
    Znowu najlepsza byłaby podzielona dawka, biorąc cytrynian magnezu z każdym posiłkiem.

    Niektóre inne suplementy, które mogą być bardzo przydatne, obejmują probiotyki i leki przeciwgrzybicze, które pomagają kontrolować Candida. Probiotyczne bakterie zawierają enzymy rozkładające szczawiany.

    Arginina pomaga zapobiegać odkładaniu się szczawianów w tkankach.

    Kwasy tłuszczowe omega-3 i olej z wątroby dorsza są również bardzo skuteczne w zapobieganiu odkładaniu się szczawianu.
    Kwasy tłuszczowe omega-6, głównie z handlowych olejów roślinnych, zachowują się na odwrót i przyspieszają osadzanie szczawianu.

    Suplement, który jest najbardziej pomocny, to witamina B6. To kosztuje tylko grosze dziennie i jest wyjątkowo bezpieczne. Biorę 100 mg każdego dnia. Polecam tylko formę pirydoksyny.
    Wiem, że używany jest również typ P5P, ale osobiście nie sądzę, aby P5P przyniósł dodatkowe korzyści.

    Istnieje szereg testów medycznych na obecność szczawianów, które stosujemy w laboratorium Great Plains.

    Mamy panel moczu do pomiaru szczawianów i możemy również testować markery drożdżowe.
    Zazwyczaj stwierdzamy, że tam, gdzie marker drożdżowy jest bardzo wysoki, marker szczawianowy jest również bardzo wysoki.
    Testujemy także witaminy B 6 .

    Dzięki tym środkom można w dużym stopniu zapobiec powstawaniu kamieni nerkowych.
    To dobra wiadomość, ponieważ gromadzenie się szczawianu może wyrządzić wiele szkód.”

    Weston A. Price Foundation (WAPF).

  51. muszkavip 24 listopada 2017 o 11:12

   „brać z posiłkiem” ale dosypywać do jedzenia czy rozpuszczać w wodzie? wiadomo, że niewskazane picie przy jedzeniu.

   i drugie pytanie: jaki możecie polecić b-complex ?

   1. Ssk-ji 24 listopada 2017 o 15:36

    mamy świetny G&G z niacyną, mamy podjęzykowy z B3 w formie nikotynamid, dla tych, którzy źle znoszą rumień.

   2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 16:49

    wiadomo, że niewskazane picie przy jedzeniu.”

    Możesz połknąć jedząc zupę, a jak musisz popić to trochę wody z solą (nie zmienia pH żołądka)
    możesz sobie łyknąć.

  52. bega 19 grudnia 2017 o 11:12

   Na odwapnienie to szczaw, a jak sie ma niedobory fosforu to czym to uzupelnic?

  53. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 12:23

   Na odwapnienie to szczaw”

   Szczaw? Odwapnienie czego?

  54. Monika 11 stycznia 2018 o 11:33

   Z APW wychodzi mi bardzo duża zawartość germanu. Zakres referencyjny to 0,03- 0,06 a ja mam 0,18 ppm. Co może być tego przyczyną? Na pewno nie nadużywam imbiru czy czosnku:) Poza tym inne pierwiastki również nie mieszczą się w normie. Pozdrawiam serdecznie

   1. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 20:13

    Normy normami, ale ciekawe z tym germanem.
    Coś poszukam, lubię takie zagadki.

    1. Monika 11 stycznia 2018 o 20:53

     Dziękuję grzegorzadam, liczyłam na Twoją odpowiedź. W uwagach napisano jedynie, że ok 95% badanych ma niedobór germanu.

     1. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 06:44

      ok 95% badanych ma niedobór germanu.”
      Właśnie.

  55. Wiktor 2 kwietnia 2018 o 00:27

   I takich rzeczy powinni uczyć w szkołach! Brawo! Nieświadomość ludzi mnie powala. Tak ciężko połączyć fakt chorób z zatruciem metalami albo niedoborami minerałów/witamin. Naprawdę… Pepsi dziękuję ci za ten wpis, to jest kompendium wiedzy o minerałach w nas 😉

   1. grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 09:13

    I takich rzeczy powinni uczyć w szkołach! ”

    PO co? Jeszcze się ktoś wyleczy i co wtedy ? 😉

  56. carolina 24 kwietnia 2018 o 19:44

   Hej Pepsi, Grzegorzadamie, proszę luknijcie na moje wyniki APW, bo trochę się zdołowałam tymi procentami..

   Ca +458%, Na -38%, K -56%
   P +109%, Zn -7%, Mg +118%
   Fe -46%, Cu +80%, Ni -84%
   Mn -72%, Se -4%, Cr -27%
   Mo -59%, Co -86%, Ag -95%
   Si -79%, S +4%, I -8%, V -50%
   Sr +23% B -73%, Li -62%

   Toksyczne wyszły niskie, ale notka że to oznacza że mogą być tak naprawdę, bo mój „wolny typ metabolizmu” słabo je wydala..

   Proporcje też nie halo:

   Ca/P +92%
   Na/K +42%
   Ca/K +961%
   Zn/Cu -14%
   Na/Mg -34%
   Ca/Mg +321%
   Fe/Cu -54%
   Ca/Na +331%
   Cu/Mo +118%
   Fe/Co +203%
   Ca/Sr +224%
   Ca/Fe +627%
   K/Li +17%
   K/Co +217%
   Ca/Si + 2526%
   I/Se -4%

   Dodatkowo wyszło zakwaszenie kwasem moczowym. Hmm i tego nie kumam najbardziej.
   Jestem na diecie roślinnej, w przewadze surowej. Jem dużo owoców, zielonek i warzyw.
   Piję dużo wody. Badam ph paskami – i już tu nawet pisałam kiedyś w tej sprawie, prawie zawsze ph wychodzi mi za wysokie. A tu że za dużo puryn w diecie, i zakwaszenie..
   Czy może być tak, że te wapnie, magnezy i fosfor wyszły wysokie bo właśnie buforują to moje zakwaszenie? Nie bardzo już wiem co o tym myśleć.
   Kumam że musze krzem i bor uzupełnić, lit również. A magnez? wyszedł przecież w nadmiarze, ale reguluje wapń..nie czaję..
   Pomożecie coś?
   pozdrawiam

   1. Ssk-ji 24 kwietnia 2018 o 19:47

    jak jesz owoce, czyli fruktozę z orzechami, czy innym tłuszczem, to niestety tak bywa.

    1. carolina 24 kwietnia 2018 o 21:50

     Hej Peps, bardzo na to uważam dzięki Tobie. Rano owoce i zielone liście. Potem posiłek obiadowy warzywa surowe i gotowane, czasem kasza. Okno zywieniowe ok 4h. Kwas moczowy badalam w labie w połowie stycznia i wyszedł ok 3, przy normie 2-5. Stąd moje zdziwienie i rozkimna czy mam zacząć dodatkowo się alkalizowac np soda. Choć moje on rano wynosi niekiedy 7. Buziol

     1. Ssk-ji 24 kwietnia 2018 o 21:51

      Kwas moczowy rozcieńcza się wodą. Masz tyle pić,a by oddawać biały mocz 10 razy dziennie. Pić trzeba nawet przed snem i pij sok z bio wiśni.

   2. grzegorzadam 1 maja 2018 o 08:09

    Ca +458%,

    Szukałbym tutaj przyczyny.

    1. carolina 1 maja 2018 o 12:09

     Hej Grzegorzu, odnośnie tego wysokiego Ca, zwiększyłam podaż magnezu. Wprowadzam też krzem i bor. Cały czas biorę d3/k2 od Pepsi. I zaczęłam pić sok z wiśni, oraz wody jeszcze więcej. Miedź też za wysoko więc zwiększyłam też cynk. Czy to jest ok plan? Pozdrawiam

     1. grzegorzadam 1 maja 2018 o 22:35

      próbuj i pisz.

  57. Kwiatulla 27 kwietnia 2018 o 10:26

   Hej , zrobiłem polecany przez Was Apw i chciałbym się oczywiście podzidlic wynikami oraz zasięgnąć rady z suplementacja 😉 otóz : bardzo niski poziom potasu , boru , niski poziom miedzi , kobaltu i manganu i sodu . Stąd może moje problemy z nieradzenie sobie w stresie, proszę Was o sugestie, dzięki Wielkie

   1. Ssk-ji 27 kwietnia 2018 o 20:10

    Codzienna kuracja 4 szklanek https://ssk-ji.info/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, wraz ze szklanką zero soda gaszona . Noś bransoletkę z miedzi, jedz daktyle, suszone figi, rodzynki i orzechy nerkowce, ale nie wszystko razem ma się rozumieć.
    Zastosuj boraks, jako źródło boru: https://ssk-ji.info/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/
    Bierz B12 TiB, tylko nie kupuj jeszcze, bo chyba od poniedziałku będzie mega promka na B12.

    No i koniecznie podaj jaki masz poziom 25(OH)D? D3 z K2 są bardzo istotne

   2. grzegorzadam 30 kwietnia 2018 o 07:04

    proszę Was o sugestie,”

    Masz wyniki ewidentne.
    Jakich sugestii oczekujesz?

  58. Kwiatulla 29 kwietnia 2018 o 16:52

   Super, dziękuję bardzo za informację. Kupiłem sobie chlorek potasu i chce brac 2 g dziennie , a nie moge poprostu zasuplementowac miedzi w tabletkach? Właśnie co do żywności która polecilas nie moge przez nietolerancji histaminy i nerkowcow 🙁 …vit D3 K2 już zacząłem brać i czekam na promocję z vit b 12 :p

   1. Ssk-ji 29 kwietnia 2018 o 23:08

    nigdy nie suplemnetuj w ten sposób wyizolowanej miedzi, noś bransoletkę, jedz pokarmy z garnka miedzianego od czasu do czasu.

  59. Kwiatulla 30 kwietnia 2018 o 19:20

   Pepsi a jak dlugo nosić branzoletke?

   1. Ssk-ji 30 kwietnia 2018 o 20:01

    codziennie zakładać, szczególnie, przy suplemntacji cynku.

  60. Kwiatulla 4 maja 2018 o 13:18

   Już zakupiłem branzilebra ale mam pytanie bo kupieom”orginalny ” kolor miedziowy a są ładniejsze miedziowe ale w kolorze ” srebrnym” taka też moge nosić? Dziękuje

   1. Ssk-ji 4 maja 2018 o 14:45

    nie

  61. chanulka 30 czerwca 2018 o 12:53

   Poszukuję lekarza w Warszawie, który będzie wiedział co zrobić z wynikami analizy pierwiastkowej włosa dwuletniego dziecka. Biomol podaje tylko zawartość procentową i nie wiem jak to ugryźć. Najbardziej zaniepokoił mnie potas przekroczona norma o 1900% ?!? Czy to w ogóle możliwe? Ktoś, coś podpowie?

  Dodaj komentarz

  biceps-ua.com

  farm-pump-ua.com

  www.cialis-viagra.com.ua