logo

Medycyna postępuje...
Reklama
ONA RAPUJE O CHEMITRAILS

CODZIENNY DETOKS

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Kurkumina jest bardziej skuteczna niż 8 znanych lekarstw!

  Kurkuma jest prawdopodobnie jedną z najlepiej przebadanych współcześnie roślin. Jej medyczne właściwości, które zawdzięcza przede wszystkim substancji aktywnej zwanej kurkuminą, stały się przedmiotem ponad 5600 wydanych i recenzowanych w magazynach naukowych badań.

  Ustalono w nich ponad 600 terapeutycznych i prewencyjnych zastosowań tej rośliny i 175 odrębnych efektów jej stosowania.

  Nic dziwnego, że rozpoczęto porównywanie kurkuminy do innych medykamentów

  Przykłady?

  1. Atorwastatyna/Lipitor (lek na cholesterol)

  Badanie z 2008 roku opublikowane w magazynie Badanie i rozwój Lekarstw ( Drugs in R & D) porównało standaryzowany preparat z kurkuminą z korzenia kurkumy z lekiem na bazie atorawastatyny (pod nazwą handlową Lipitor) i jego wpływ na dysfunkcję śródbłonka.

  Dysfunkcja śródbłonka to patologia naczyń krwionośnych, która wpływa na miażdżycę w połączeniu ze zmniejszeniem stanu zapalnego i stresem oksydacyjnym u chorych na cukrzycę typu 2.

  2. Kortykosteroidy (hormony steroidowe)

  Badanie z 1999 roku opublikowane w magazynie Badań nad Fitoterapią (Phytotherapy Research) ustala, że główny polifenol zawarty w kurkumie, czyli kurkumina, działa porównywalnie do steroidów w leczeniu przewlekłego zapalenia przedniego odcinka błony naczyniowej oka, zapalnej choroby oczu.

  Z kolei inne badanie, przeprowadzone w 2008 roku, opublikowane w Przełomie w Opiece Zdrowotnej (Critical Care Magazine), potwierdza tezę o podobieństwie kurkuminy do kortykosteroidów. Naukowcy wykazali ochronny wpływ kurkuminy na ochronę ran związanych z przeszczepem i regulację pro-zapalnych genów.

  Reklama

   dobrze wchłanialny
  LIPOSOMAL KURKUMINY TiB


  3. Prozak/Fluoksetyna (antydepresanty)

  Badanie z 2011 roku ustaliło w próbach na zwierzętach działanie kurkuminy na stany depresyjne podobne do wywołanego przez te leki.

  4. Aspiryna

  Badanie in vitro z 1986 roku opublikowane w Arzneimittelforschung uznało kurkuminę za posiadającą działanie przeciwpłytkowe i modulujące prostacyklinę porównywalne do aspiryny.

  Kurkumina – najistotniejszy składnik kurkumy, który ma udowodnioną moc zwalczania stanów zapalnych, a nawet nowotworów, pomaga także rozrzedzać krew i działa przeciwzakrzepowo.

  Badania sugerują, że ekstrakt z kurkumy może zostać użyty do łagodzenia bólu. Pięć różnych badań udowadnia, że kurkuma w dawce 1000 mg dziennie jest skuteczniejsza od syntetycznych leków przeciwbólowych.

  5. Leki przeciwzapalne

  W jednym z badań z 2004 roku ustalono, że kurkumina (a także resveratrol) stanowi efektywną alternatywę nie tylko dla aspiryny, ale także dla ibuprofenu, naproksenu i wielu innych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

  6. Oksaliplatyna (lek stosowany w chemioterapii)

  Badanie z 2007 r. Opublikowane w Międzynarodowym Przeglądzie Nootworów(International Journal of Cancer) wykazało, że kurkuminę porównuje się korzystnie z oksaliplatyną jako antyproliferacyjnym agenetem w liniach komórkowych jelita grubego.

  7. Metformina (lek na cukrzycę)

  Badanie z 2009 roku opublikowane w magazynie Biochemiczna i Biofizyczna Społeczność Badawcza (Biochemitry and Biophysical Research Community) tłumaczy sposób w jaki kurkumina korzystna jest w leczeniu cukrzycy, ponieważ aktywuje ona enzym AMPK znajdujący się między innymi w mózgu, wątrobie i mięśniach szkieletowych, wspierający produkcję glukozy.

  Uznano kurkuminę skuteczniejszą nawet o 500 do 100 000 razy skuteczniejszą od metforminy!

  8. Nowotwory lekooporne

  Istnieją co najmniej 54 badania sugerujące, że kurkumina może cofnąć śmierć komórek w przypadku lekoopornych nowotworów w sposób znacznie skuteczniejszy niż konwencjonalne leczenie.

  Kurkumina od stuleci używana jest jako lekarstwo i pokarm

  Używa się jej w całym wachlarzu kultur, znajdując jej najróżniejsze zastosowania. Może być nie tylko dodatkiem do terapii, ale także lekarstwem samym w sobie.

  Używaj kurkumy w swojej codziennej kuchni, a terapeutycznie stosuj niezastąpioną kurkuminę. Na zdrowie.

  Źródło:

  (Visited 7 236 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Małgorzata Sucharska 7 marca 2018 o 16:01

   Jak postępować z dawkowaniem w przypadku ostrego stanu zapalnego odcinka lędźwiowego?

   1. Ssk-ji 7 marca 2018 o 16:16

    MSM TiB z kwasem askorbinowym TiB dodatkowo, 2 miarki kurkumy 2 razy dziennie, po konsultacji z lekarzem.

   2. grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:57

    Smaruj DMSO z dodatkami.

   3. grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:58

    Prozak/Fluoksetyna (antydepresanty)”

    Ktoś tę protezę fluorową jeszcze zażywa?

    1. marcel 18 marca 2018 o 16:47

     Moglbys do mnie Grzegorzadam napisać na priv [email protected] ?

     Mam kilka pytań…

     1. grzegorzadam 18 marca 2018 o 19:42

      Pytaj tutaj, szkoda czasu 😉

  2. paulinaaa 7 marca 2018 o 18:14

   Czy kurkuma farbuje zęby przy regularnym spożywaniu?

   1. Ssk-ji 7 marca 2018 o 21:39

    nie, wybiela, nie żartuję

  3. mamuka 7 marca 2018 o 18:27

   Pepsi- w jakimś poprzednim wpisie odpisałaś komuś, że nie należy curc liposomala brać prewencyjnie, profilaktycznie- a dlaczego?
   ja nie tak dawno skończyłam

   1. Ssk-ji 7 marca 2018 o 21:38

    Dlatego, bo to jest wyciąg z naturalnego pożywienia o określonym silnym, ukierunkowanym działaniu, tak jakbyś jadła tylko bromelainę zamiast całego ananasa. Prewencją jest jedzenia kurkumy w odpowiedniej ilości wraz z „podkręcaczem” wchłaniania jak pieprz, czy olej kokosowy.

  4. Ola na etacie 7 marca 2018 o 18:27

   Nie sądziłam, że tak niepozorna przyprawa może zdziałać takie cuda. Szkoda tylko, że jej smak nie powala bo wtedy faktycznie można byłoby stosować ją w zwiększonych dawkach w kuchni.

   Pozdrawiam

   1. Ssk-ji 7 marca 2018 o 21:35

    po pewnym czasie powala, np w curry

    1. Ola na etacie 14 marca 2018 o 19:45

     To muszę wypróbować 🙂

  5. Początkująca 7 marca 2018 o 21:15

   Artykuł super jak Zawsze :)! Mi kurkuma towarzyszy na codzień w kuchni, dodaje do wody z cytryną, do curry, nawet do ziemniaków czy batatów! Mam kilka pytań ;)! Czy liposomalna kurkuma z tib nadaje się do prewencyjnego stosowania i jak jej wtedy używać ? Dodatkowo w ramach „wiosennych porządków” startuje z lemon detoxem i tu pytanko: czy można jakoś dodatkowo wzmocnić jego działanie jakimiś dodatkowymi czynnościami :D? Np kąpiele w soli epsom, spacery itp, może coś jeszcze?

   1. Ssk-ji 7 marca 2018 o 21:22

    nie, to silne działanie, do prewencyjnego stosowania Kurkuma This is BIO, polecam całe oczyszczanie 4 szklankami, a przy okazji masz dobry przepis na podkręcenie wchłanialności kurkumy o 2000%, co czyni czarny pieprz/piperyna http://ssk-ji.info/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    1. Początkująca 7 marca 2018 o 22:45

     💋 dziękuję

  6. zaza 8 marca 2018 o 08:49

   Od kilku tygodni piję rano wodę z kurkumą cytryną I pieprzem. Na początku smak był dla mnie trochę dziwny. Teraz nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez tej tajemniczej mikstury po której od razu dostaje powera i czuję że dobrze na mnie działa. Dziękuję za przepis Peps 😍

  7. Mateusz 9 marca 2018 o 21:00

   Pepsi interesuje mnie stosowanie kurkumy przy nawracajacych zapaleniach błony naczyniowej, jak według Ciebie powinno się stosować kurkumę, z czym łączyć, ile razy dziennie i co dodatkowo włączyć oprócz kwasów omega 3, witaminy C? Osteopata polecał mi Arabinogalaktan oraz Pau Darco jako uzupełnienie. Wszystkie badania wychodzą dobrze, a zapalenia nawracają od 10 lat. Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą informację.

   1. Ssk-ji 9 marca 2018 o 22:37

    z olejem kokosowym raw i BIO

  8. marcel 18 marca 2018 o 16:46

   Suszona – przyprawa? czy świeża tarta lub przecisnieta przez praske do czosnku w wrzucona do wody.

   Co lrpsze?

   1. Ssk-ji 18 marca 2018 o 17:49

    Suszona najlepsza,my oczywiście polecamy Kurkumę This is BIO

  Dodaj komentarz

  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • PROMOCJA -10%

  -10% Na wybrane produkty

 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze