logo

Medycyna postępuje...
 

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB DO SSANIA !!! NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

    

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

  Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

  Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

  Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

  Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

  Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

  KURACJĘ UODPORNIAJĄCĄ I SILNE ODŻYWIANIE NIEZBĘDNE w Matrixie GREENS & FRUITS TIB bogaty komplex minerałowo-witaminowy 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków

  Oto najlepsze formy magnezu:

  Chlorek magnezu

  Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do mojej oczyszczającej i odżywiającej, codziennej terapii 4 szklanek

  Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

  Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
  Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

  Osobom z tendencją do rozwolnień polecałabym raczej .

  (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
  o czystości farmaceutycznej

  Cytrynian magnezu

  Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

  Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

  Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

  Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

  CYTRYNIAN MAGNEZU renomowanej, rodzinnej firmy G&G (od ponad pół wieku na rynku angielskim)

  Taurynian magnezu

  Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

  Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

  Jabłczan magnezu

  Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

  Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

  JABŁCZAN MAGNEZU TIB

  jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać wopracowaniu.

  Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w  ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

  Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.

  Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

  Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

  Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

  Węglan magnezu

  Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

  Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

  SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku potężnych zaparć

  A teraz ambiwalentna forma magnezu:

  Siarczan magnezu 

  Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

  Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

  Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

  No a teraz najgorsze formy magnezu:

  Tlenek magnezu

  Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

  Glutaminian i asparaginian magnezu

  Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

  Źródła:  ,  ,  ,  , 

  A jak jest w telewizorze? 

  Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

  Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

  Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

  Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

  Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

  Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

  Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

  Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

  owoc & magnez:)

  (Visited 454 681 times, 548 visits today)
  Ssk-ji
  Blog ssk-ji.info nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Paulina (Pajjka) Podgórska 13 sierpnia 2014 o 18:12

   Droga Pepsi, a co uważasz o mleczanie magnezu ?

   1. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 18:15

    Opóściłam go, ale mleczan tak jak cytrynian, moźe być,

    1. MagdaC 18 marca 2015 o 10:52

     Obecnie biorę Mg magnez (mleczan) + witamina B6

     Zastanawiam się, czy nie ma zbyt dużo witaminy B6 w stosunku do magnezu. Przy czym np w HelaMag B6 tej witaminy jest jeszcze więcej.

     Pepsi, co myślisz?

     1. pepsieliot 18 marca 2015 o 11:32

      Nadmiar witaminy B6 (pirydoksyny), której najbogatszym źródłem są ryby, mięso, ziemniaki, powoduje trudności w poruszaniu się, zaburzoną koordynację ruchów, drętwienie kończyn. U osób bardzo wrażliwych objawy hiperwitaminozy mogą wystąpić już po przyjęciu ok. 50 mg pirydoksyny (dobowe zapotrzebowanie dla osoby dorosłej wynosi 1-2 mg). Ale w suplementach raczej nie znajdziesz większej ilości tych witamin, które można przedawkować. Jak jest więcej niż RDA przewiduje, to najczęsciej chodzi o to, że takiej witaminy można spożywać znacznie więcej, jak dajmy na to B1, czy B12

      1. Renata 6 marca 2016 o 23:34

       Witam, kupiłam ostatnio rodzicom B complex 100 Swansona. Po przeczytaniu Twojego komentarza, zastanawiam sie czy nie przesadziłam. Może piwinnam kupic cis słabszego???

  2. atqa 13 sierpnia 2014 o 19:05

   Pepsulku, ja z A. bierzemy diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion) -z siedziby bogów greckich.Napisane jest że 1kapsulka zawiera 250mg. magnezu, no i 2mg. wit. B6.
   Dobry zatem?
   Uzupełnię tylko, że wg. Google, na 1kg.wagi ciała powinno się brać 6mg.magnezu, ale ja biorę jedną, a A. dwie kapsułki. Jednak po tym co napisałaś, musze rozejrzeć się za taurynianem magnezu dla A., skoro dedykowany jest dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi , bardzo dziekuje za tę informację 🙂
   ..Pepsi napisz takie samo o potasie 🙂 🙂
   ps.czy tym fociorem chcesz wpędzić mnie w kompleksy???-to Ci się udało 😛

  3. Kasia S 13 sierpnia 2014 o 19:37

   Peps, czytasz w moich myslach!
   Wlasnie rozkminiam temat magnezu na potrzeby rodziny (syn, Mama) no i jako produkt uboczny i tester wszystkiego co po probach na zwierzeciu czyli na mnie, daje rodzinie. Rewelacja z tym taurynianem magnezu! Nigdzie o nim nie czytalam a tak sie sklada, ze Mama ma arytmie a syn częstoskurcz, wiec dla nich w sam raz! GDZIE TO KUPIC????
   No a niedawno zaopatrzylam sie w sklepie internetowym w chlorek magnezu i w … ups – siarczan magnezu z czarnej listy. Siarczan stosuje u siebie i u nich do kapieli, bo podobno ma dobre wchlanianie przez skore. Da rade czy go wywalic?
   Napisz prosze!!!
   PS. Piekna fota mmmmmmm

  4. Kasia 13 sierpnia 2014 o 19:40

   sorki za linki, ale wydaje mi sie to bardzo waznym uzupelnieniem tematu, ostatnio tez ten temat rozkminialam:

  5. viola 13 sierpnia 2014 o 19:54

   Od dwoch miesiecy biore regularnie chlorek magnezu(oko 2 plaskich lyzeczek dziennie).Zaczelo sie od takiego „stukania” miesni na calym ciele, potem doszlo „skakanie” rak i nog kiedy zasypialam, albo po przebudzeniu, czyli w stanie tzw spoczynku czlonkow.Normalnie odzywiam sie dobrze, czyli dieta bogata we wszelka zywnosc pochodzenia roslinnego(prawie w 100% bio), chlorrella, spirulina idt…Fakt, ze 10 lat temu wychlastali mi tarczyce.Czyli pewnie mam zachwiany poziom wapnia i magnezu(i nie tylko).Do czego zmierzam.Otoz do tego, ze magnez pod postacia chlorku jest naprawde skuteczny.Drzenia cielska ustaly w 90% od kiedy zapodaje sobie powyzszy.
   Robie sobie dobrze wsmarowujac tzw oliwe magnezowa w twarz(podobno odmladza) i pozostale czesci ciala tez.Oliwa magnezowa to nic innego jak platki chlorku zmieszane z woda.Ale o tym, Pepsi juz chyba pisala.
   P.S. Pepsi, ale ty masz pieknie biale zebiska.Podziwiam.

   1. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 20:57

    Viola bo ja gryzę :)))) No i super, że chlorek jest git

   2. Inssane 7 stycznia 2015 o 21:12

    Witam, czytając od początku wystraszyłam się że Pani ten chlorek przyjmuje doustnie, ale uspokoiłam się – ja tylko wiem jeśli chodzi o twarz żeby omijać okolice oczu nosa i ust bo to silnie drażniące – ale to pewnie też wszyscy wiedzą a nie wiedziałam że odmładza. pozdrawiam violę i pepsi

  6. Łysica 13 sierpnia 2014 o 20:03

   A nie mówiłem;
   -nigdy nie mów, nigdy.
   Tak pozatym, to ładne cacko!

   1. Marcin 27 maja 2015 o 12:55

    A dlaczego wystraszyłaś się chlorku magnezu doustnie? Poza tym, że bardzo gorzki to jest stosowany, np. Roztwór Delbet

  7. kasia 13 sierpnia 2014 o 21:07

   o, a jednak zmoderowalas, w tej kwestii zwracam honor, ale co do tematu wchłanialności magnezu – uczulam!!!!!!!!! uwazajcie I sprawdzajcie wszystko, to co podają reklamy, lekarze I blogi… no niestety – zyjemy w czasach zamętu informacyjnego

  8. Klaudia 13 sierpnia 2014 o 22:26

   Peeepsi help!
   Jem surowe od kilku tygodni, biore tylko b12. Nie mam na tyle kasy zeby kupić na raz wszystkie zalecane przez Ciebie suplementy, więc pytam: co jest absolutnym minimum? Co kupić w pierwszej kolejności?
   Buziak

   1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 08:36

    Klaudio Droga, najlepiej na początku jest zbadać krew, czy wszystko jest w porządku. Jak nie masz kasy, to takie podstawowe badania, no i żelazo, lipidy. Potem napiszesz mi jak się czujesz, możesz przesłać wyniki, gdy będziesz chciała zakupić cokolwiek w This is Bio, to masz moją opiekę. Spokojnie. najpierw naciesz się nową dietą i obserwuj swoje ciało i psyche, co też jest ważne. A potem wspólnie coś wybierzemy, żebyś nie czuła, że wydałaś niepotrzebnie ciężko zarobioną kasę, ścisk.

  9. Łysica 13 sierpnia 2014 o 22:57

   Pepsi, Ty jesteś właścicielką/współwlaścicielką sklepu This is Bio?
   Czy tylko może reklamujesz ten sklep?

  10. kasia 13 sierpnia 2014 o 23:36

   hehe Robert ja się wcale nie spinam piszę co myślę, bo kuźwa, jednak myślę, i mam wewnetrzny luzik na takie sprawy,

   czytam tego bloga od początku, rzadko się odzywam, podziwiam, uczę się, inspiruję i przyjmuję 80 % tekstów za pewnik… i nie biegam, bo nie muszę 🙂

   ale wdzierają się tutaj niescisłości, więc staram się rozkminić, coś ustalić, wyciągnąć wnioski

   i nie uniosłabym się gdyby nie nazwano mnie nimiłą furiatką, raczej uważam się za miłą i spokojną osobę (tudzież b. skromną :))

   tak, czytałam ten tekst jestem tylko internetową znachorką (to jest to co na umowach kredytowych jest napisane drobnym maczkiem na dole) i już się z tym nie zgadzam Pepsi jest już propagatorką zdrowego stylu zycia, autorką książek na ten temat (nie kupujcie nic innego, poczekajcie i kupcie mojego e-booka, w domyśle bo tylko ja mam rację) i właścicielką sklepu z suplementami, które tu promuje – niech to będzie jasne przeciez wiele osób, lekarzy, dietetyków firmuje zdrowe produkty czy nawet sklepy ze zdrową żywnością
   nie ma w tym nic złego

   Pepsi ma odbiorców, klientów, neofitów, którzy pisza HELP jakich suplementów nalezy uzywac?

   z tym, że z suplementami nalezy bardzo uważać, to nie zabawa, stąd moje sprawdzanie źródeł i głębsze poszukiwania, przedawkowanie witamin i minerałów bywa gorsze od ich braku

   nie obrażajmy się jesli ktoś pyta i sprawdza

   1. Łysica 14 sierpnia 2014 o 01:14

    Mniejszy bałagan w głowach byłby gdyby było wiadomo czy Kasia z zielonym stworkiem, Kasia Bednarz z zielonym stworkiem i Kasia z nietoperzowym stworkiem to jedna i ta sama Kasia?!?
    To są suplementy diety, czyli dodatki, i nigdy to nie zastąpi nam jedzenia.
    No chyba nikt nie jest małym dzieckiem żeby się napchać suplementami i być szczęliwym i myśleć że jest O.K.
    Nie powinno się też obstawiać jednego konia na wyścigach, w tym przypadku ufać bezgranicznie tylko jednemu źródłu informacji.
    Ja tak zrobiłem, czytając nawiedzonego Tombaka i przez cholerny sok z cytryny(te jego 200 cytryn), zaczęły mi chrupać stawy.
    Kto chce niech wciąga suple, a to że Pepsi je promuje i sprzedaje to jej blog, jej sprawa, tak zarabia, i mi osobiście to nie przeszkadza.
    Codziennie miliony ludzi kupuje wiadra tabletek, następnie wciąga je razem z ich skutkami ubocznymi i jakoś nikt nie brzęczy do koncernów farmaceutycznych.
    Co nam pani/pan w aptece wytłumaczy?
    Tyle co jest napisane na ulotce, ni mniej, ni więcej.

    1. Kasia 14 sierpnia 2014 o 05:41

     a Ty łysico jestes G.? niezły cyrk tu ludziom odstawiacie :):):)

     1. Robert 14 sierpnia 2014 o 07:10

      A dlaczego to Łysica ma być G. a nie ja 🙂 Czuję się teraz taki niedowartościowany 🙂 🙂 🙂

     2. Łysica 14 sierpnia 2014 o 10:14

      Nie Kasiu, ja to ja, Łysica, a nie żaden G.
      No chyba żebyś mnie chciała nazwać Gówniarzem ,Gamoniem itd. to wtedy skrótowo mogło by być G.

     3. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:37

      Kasiu, ale Pepsi nigdy nie ukrywała tego że jest właścicielką This is bio, przynajmniej dla mnie to było jasne od początku. Poza tym sama zażywa te suplementy, nie rozumiem więc o co to halo?:)) Wiadomo że nic żarcia nie zastąpi, ale taka chlorella czy omega 3 mogą fajnie okresowo podreperować organizm, nie trzeba ich stosować codziennie przez całe życie przecież jak sie nie chce
      Pozdro

   2. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 10:39

    Kasiu czytałaś moje 600 postów?

  11. FiliGili 13 sierpnia 2014 o 23:47

   A jak to jest ze zbyt wysokim poziomem magnezu we krwi? Mąż robił ostatnio badania i wyszło mu 1,02mmol/L, a max jest 1,05 mmol/L. Jest w lekkim szoku, bo pali, pije dużo kawy i żyje w dużym stresie, a nie suplementuje nic. Byłam pewna, że magnez będzie niski, a tu odwrotnie. Właśnie czytam, że nadmiar magnezu to też niedobrze.

   1. też Kasia 14 sierpnia 2014 o 05:43

    Objawy niedoborów magnezu mogą
    jednak wystąpić także przy prawidłowej lub nawet
    podwyższonej ilości magnezu w organizmie. Wynika
    to z możliwości przesunięcia puli magnezu z i do komórek
    oraz kości. Ponadto w niektórych chorobach (np.
    ostre zapalenie trzustki) magnez wytraca się z krwi do
    tkanek. Gospodarka magnezowa jest dość skomplikowana,
    zależy miedzy innymi od czynności przytarczyc
    i powiązana jest z gospodarką wapniową i potasową.

    źródło:

    1. FiliGili 14 sierpnia 2014 o 09:04

     Dzięki za odpowiedź, Kasiu. Ale teraz to ja już nic nie wiem. „Zgłupłam” kompletnie. Miałam zamiar stosować u niego krem magnezowy na bolące mięśnie, ale teraz się boję…
     Czytałam, że wysoki magnez może mieć związek z problemami z tarczycą, nadnerczami, a nawet z nowotworem…
     Potas ma w porządku, sód prawie, bo trochę wyższy, ale w normie.
     Martwią mnie jednak limfocyty, leukocyty i granulocyty – ma powyżej normy. Ale może to skutek głębokiej rany (była do szycia) i szczepionki przeciwtężcowej? Do lekarza idziemy dopiero w przyszłym tygodniu.

  12. Jedrus1 14 sierpnia 2014 o 10:03

   Cytrynian magnezu można łatwo zrobić.
   Robimy roztwór kwasku cytrynowego i dodajemy tlenku magnezu
   To wszystko

   Pozdr.
   Jędruś

  13. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:01

   Pepsi mam pytanie – wiem że suplementujesz omega 3 z ryb this is bio – powiedz, czy Ty to jakoś wliczasz do dziennego bilansu kalorii z tłuszczu, w skłądzie jest w sumie olej wiec sie tak po prostu zastanawiam. Pozdrowionka

   1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 12:03

    Basiu nie wliczam, chociaż to około 20 kalorii 🙂 Generalnie stosuję tak na gałkę tę 811, jak jednego dnia mam chętkę na awokado, to zjem nawet całe, a następnego dnia nic tłustego, albo tylko tę omegę.

    1. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:27

     ok, to faktycznie nie jest jakaś uderzeniowa dawka tłuszczu w takim pillsie:)

  14. atqa 14 sierpnia 2014 o 15:20

   preparatów z magnezem jest multum i ciężko dokonać właściwego wyboru…pozostaje mi utwierdzić się w przekonaniu, że dobrego wyboru dokonalam wybierając- opisany przeze mnie -chelat magnezu…

   1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 19:34

    Ja już zapragnęłam taurynianu do sklepu This is Bio, czytam właśnie wyniki badań tej formy magnezu i sama chcę ją brać, w Polsce niewiele osób o niej cokolwiek wie

    1. Zyraffa 17 lutego 2018 o 12:34

     Brała bym go,sprowadzaj 😊👌

  15. Robert 14 sierpnia 2014 o 21:03

   Olka, Ja kończę udział w tym poście, bo to naprawdę zaczęła się dyskusja na tematy zastępcze zupełnie nie związane z naszym zdrowiem. Pozdrawiam!

   1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 21:27

    Robert 🙂

  16. Bynio 18 sierpnia 2014 o 22:13

   Rzeczywista, ilościowa wchłanialność magnezu jakiegokolwiek pochodzenia nie przekracza 30% i często jest zależna od typu osobniczego czyli jego morfo- i fizjotypu. Oznaczanie poziomu magnezu z krwi pokazuje jedynie chwilową, łatwo usuwalną ilość przez nerki. Dopiero kilkumiesięczna regularna suplementacja wnosi pełne (dla każdego inne) wysycenie tym pierwiastkiem na poziomie komórkowym.Łatwo je później utrzymać łykając suple 1 -3 razy w tygodniu. Brakuje tu info o samoblokowaniu przyswajania. Zwiększanie dawki magnezu blokuje przyswajalność tegoż do poziomu nawet tylko 5-10% co oznacza, że duża jednorazowa ilość tabsów bądź dawki paradoksalnie zmniejsza skuteczność wchłaniania. Podobnie dzieje się w obecności wapnia (na przykład z marchewki) Magnez w postaci chlorku lub siarczanu doskonale wchłania się bez żadnych ograniczeń przez skórę, przy czym siarczan dla osób wrażliwych jest łagodniejszy. Jest to najtańsza i najskuteczniejsza droga suplemantacji. Sprawdzone na sporej liczbie znajomych i sobie 😉
   Przypominam przy okazji, że łykając znakomitą większość rozmaitych tabsów czy supli serwujemy sobie wielki ilosci stearynianu magnezu czyli masowego wypełniacza piguł wszelakich.

  17. grzegorzadam 19 sierpnia 2014 o 23:42

   a ja polecam najprostszy ”protokół” dr Waltera Lasta ..
   codziennie rano i wieczorem po łyżeczce chlorku magnezu. Z ilością nie ma co przesadzać
   bo można skończyć u W-ujka C-eśka ..
   – i kilka psiknięć oliwy Mg w stosunku 1:1 pod pachwiny zamiast dezodorantu !
   Może być chlorek z Morza Martwego – jeszcze tańszy – skutek de facto ten sam..
   wchłanialność wchłanialnością – dr Last mówi o systematycznośći i nie mam powodu mu nie ufać !
   rano daję go do gorącej zielonki lub pu-erha , wieczorem do zmielonej w młynku kawy – niezwykły gorzki smak ! ja się od tego uzależniłem ..
   pozdrawiam

   fajniuśko jest to opisane na : forum davidicke chlorek magnezu – trzeba wygooglować 🙂

  18. Ania 15 października 2014 o 10:12

   Hej

   Dzięki za przydatne informacje. Czy wiesz może w jakiej innej formie suplementować wymienione przez ciebie najłatwiej przyswajalne formy magnezu – oprócz syplementów tabletkach? Do tej pory suplementowałam magnez w postaci chlorku i sioarczany magnezu dospypując je do kąpieli lub moczyłam nogi w roztworze. Było to bardzo wygodne. Chciałabym uniknąć brania tabletek, bo mają mnóstwo niepotrzebnych wypełniaczy i obciążają żołądek. Może wiesz, który z wymienionych związków można kupić w formie sypkiej i przyjmować transdermalnie?

   Pozdrawiam
   Ania

  19. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:54

   Magnez (chlorek magnezu)
   Działanie
   Magnez jest obok potasu drugim najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym. Jest on nieodzownym elementem syntezy i wykorzystania wiązań bogatoenergetycznych (ATP, GTP). Aktywizuje enzymy odpowiedzialne za reakcje przeniesienia grupy fosforylowej. Jest niezbędnym elementem syntezy nośników H2 i elektronów, takich jak NADH2, NADPH2, FAD i koenzym A. Ponadto uaktywnia ok. 300 enzymów przemiany węglowodanowej, białkowej, tłuszczowej, związków nukleinowych oraz reakcji oksydoredukcyjnych. Jest podstawowym regulatorem cyklu komórkowego. Jedna z podstawowych funkcji tego metalu polega na tworzeniu związków chelatowych. Tworząc związki kompleksowe z fosfolipidami, magnez stanowi integralną część struktury błon komórkowych, wewnątrzkomórkowych, mitochondrialnych i siateczkowych. Stabilizuje rybosomy, lizosomy i mitochondria. Magnez jest konieczny do fizycznej integralności podwójnej spirali kwasu deoksyrybonukleinowego oraz chromosomów. Jest jonem neurotropowym o działaniu uspokajającym. Jego niedobór powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo-mięśniową. Jony magnezu zachowują się w stosunku do m. sercowego w sposób antagonistyczny do jonów wapnia. Powodują one zmniejszenie przewodnictwa i pobudliwości. Magnez wykazuje działanie ochronne na m. sercowy, ponieważ przeciwdziała jego niedotlenieniu. Jednocześnie wykazuje działanie ochronne wobec ściany naczyń krwionośnych, przeciwstawiając się nadmiarowi wapnia i zmianom tkanki łącznej, jak również wywierając bezpośrednie działanie przeciwskurczowe. Magnez odgrywa rolę fizjologicznego czynnika przeciwzakrzepowego, co związane jest z jego stabilizującym działaniem na płytki krwi. Jest niezbędny do rozwoju i mineralizacji kości. Ma wpływ na rozmnażanie – aktywizuje działanie spermatozoidów, wykazuje działanie tokolityczne na mięsień macicy. Wchodzi w liczne interakcje z hormonami, może być niezbędny do ich syntezy (insulina), magazynowania (katecholaminy) oraz uwalniania (parathormon). Oddziałuje na liczne mechanizmy obronne: przeciwdziała skutkom stresu, niedotlenienia, uczuleniom, zapaleniom, pobudza fagocytozę, aktywuje układ dopełniacza. Po podaniu p.o. wchłania się bardzo powoli w jelicie cienkim (ok. 30%). Wchłanianie zwiększa się na skutek działania kalcytriolu. Stężenie magnezu we krwi wynosi 0,65–1,25 mmol/l. Stężenie w komórce jest ok. 10 razy większe. We krwi ok. 55% magnezu pozostaje w postaci zjonizowanej, 30% wiąże się z białkami, a 15% pozostaje w związkach kompleksowych z anionami. Wydalany jest głównie z moczem i podlega częściowo wchłanianiu zwrotnemu.
   Wskazania
   Profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru magnezu, zmęczenia, nasilonego stresu, wzmożonej drażliwości, bólach głowy, w zaburzeniach snu, bólach mięśniowych, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez (dzieci w okresie wzrostu, ciąża i laktacja, podeszły wiek), w okresach rekonwalescencji, w profilaktyce miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i zawałów serca, w zapobieganiu porodom przedwczesnym i kamicy szczawianowej. Leczniczo preparaty magnezu podaje się w przypadkach hipomagnezemii, tężyczki utajonej, drętwienia kończyn, przy skurczach mięśni, zaburzeniach elektrolitowych, depresjach, stanach przedrzucawkowych i rzucawce, alkoholizmie. Ponadto stosuje się go w nadciśnieniu tętniczym, niewydolności serca, zaburzeniach rytmu serca, stanach pozawałowych. Sole magnezu w dużych dawkach mają działanie przeczyszczające. Związki nierozpuszczalne magnezu stosuje się w celu zobojętnienia kwasu solnego.

  20. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:56

   Przeciwwskazania
   Hipermagnezemia, niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min), myasthenia gravis, blok przedsionkowo-komorowy, hipotonia. Należy zachować ostrożność, jednocześnie podając magnez i glikozydy naparstnicy. Nie stosować równolegle z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.
   Interakcje
   Wchłanianie magnezu jest zmniejszane przez fosforany, duże dawki wapnia, nadmiar lipidów. Aminoglikozydy, leki moczopędne pętlowe, amfoterycyna B, cisplatyna, mineralokortykosteroidy, cykloseryna zwiększają wydalanie magnezu z moczem. Magnez natomiast zmniejsza wchłanianie żelaza, fluorków, tetracyklin, pochodnych warfaryny.
   Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20–40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. Synergistyczne działanie obu składników ułatwia leczenie umiarkowanych niedoborów magnezu.
   Skutki uboczne
   Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, spadek ciśnienia tętniczego, bradykardia, zaczerwienienie skóry, zaburzenia snu, osłabienie mięśniowe, dezorientacja. W przypadku przedawkowania jako antidotum stosuje się i.v. sole wapnia, np. 2,5–5 mmol glukonianu wapniowego.
   Ciąża i laktacja
   Preparaty magnezu mogą być stosowane w ciąży i okresie karmienia piersią.

  21. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:58

   DAWKOWANIE
   Zapotrzebowanie na magnez wynosi ok. 270–350 mg/d. Profilaktycznie oraz w niewielkich niedoborach magnezu podaje się go p.o. W stanach ostrej hipomagnezemii podawany jest pozajelitowo we wlewie kroplowym, w powolnych wstrzyknięciach i.v. lub głęboko i.m. Dawka ustalana jest w takich sytuacjach indywidualnie. Zwykle stosuje się i.m. lub i.v. w powolnym wstrzyknięciu 100–200 mg 1 ×/d lub w 2 daw. podz. We wlewie i.v. podaje się 600–1200 mg/d, a następnie dawkę zmniejsza się w zależności od stężenia magnezu w surowicy. W przypadkach odżywiania pozajelitowego dodaje się 3–4 mmol magnezu/d.
   Uwagi
   1 g magnezu odpowiada 41 mmol.

  22. Andrzej M. 16 października 2014 o 19:21

   Zawartość magnezu w niektórych produktach spożywczych (w 100 g):
   Pestki dyni 520 mg
   Fasola sucha 500 mg
   Kakao 440 mg
   Koper 370 mg
   Natka pietruszki 290 mg
   Kasza jęczmienna 270 mg
   Migdały 270 mg
   Soja 250 mg
   Orzechy ziemne 240 mg
   Kasza gryczana prażona 220 mg
   Kasza jaglana 220 mg
   Fasola biała 170 mg
   Czekolada gorzka 165 mg
   Orzechy włoskie 160 mg
   Orzechy laskowe 140 mg
   Płatki owsiane 130 mg
   Groch 120 mg
   Suszone owoce róży 120 mg
   Jabłka ze skórką 105 mg
   Ser z mleka chudego 100 mg
   Pieczywo razowe 80 mg
   Banan 60 mg

  23. Maya 16 października 2014 o 20:15

   Ja od roku jem chlorek magnezu 2x dziennie po pół łyżeczki i jest git. Polecam artykuł:

  24. Maciej 14 listopada 2014 o 13:20

   Witam,

   Analizuję właśnie różne związki magnezu i zapotrzebowanie człowieka na magnez.

   Po przeczytaniu bardzo wielu artykułów dochodzę do wniosku, że najlepszy jest cytrynian lub mleczan (ten pierwszy jest łatwo dostępny np w opakowaniach 250g za 40zł).
   Zastanawiam się na węglanem -wiem że kiepsko się wchłania, ale ja mam problemy z żołądkiem, więc może mi jednocześnie pomagać…

   Nurtuje mnie jedno pytanie a dokładnie stosunek jest między postacią magnezu a ilością jonu magnezu oraz ilością potrzebnych jonów magnezu przez człowieka.

   Czy dorosły mężczycna potrzebuje 400mg magnezu czy 400mg jonów magnezu?
   To dość istotne pytanie gdyź piszemy ciągle o wchłanialności, ale nie o zawartości jonów magnezu z konkretnych formach magnezu. Np. polecasz taurynian magnezu i ten preparat: (jeślu usunie link to podam nazwe Femicran) w dziennej dawce zawiera:
   933 mg taurynianu acetylu magnezu, w tym 56,25 mg magnezu (15%**)
   Czyli mam rozumieć, że dzienna dawka dostarcza nam tylko 56mg magnezu tego którego potrzebujemy?

   Bio-magnez np. który zażywam ma na opakowaniu 200mg magnezu, ale patrzymy w skład i mamy informacje:
   Węglan magnezu 347,0 mg (24,1 % Mg)
   Wodorotlenek magnezu 233,3 mg (41,7 % Mg)
   Octan magnezu 168,2 mg (11,3 % Mg)
   Czyli wychodzi na to, że w jednej tabletce ma 740mg różnych postaci magenzu w czym zawiera się 200mg jonu magnezu – którego domniemam że właśnie potrzebujemy?

   Jeżeli dobrze rozumuje to powinniśmy przyjąć proste działanie

   wchłanialność postaci magnezu * ilość jonu magnezu w danej postaci magnezu * ilość mg spożywanych (bądź w tabletce) = właściwa ilość jonów magnezu która zostanie wchłonięta.

   Mam jeszcze jedno pytanie bo nie mogę znaleźć – ile jonów magnezu znajduje się w 1g czystego cytrunianu magnezu? Pytam bo znalazłem 250g za 40zł i jeśli ilość jonów byłaby duża to mogłoby mnie to wyjść taniej niż Bio-magnez który jem aktualnie.

   Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
   Maciej

   1. foldzia 16 kwietnia 2015 o 18:21

    1 gram Cytrynianu Magnezu zawiera 11,3% jonów magnezu czyli 113mg czystego magnezu.
    1 łyżeczka (3325mg) cytrynianu magnezu to 375mg jonów magnezu.

  25. Ewa 6 stycznia 2015 o 20:30

   Witam. Słyszałam że najlepszy magnez jaki jest dostępny na rynku światowym to magnesium miracle cieżko dostępny

   1. Tola 6 marca 2015 o 21:55

    17.04.2014 przez Krzysztof Łabuzek – Lekarz: Dr hab. n. med.

    W naukowej bazie PubMed nie istnieją badania kliniczne porównujące wchłanialność i skuteczność terapeutyczną poszczególnych form magnezu między sobą. Zatem na dzień dzisiejszy, w oparciu o EBM, nie można powiedzieć, że np. suplement diety Chela Mag B6 jest lepszy niż zarejestrowany lek, jakim jest Magne B6. Wyniki tzw. „badań klinicznych”, które podawane są przez firmę produkującą dany suplement oczywiście traktujemy z przymrużeniem oka i ucha.
    To nie moja wypowiedź, skopiowałam. NIE KUPUJCIE Z CHELATEM.
    Najlepszy jest Magne B6.To nie suplement!!

  26. Sergiusz 15 marca 2015 o 17:57

   Hm, przeczytałem tu że „Glutaminian i asparaginian magnezu – Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami”…
   Bardzo bym poprosił o wyjaśnienie – czy jest niebezpieczny też taki Asparaginian Extra, który zawiera niby WĘGLAN magnezu, ale nazywa się ASPARAGINIAN?.. .
   Czy ten jest jakiś inny, bezpieczny Asparaginian?
   Z góry dziękuję.

   1. pepsieliot 15 marca 2015 o 18:19

    Sergiuszu w kontekście tego co wiem teraz , ja bym żadnego asparginianu nie brała

    1. Sergiusz 16 marca 2015 o 13:23

     Jeden pod tym linkiem pisze: „I cant get my life back that I lost via aspartate” – chyba uratowałaś moje życie 😀 !
     A tak na serio to naprawdę bardzo dziękuję za tak ważne ostrzeżenie.

  27. Gocha 30 marca 2015 o 20:13

   ja mam problem z niedoborami magnezu ale to wszystko przez to, że piję sporo kawy. No nie mogę się przełamać, mam taką pracę, że muszę być na obrotach… Nękały mnie długi czas nocne skurcze w łydkach i uciążliwe drganie powieki Czytałam, że pestki dyni i orzechy włoskie mają też dużo magnezu i nawet postanowiłam wypróbować ten sposób na uzupełnienie braków jednak nie wiele to dało W końcu skusiłam się na chela mag z wit B6 bo ponoć lepiej się wchłania. I faktycznie, po kilku dniach przestały mnie budzić nocne skurcze.

  28. Misiasta 7 kwietnia 2015 o 20:17

   Jesli chodzi o magnez – to zazywam od czasu do czasu suplement diety – Chela-Mag B6. Wg mnie dziala – jak popije w wekend to rano mam skurcze miesni, glownie lydek. Zazywajac przed piciem i rano magnez – skurczy nie odczuwam:)

  29. kasia 12 maja 2015 o 02:42

   Czesc Pepsi, dzieki za ten wpis, czy mozesz polecic suplementy magnzeu dostepne w Polsce, ktore majaTwoim zdaniem najlepszy sklad? Slyszalam duzo dobrego o magnezie firmy olimp, ale ich magnez zawiera tlenek magnezu wiec juz nie wiem.
   Dzieki

   1. pepsieliot 12 maja 2015 o 07:19

    Olimp to ma przede wszystkim marketing, mamy w naszym sklepeie trochę Olimpa, natenczas najlepszy jest ten chelat Swansona

  30. kasia 12 maja 2015 o 11:38

   Dzieki!

  31. Goska 13 maja 2015 o 13:00

   Witam Serdecznie.
   Wspaniały blog dopiero co sie o nim dowiedziałam i nie wiem od czego zaczac bo tyle jest
   ciekawych tematow.
   Poniewaz tutaj piszemy o zrodlach Magnezu to zapytam tych co wiedza wiecej.

   Kupuje w sklepie gorzką Czekolade Lindt 85% lub nawet 99 % kakao i pytanie czy
   tego typu czekolada zawiera dobry magnez i czy jest dobrze przyjmowany przez oryganizm ?
   W ilu procentach przyswajalnosc?

   I drugie -ktos mi doradził i faktycznie na opakowaniu jest napisane.
   Lekko przyswajalny wysokiej jakosci magnez – Biosym zawierajacy
   tlenek magnezu +pidolan magnezu – 300 mg
   czy faktycznie to dobry produkt czy mozna darowac sobie?

  32. Gośka 12 czerwca 2015 o 11:40

   Nie jestem zwolenniczka suplementow diety, bowiem wydaja mi się jakies sztuczne i nie zazywam nic. Moja mama za to mowi, ze już jest w wieku w którym musi się wspomagac już lekami. Zazywa ostatnio także chela-mag b6 skurcz, bowiem miała straszny problem z nogami. Ale widze, ze już jej lepiej.

   1. pepsieliot 12 czerwca 2015 o 12:58

    Bo nie rozumiesz, jak działa organizm we współczesnym świecie, co mu dostarczasz wraz z pokarmami, które często nie powinno się tak nazywać, jakie jest środowisko w którym żyjesz, co pijesz i czym oddychasz, oraz jak aktywne prowadzisz życie i nie ma to nic wspólnego z wiekiem

  33. Wisia 24 sierpnia 2015 o 13:55

   Mam pytanie odnośnie jabłczanu magnezu, co sądzisz Pepsi o czystej, spożywczej postaci 100% jabłczanu magnezu (taki w proszku)? Ma właściwości zasadotwórcze 🙂 Zastanawiam się nad suplementacją, z pominięciem stearynianów i innych.

  34. Mokoszka 26 sierpnia 2015 o 22:45

   glukonian magnezu? czy jest na białej liście? 😀

  35. Ewka 5 listopada 2015 o 10:03

   A co sądzicie o oliwie magnezowej?

   1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 12:06

    jest w sklepie akurat Swansona, ja ją stosuję

  36. Patryk 21 listopada 2015 o 14:13

   Słuchajcie ,zakupiłem cytrynian magnezu i jabłczan ,cytrynianu 0,5kg i 250gr jabłczanu ,oba wymieszałem celem uzyskania mieszanki obu… i tu jest problem ,po wzięciu proszku do ust zaczyna się reakcja egzotermiczna czyli zaczyna piec …o co chodzi ? bo nie wiem w czym tkwi problem i dlaczego taka reakcja zachodzi ,i czy jest to szkodliwe itd.
   Pozdrawiam

  37. Adam Wu 23 stycznia 2016 o 10:03

   Tak w ramach szybkiego updejjtu w temacie magnez, polecam poczytać na temat L-TREONIAN MAGNEZU

  38. Adam Wu 23 stycznia 2016 o 10:25

   aaaa i jeszcze jedno w temacie magnez
   Tlenek magnezu się mało wchłania i owszem ale za to w formie dojelitowej ma długie uwalnianie, duże dawki magnezu w jakiejkolwiek formie podobnie jak i wit. C jest wydalana, tylko że wit. C bezpiecznie wydalana a magnez w nadmiarze o czym tu już Pepsi dużo piszesz może szkodzić

  39. sara 24 stycznia 2016 o 13:18

   Ja też Cię bardzo lubię Pepsi 🙂
   napisz proszę czy po jabłczanie magnezu występuje rozwolnienie,może wiesz?Muszę brać około 500-600 mg magnezu puki co,bardzo boję się przeczyszczenia bo to jeszcze pogłębia niedobór.Nie chcę brać chelatu,zle się po nim czułam,po mleczanie mam rozwolnienie.

  40. Roko1 2 marca 2016 o 14:36

   Na pewno nie kupujcie magnezu pod nazwą NeoMag. Jest mocno reklamowany, a tak naprawdę jest to najgorszy wybór na rynku preparatów magnezowych.

  41. Roko1 3 marca 2016 o 12:49

   Na pewno nie kupujcie magnezu pod nazwą NeoMag. Jest mocno reklamowany, a tak naprawdę jest
   to najgorszy wybór na rynku preparatów magnezowych. Przyswajalność tego preparatu (węglan magnezu)
   jest znikoma, na poziomie kilku procent.

  42. romee 14 marca 2016 o 19:17

   czy to jest dobry magnez jeśli jest napisane 560mg chelat magnezu(diglycynian)w tym 100 mg magnez?

  43. romee 14 marca 2016 o 19:34

   a czy coś takiego jak chlorek magnezu w proszku delbet jest dobre?

   1. grzegorzadam 2 kwietnia 2016 o 06:01

    Delbet jest tak samo dobry jak chlorek tylko 50x droższy, jest w formie bezwodnej.

    ==Absorbowanie magnezu i dawkowanie
    Rozwiązaniem tego problemu jest obniżenie poziomu wapnia we krwi przy pomocy wysokiego poboru magnezu. Jednak wszelkie nadmiary magnezu są szybko wydalane z moczem. Tak więc, aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu. Tradycyjnie magnez w naszej diecie pojawia się w formie jonowej i zostaje zmieniony w żołądku w chlorek magnezu albo łączy się z proteinami, szczególnie z chlorofilem, po czym zostaje rozłożony i przybiera zdolne o absorpcji postacie chlorku magnezu lub magnezu chaletowanego. Tak więc, do jego uzupełniania możemy użyć bezpośrednio chlorku magnezu zamiast tlenku lub wodorotlenku magnezu oraz innych form, które wymagają dodatkowo kwasu chlorowodorowego (solnego). Chlorek magnezu ma jeszcze jedną zaletę: dostarcza jonów magnezu i chloru, które są potrzebne do stymulowania aktywności enzymów trawiennych i wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Gorzka sól (siarczan magnezu), znana również jako epsomit, jest źle przyswajana i dlatego przyciąga wodę w okrężnicy i działa jako środek przeczyszczający.==

    ==Chlorek magnezu można dodawać do pokarmów lub napojów, takich jak sok, głównie po to, aby zneutralizować jego słono-gorzki smak. Osobiście mieszam go z sokiem, jednorazowo ćwierć łyżeczki do herbaty, ale jest to, oczywiście. sprawa indywidualnych preferencji. Można zacząć od kilku kropli dodanych do posiłku lub napoju, a potem powoli zwiększać dawkę do polowy łyżeczki do herbaty dwa razy dziennie, co daje 600 mg chlorku magnezu dziennie. Kiedy zmagamy się z takimi stanami, jak stres, starzenie, próbie my naczyniowo-sercowe i oznaki zwapnienia, wielu lekarzy zaleca dawkę do 1000 mg dziennie. Absorbowanie magnezu w jelicie zmniejsza się wraz z wiekiem i pojawianiem się problemów żołądkowo-jelitowych, szczególnie przy dysbiozie7 wywołanej antybiotykami i innymi farmakologicznymi lekami. Nadmierne wydalanie magnezu z moczem może również być skutkiem ubocznym niektórych farmaceutyków,==

    Przeciw/bakteryjne działanie magnezu
    Chlorek magnezu jest też silnym środkiem przeciwzapalnym.

    Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu.

    Pierwszym uczonym, który badał i promował antybiotyczne efekty magnezu, był francuski chirurg, profesor medycyny Pierre Delbet.==

    Walter Last: ”Zdrowotne własności chlorku magnezu”

    1. Grusza 7 lutego 2017 o 23:44

     a czy przy chorobie tarczycy mogę brać chlorek magnezu? czy to się wiąże jakoś z chlorem? czy to inna bajka? Kupiłam sobie to kiedyś, wykąpałam się jak kazano, chyba z 25 min, i nabawiłam się najgorszego od lat przeziebienia, kaszlu itp… Nie wiem czy to przypadek, zbieżność, czy faktycznie mógł wyprzeć np jod z organizmu i spowodować chorobę? Nie znam się… z góry dziękuje :)) pozdrawiam :))

     1. Ssk-ji 8 lutego 2017 o 09:46

      chlorki, to nie chlor

     2. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 10:02

      Nie chlor, taka reakcja świadczyć, może że masz spooore niedobory magnezu.
      Chlorek Mg w kapieli to wspaniały lek.
      Dodaj sodę i sól.
      Kaszel to nie choroba.

  44. Joanna Więckowska 1 kwietnia 2016 o 21:27

   O jakiej porze należy przyjmować magnez? Podobno wchłania się najlepiej rano, tj. po naszym obudzeniu się, do południa. Nie wiem, czy to prawda…

  45. grzegorzadam 19 kwietnia 2016 o 22:51

   Magnez możesz brac z posiłkami, równomiernie, około 0.5 g dziennie.

   1. Paweł Skm 8 maja 2016 o 14:12

    Dla mnie najlepszą formą okazał się chelat. Zacząłem przyjmować w momencie, gdy rozpocząłem pracę na nocnych zmianach (dużo kawy, pojawiły się drżenia powiek a później skurcze łydek i ud z tyłu). Skurczę mnie już nie nękają 🙂

  46. grzegorzadam 8 maja 2016 o 17:28

   Bulisz za ściemę niesamowitą kasę.
   Twój wybór. Smacznego.

  47. Lucyna 18 maja 2016 o 22:26

   Zakupiłam cytrynian i zastanawiam się ile go brać w celu uzupełnienia, -Podpowiedzcie!

   1. pepsieliot 19 maja 2016 o 12:35

    Jak w naszym sklepie podpowiemy, jak gdzie indziej, pytaj tam gdzie kupiłaś:)

    1. Lucyna 19 maja 2016 o 12:55

     Ten od Ciebie w proszku swansona.

  48. Magdalena Boćko Mysiorska 10 czerwca 2016 o 21:15

   Droga Pepsi, a który magnez jest najlepszy jeśli się ma tendencję do biegunek (celiakia) i wrażliwy układ pokarmowy generalnie?
   Obecnie jem MagMax B6. Z góry dziękuję 🙂

   1. grzegorzadam 8 lipca 2016 o 22:52

    Aplikacja transdermalna.

  49. E.Z. 8 lipca 2016 o 21:32

   Mam filtr do wody, który ja oczyszcza i wzbogaca o jony magnezu, nie wiem co o tym myśleć. Czy to dobry magnez?

   1. pepsieliot 8 lipca 2016 o 22:00

    nie

  50. Karol 12 lipca 2016 o 14:14

   PepsiEliot – czy glicynian magnezu to to samo co diglicynian magnezu, oferowany np. w chela mag b6?

   1. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 15:41

    Pobieranie doustne jest tylko suplementacją dodatkową.
    Magnez trzeba uzupełniać przez skórę.

  51. wojciech 16 lipca 2016 o 14:39

   Siarczan magnezu nie wchłania się z przewodu pokarmowego,więc jak może być niebezpieczny ?
   Kwas asparaginowy i kwas glutaminowy,to naturalne aminokwasy endogenne ,wykorzystywane w procesach biochemicznych organizmu,.Łączenie ich z jakimś słodzikiem jest totalną bzdurą,lub ignorancją.

  52. Piotrek 27 lipca 2016 o 10:59

   A czy chelaty magnezu i innych pierwiastków zasadowych neutralizują kwas żołądkowy i w ten sposób wpływają na gorsze trawienie? Jeśli TAK, to jak skutecznie suplementować je nie wpływając na ph kwasu żołądkowego ?

   1. pepsieliot 27 lipca 2016 o 13:57

    przez skórę, albo regularnie zakwaszać żołądek , oczywiście gdy jest za mało kwas, co wiemy przeciez jak sprawdzać

    1. Piotrek 29 lipca 2016 o 14:22

     Tak, czytałem o teście z sodą oczyszczoną, przy czym zastanawiam się jakie są właściwe proporcje wody i sody (czytałem o 1/2 szkl. wody z 1/2 łyżeczką sody, a u Ciebie o 3/4 szkl. wody z 1 płaską łyżeczką sody), by otrzymać względnie wiarygodny wynik (ilość roztworu powinna wpływać na szybkość odbicia)? Tym niemniej w jednej i drugiej wersji roztworu wynik nie był pozytywny 😉

     1. grzegorzadam 3 sierpnia 2016 o 16:35

      Dostosuj sobie swoją dawkę.
      Jak chłop, to płaską łyżeczkę na szklankę, jak za mało czubatą.
      Nie był pozytywny? Nie odbiło się wcale?

      1. Piotrek 4 sierpnia 2016 o 12:58

       Odbiło się, po 5 minutach, co biorąc pod uwagę wskazówki ze strony, daje odpowiedź, że pH jest za mało kwaśne.

      2. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:15

       Spokojnie bez stresu sobie to ureguluj, czyli dokwaś.
       Sposobów jest kilka skutecznych.

  53. grzegorzadam 27 lipca 2016 o 14:02

   I tak najlepszy jest chlorek magnezu, w każdej postaci.

  54. ewa0 2 sierpnia 2016 o 20:02

   Witaj GrzegorzuAdamie Pepsi mam pytanie jeżeli guz nowotworowy się rozpada co należy przyjmować aby nie zatruł on organizmu ?

   1. pepsieliot 3 sierpnia 2016 o 08:53

    poczytaj koniecznie gersona, masa witamin, minerałów, koenzym Q10 no i przede wszystim lewatywy z kawy, to koniecznosc

  55. grzegorzadam 3 sierpnia 2016 o 08:58

   To jest kulminacyjny moment kuracji.
   Bardzo trzeba uważać – wpisy @ricky, od dr Rybczyńskiego, w tym temacie:

   ==28 STYCZNIA 2014 @ 19:17
   http://ssk-ji.info/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   I cały temat.

   I dr Pokrywka.

  56. ewa 3 sierpnia 2016 o 18:25

   GrzegorzuAdamie osoba którejpiszę nie miała żadnej kuracji (chemia,radioterapia,)ani operacji rze wzglądna rozmiary guza!!!!! ale następujejego rozpad i obawiamy się zatrucia organizmu, zpewnością skorzystamy z porady doktora Pokrywki ale roszę Cię o dokłądnw wskazówki jak na początku mamy postępować(woda utl,soda ,wita c) proszę o pomoc ….i podaj mi namiary na swojego bloga bogdzieśposiałam adres i jeżelito jest możliwe to maila bo jakoś tak dziwnie na forum…. dziękuję z góry ewa

  57. grzegorzadam 4 sierpnia 2016 o 00:17

   Bez zwłoki zastosowałbym lewatywy, inaczej kanały wydalnicze moga tego nie wytrzymać , Gerson też jest dobrym rozwiązaniem.
   Nie mam swojego bloga.

   Obejrzyj te filmy:


   Oczywiście soda.

  58. spatka 4 sierpnia 2016 o 09:04

   napisałaś: „Ponieważ wiązania jonowe magnezu i kwasu jabłkowego są łatwo łamliwe, jabłczan magnezu jest również wysoce rozpuszczalny.”
   niestety nie jest to prawda, bo JM nie jest rozpuszczalny w wodzie, chyba, że chodziło Ci o inny nośnik. Mimo wszystkich „za” jabłczanem, to jego rozpuszczalność jest problematyczna, ale nie dyskwalifikująca. Zdanie w artykule (zacytowane) wprowadza ludzi w błąd!

  59. grzegorzadam 4 sierpnia 2016 o 10:15

   Najlepszy jest chlorek magnezu.

  60. krystyna kwiatek 4 sierpnia 2016 o 17:22

   Grzegorzuadamie!
   Czy ten chlorek magnezu ma być z Morza Martwego /ciekawe czy jest do kupienia?/ czy też te dostępne u nas ?
   Kupiłam w jakimś sklepie chemicznym,w internecie. Ale to jest niedobreeee!

   1. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:19

    Wszystkie dostępne u nas.

   2. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:20

    ==Ale to jest niedobreeee!==

    🙂
    Dodaj cytryny, albo do soku, nie jest taki zły..

  61. Baasioolek 5 sierpnia 2016 o 15:07

   Pepsiczku, a co sądzisz o nadtlenku magnezu, który to jest zawarty w preparacie Ozovit? Czy można czymś zastąpić, bo chorendalnie drogi, za 100 gram Ok 50 zł. Pozdrawiam i czekam na wieści

   1. pepsieliot 5 sierpnia 2016 o 16:48

    Baasiołku te magnezy, które mamy Swansona tez sa w podobnych cenach, a tu trzebaby było kupić i oliwę magnezową do smarowania i jeszcze inny do połykania.Wiec może pomyślisz o też bardzo dobrej opcji, kąpielach w płatkach magnezowych, albo soli epsom, to raczej nie są drogie specyfiki, wydajne i dobrze sie sprawdzają , bo dawkowanie magnezu przez skórę jest bardzo efektywne

   2. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:53

    Nadtlenek magnezu służy do dostarczenia tlenu!
    Podobnie jak ozon, nadtlenek wodoru i nadtlenek wapnia.

    Potężny utleniacz – badania dr Eugene Blass (& Nikola Tesla). (USA).

   3. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:54

    Dlatego nazywa się Ozo(n)vit.

   4. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:55

    Masz ”darmową” alternatywę w postaci nadtlenku wodoru czyli poczciwej wodzie utlenionej.

  62. Baasioolek 7 sierpnia 2016 o 00:08

   Bardzo dziekuje Tobie Pepsi i grzegorzadam-owi

  63. falkowskamka 16 sierpnia 2016 o 10:19

   Ze szpinakiem mam okropne doświadczenie. Całkiem niedawno miałam jakąś fazę na jedzenie szpinaku i najwyraźniej go przedawkowałam. Co do samego magnezu, to bez niego nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Ze wszystkich magnezów dostępnych w aptekach które miałam okazję już wypróbować Magne B6 jest zdecydowanie najlepszy, dodatkowo kosztuje tylko kilka złotych tak więc jest to dodatkowy .

   Jeśli jest ktoś zainteresowany wpływem niedoboru magnezu na nasze funkcjonowanie lub samym suplementem to tutaj jest wszystko fajnie opisane …:-)

   Dzięki za świetny wpis, dzięki któremu się nieco doszkoliłam w tych tematach 🙂

   1. pepsieliot 16 sierpnia 2016 o 12:12

    w mojej książce Leczenie dobrą dietą, jest baaardzo rozbudowany rozdział o magnezie,a raczej jego braku, więc polecam 🙂

  64. ingentingp 22 sierpnia 2016 o 18:18

   A ja mam takie pytanie – jeśli jednocześnie chciałbym suplementować magnez oraz witaminę c, to czy mogę przygotować sobie taki napój do sączenia przez cały dzień gdzie dodaję witaminę i jedną z wyżej podanych form magnezu? Te dwa związki nie wchodzą ze sobą w relację?

   1. grzegorzadam 23 sierpnia 2016 o 08:36

    Tak, możesz to zmieszać.
    Dzialają w synergii.
    Mozesz dodać MSM, bor, inne witaminy, nie pogryzą się.
    Oprócz utleniaczy i pochłaniaczy!

  65. Igu 31 sierpnia 2016 o 19:52

   ja mam dwie formy w tabletkach i obie zawierają mleczan magnezu (?)

  66. Aja 4 października 2016 o 12:33

   Łyżkę cyttrynianunależy rozpuścić w wodzie i wypić. Ja wzięłam lyżeczkę do ust i myślałam, że wypali mi język. Jak kret czy coś. Czy to normalne, czy kupiłam jakąś podróbkę.

   1. pepsieliot 4 października 2016 o 12:39

    Swansona?

  67. Renata 19 października 2016 o 16:50

   Powinno się brać dziennie około 600 mg (0,6 gram) chlorku magnezu. W komentarzach też wyczytałam o 1 łyżeczce rano i 1 wieczorem. To jest około 2,5 grama. Mam wagę jubilerską i w sumie to zgłupło mi się.
   Jak to w końcu jest. Mam nadciśnienie i to spore dlatego zależy mi na tym, aby brać chlorek prawidłowo.

   1. pepsieliot 19 października 2016 o 22:49

    ja biorę taką mniej niż płaską łyżeczkę, więc ze 3 gramy. A tu masz dokładne zalecenia „mistrza od magnezu” Sircusa http://ssk-ji.info/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   2. grzegorzadam 19 października 2016 o 23:48

    Trzeba pamiętać że doustna suplementacja jest tylko uzupełniająca do suplementacji skórnej.
    Wg Sircusa, LAsta też 😉
    Bardzo często się zgadzają.

  68. Kicia 15 listopada 2016 o 09:09

   Witaj Pepsi, czytam Twój blog i zamierzam zmienić swoje nawyki żywieniowe,,,Choruję na cukrzycę t.1. Mam nieokreślone bóle głowy, podobne do migrenowych ( rm i eeg głowy wszystko ok) ,Robiłam test na zakwaszenie żołądka i dluuugooo „nic się nie odbiło”. nie wiem co brać, jakie suplementy by organizm nie był zmęczony, przemęczony innymi lekami i chorobami,.pije ziele czysta, sporadycznie moringę, siemię lniane, kwas askorbinowy… Chciałam magnez dobrze przyswajalny. ale czy mogę ten sproszkowany stosować wewnętrznie? boję się niektórych produktów używać by sobie nie pogorszyć coś:( proszę Cię o jakąś pomoc czy doradztwo..pozdrawiam

   1. Ssk-ji 15 listopada 2016 o 11:43

    Kiciu poszukam artykułu dla Ciebie, niedawno go czytałam, wrzucę Ci i wtedy dobiorę Ci suple

   2. agaaga 9 stycznia 2017 o 11:48

    czy siarczan magnezu jest niezdrowy? bo nie mogę zbyt wiele o tym znależć? dziękuję

    1. Ssk-ji 9 stycznia 2017 o 11:56

     przeczyszcza i to bardzo

  69. kadd 15 listopada 2016 o 11:45

   Witam.
   Od pewnego czasu nacieram się wieczorem rozpuszczonym w wodzie chlorkiem magnezu. Przestałem też zażywać różne suplementy z magnezem.
   Nocne skurcze nóg mi ustąpiły, a przynajmniej w znacznym stopniu zmalała ich częstotliwość. Wydaje mi się również, że poprawiło się moje ogólne samopoczucie. Jednak budzę się w nocy cały spocony i to bardzo mocno, tak, że muszę się przebrać. Nie mogę nigdzie znaleźć tematu o tym zjawisku. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Może ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat.
   pozdrawiam

   1. Ssk-ji 15 listopada 2016 o 14:02

    zbadaj na wszelki wypadek krew z rozmazem, nie zaszkodzi zrobić test na pasożyty, noi 25(OH)D

   2. grzegorzadam 15 listopada 2016 o 18:40

    Coś relokujesz, pocenie może mieć przyczyny pierwiastkowe (glin np. ) lub pasożytnicze (Askaria np.)
    Zastosowałbym natlenianie inhalacjami:
    http://ssk-ji.info/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

    1. kadd 15 listopada 2016 o 21:07

     Dziękuję.
     Zacznę od badań. Zapomniałem dodać, że jak się wieczorem nie natrę chlorkiem magnezu to się nie pocę. Dlatego sądzę, że jest to on jest przyczyną tego objawu.

  70. karoltomanek 9 grudnia 2016 o 03:54

   Kain – pierwszy zaorał ziemię, pracował w pocie czoła; Adam – był rozwiniętym duchowo Człowiekiem (ważne słowo). Bóg umiłował sobie Adama, Kain go zabił. (ps. z Narodem Polskim podobno jest podobnie…). Adam co pomyślał to miał. Świadoma kreacja rzeczywistości.

   1. Ssk-ji 9 grudnia 2016 o 09:44

    To o Kainie i Ablu to raczej przypowieści i baśnie, chociaż jak najbardziej oparte na zrozumienia natury ego człowieka. Zazdrość, zadawanie bólu pomimo świadomości. Natomiast wszelkie utożsamiania się z grupami, odchodzenie od jedynej słusznej sprawy jaką jest dobro jednostki, jet tylko powodem działania ogromnego pasożyta energiunforamcyjnego, który żywi się wojnami, niezgodą, klanami, grupami, narodami, jednym słowem dzieleniem ludzi, pisałam o tym sporo. Kiedyś społeczeństwo powstało jako grupa,która nam pomagała, całe plemię budowało dom dla każdego z mieszkańców, obecnie społeczeństwo oderwało się od potrzeb jednostki, wmawia się nam podziały narodowościowe, wyznaniowe, a zawsze chodzi o zło, które się przy tym tworzy, no i kasa. Płacisz podatki, a nie masz wpływu na to co zrobią z Twoimi pieniędzmi urzędnicy, którzy nie mają pojęcia o biznesie i pomnażaniu dóbr. Jako jednostka jesteś niczym.

  71. Karolina 15 grudnia 2016 o 20:39

   Droga Peps, jaką formę magnezu proponowałabyś ciężarnej? Znajac życie, zaraz będę budzić się z paskudnymi skurczami łydek w nocy… Help!

   1. Ssk-ji 15 grudnia 2016 o 22:18

    Nasz jabłczan magnezu TiB, bo nie ma korelacji z biegunkami, ale zawsze należy to uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę.

  72. grzegorzadam 15 grudnia 2016 o 21:30

   Oliwa magnezowa, moczenie stóp, kapiele

  73. Lalka 30 grudnia 2016 o 11:36

   Ja witaminy z grupy B to w … biorę (zwłaszcza zimą) gdy ze „świeżymi” źródłami witamin jest trudniej, choć może nie tyle trudniej co drożej. No i ten z głogiem i żelazem to mi też pasuje bardzo.

  74. Małgorzata 11 stycznia 2017 o 18:05

   Mam pytanie odnośnie soli Epsom. Czytałam, że przy niedoczynności tarczycy chlorek magnezu jest niewskazany jako antagonista jodu. Czy możn go zastąpić siarczanem? Próbowałąm robić z soli Epsom oliwkę magnezową, ale praktycznie chwilę po zastosowaniu całe ciało mam pokryte kryształkami więc podejrzewam, że przyswajalność jest tutaj słaba. Zastanawia mnie jaka jest przyswajalność siarczanu przy np. moczeniu nóg? Jest sens czy powinnam szukać innego zródła magnezu?

   1. Ssk-ji 11 stycznia 2017 o 19:14

    najlepiej bierz doustnie jabłczan magnezu TiB jedną łyżeczkę od herbaty płaską w szklance wody z cytryną, a w soli Epsom rób kąpiele

   2. grzegorzadam 11 stycznia 2017 o 19:41

    Zastosowanie oliwy magnezowej

    – skutecznie uzupełnia niedobory magnezu
    – idealna do masażu
    – usuwa opuchlizny
    – usuwa stany zapalne np. mięśni, stawów, kręgosłupa
    – rwa kulszowa
    – usuwa objawy „niespokojnych nóg”
    – haluksy (palec koślawy)
    – bóle głowy
    – bóle zatok
    – eliminuje skurcze (wcierać w miejsce skurczu)
    – usuwa nieprzyjemny zapach potu
    – działa jako antyperspirant
    – pomaga w artretyzmie
    – leczy nowotwory np. guzy piersi
    – usuwa tłuszczaki i włókniaki
    – leczy łuszczyce (nie stosować na rany)
    – zwiększa elastyczność stawów
    – działa synergicznie w kuracjach z jodem
    =================================

    Chlorek magnezu to nie jest chlor.
    Naskórnie nie dotyczy.

    1. Małgorzata 12 stycznia 2017 o 14:49

     Czy mogłabym poprosić o wyjasnienie? Na kilku stronach znlazłam informację, że chlorek magnezu jest niewskazany przy niedoczynności tarczycy a nie mam wystarczającej wiedzy, żeby zrozumieć czemu to stwierdzenie jest nieprawidłowe, Czy stwierdzenie „Chlorek magnezu to nie jest chlor. Naskórnie nie dotyczy.” oznacza, że transdermalnie chlorek jest bezpieczny, może jedynie stwarzać probemy przy stosowaniu wewnętrznym?
     Z góry dziękuję za wyjaśnienie

     1. Ssk-ji 12 stycznia 2017 o 15:38

      nawet przy stosowaniu doustnym nie czytałam o tym u Lasta, u Sircus też nie – jak ktoś się doszukał proszę podesłać

      1. grzegorzadam 12 stycznia 2017 o 15:45

       Też nie pamiętam tego.
       Magnez musisz dostarczyć w odpowiedniej ilości.
       Są jakieś akcje, ale nie dotyczą smarowania i kąpieli.
       Jak poszukam to wstawię.

  75. Shez 7 marca 2017 o 12:59

   Hej kochani, kupił mi moj men magnez a w składzie: magnezium(oxide en citraat) 133 mg , ADH Chyba nie mogę potraktować tego serio, ściema prawda??

   1. Ssk-ji 7 marca 2017 o 15:08

    nie wypowiadamy się o cudzych suplach

  76. Patrycja 15 marca 2017 o 13:24

   Po przeczytaniu Twojego artykułu kupiłam ostatnio cytrynian magnezu …
   W jednej tabletce jest …mg cytrynianu w czym …mg magnezu 2mg b6 i 1,1mg b1
   Biorę jedna tabletkę rano i jedna popołudniu
   czy taka ilość i postać magnezu wystarczy na przemęczenie?
   mam dosyć ciężką prace i kiedy przestałam brać magnez to bardzo się pogorszyło wiec kopiłam ten,wcześniej nie zwracałam uwagi na to jaki rodzaj magnezu zażywam…
   Bardzo proszę o pomoc

   1. Ssk-ji 15 marca 2017 o 13:52

    Patrycjo wypowiadam się tylko na temat supli od nas, chyba, że czegoś nie prowadzimy

  77. Patrycja 15 marca 2017 o 14:04

   W takim razie,mam pytanie,jak obliczyć ilość jonów magnezu w tabletce?

   1. grzegorzadam 15 marca 2017 o 14:39

    Na opakowaniu powinno być info.

  78. Patrycja 15 marca 2017 o 18:26

   a mogę przyjmować magnez z wapniem?

   1. grzegorzadam 15 marca 2017 o 19:23

    Magnez to antagonista wapnia.

  79. Magda 22 marca 2017 o 14:03

   Dzięki za ten artykuł, szukałam takiej informacji.

  80. old 30 marca 2017 o 13:30

   Pepsi, w jabłczanie magnezu elementarnego magnezu jest około 11% a nie około 30%?
   Pytam bo kupiłem od Ciebie 90g i tak patrzę na naklejkę informacyjną a zawsze myślałem że sam magnez stanowi około 1/3 tego związku.

   I tak przy okazji zapytam czemu nie mieszać chlorku magnezu metalową łyżeczką?
   Zawsze tak robię i nic się nie dzieje.

   Pozdrawiam.

   1. Ssk-ji 30 marca 2017 o 16:12

    chodzi o suchą masę, wyliczaliśmy to, w tym suplemencie jest wyjątkowo dużo magnezu w proporcjach do innych tego typu produktów

    może wejść w reakcję

  81. grzegorzadam 31 marca 2017 o 07:17

   ”Magnez wpływa uspokajająco na układ nerwowy i stąd często jest wykorzystywany jako środek nasenny. Jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału” Młode kobiety, dzieci i niemowlęta mają bardzo miękką konstrukcję ciała i gładką skórę przy niskim poziomie wapnia i wysokim magnezie w swoich organach i tkankach miękkich, dlatego potrzebują większych dawek wapnia.

   Wraz z wiekiem stajemy się coraz sztywniejsi – najwyraźniej objawia się to u starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie.

   Arterie twardnieją, aż do stadium arteriosklerozy, układ kostny ulega zwapnieniu, co przy fuzji kręgów kręgosłupa i stawów powoduje sztywność, nerki i pozostałe organy ulegają coraz większemu zwapnieniu i stwardnieniu, tworzą się kamienie, wapnienie powoduje w oczach zaćmę, skóra twardnieje, staje się sztywna i pomarszczona.
   W ten sposób wapń znalazł się w tej samej lidze co tlen i wolne rodniki, podczas gdy magnez działa wspólnie z wodorem i przeciwutleniaczami utrzymując elastyczność ciała. Magnez jest bardzo istotny dla normalnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w wytwarzaniu energii.

   Mark Sircus stwierdza:

   Magnez jest najważniejszym minerałem utrzymującym właściwą równowagę elektryczną i umożliwiającym niezakłócony metabolizm w komórkach. Jest wewnątrzkomórkowym modulatorem aktywności elektrycznej komórki. Jego niedobór w organizmie oznacza katastrofę dla życia komórki, ale ten fakt nie jest powszechnie znany. Bez magnezu nie ma energii i nie ma ruchu, nic ma w ogóle życia

   Lista korzyści dla zdrowia, jakie daje magnez różnym układom organizmu, w tym układowi sercowo-naczyniowemu i nerwowemu oraz układowi trawiennemu, oddechowemu, wydalniczemu, limfatycznemu, immunologicznemu, mięśniowo-szkieletowemu i rozrodczemu jest ogromna, a jego niedobory często tragiczne w skutkach”

  82. Marta 7 kwietnia 2017 o 10:07

   mam pytanie o magnez w postaci wodoroasparaginianu ? Czy to jest dobry czy zły magnez?

  83. Witek.K 10 kwietnia 2017 o 12:58

   Kupiłem niedawno książkę dra Marka Sircusa pt. „Woda życia” (Kraków 2017). Generalnie poświęcona wodzie – tego, jaki powinna mieć skład, jak pić itd. I autor – dopiero zacząłem czytać – wszędzie pisze o „wodorowęglanie magnezu”. Ponoć to on jest najważniejszym składnikiem wody, a ponieważ normalna woda zawiera go zbyt mało, to należy ją wzbogacać właśnie o ten „wodorowęglan magnezu”.
   Czy Autorka bloga, albo ktoś z czytelników, mógłby wyjaśnić, gdzie (czy?) można kupić ów wodorowęglan magnezu? No i w ogóle, co to jest?

   1. grzegorzadam 10 kwietnia 2017 o 17:06

    Dzięki za info o książce.

    W każdej pisze o wodorowęglanie Mg, w przyrodzie trudno uchwytny, muszą być spełnione konkretne warunki itd.
    Ale jest sprytna sztuczka, o której pisze,
    w połączeniu wodorowęglanu sodu i chlorku Mg, tak po prostu, są synergiczne.
    Zaleca wykonać własny .

    Na podkręcenie energii, do kufla wsypuję płaską łyżeczkę sody, szczyptę soli i łyżeczkę oliwy magnezowej.
    Zalewam gazowaną wodą.
    Ożywia mocno 😉

    1. Klaudia 17 lutego 2018 o 21:53

     Grzegorzu mówisz, ze ten miks daje energii?

     Padam często gdy jeszcze mam full pracy.
     Musze odstawić kawe, nadnercza męczę ilościami jakie piję, no i nie moge na nią już patrzeć.

     Czy jest cos jeszcze co dodaje Tobie energii?

     Jakieś miksy, połączenia, niekoniecznie herbaty i kawa?
     Sprobowałabym.
     Jak już WU jestem w stanie wypić i gorzkie sole to dla dodatkowej energii zrobie wszystko…

     1. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:37

      Czy jest cos jeszcze co dodaje Tobie energii?

      Jest> wit.D 😉
      Mam poziom koło 200, teraz może więcej, sprawdzę.
      śpię 5 godzin, jak latem, imitacja plażowania 😉

      Sama woda z chlorkiem Mg i solą pięknie energetyzuje.
      Soda z cytryną z rana.

      Następny element- kwas nikotynowy, czyli poczciwa niacyna.
      Znakomite środki.

      Jest jeszcze tauryna, nie wszystko na raz, cyklicznie.

  84. Sławek 12 kwietnia 2017 o 01:09

   Czy magnez powinien być stosowany przed snem czy lepiej do południa!? miedzy posiłkami bo słyszałem że nie wolną magnezu łączyć razem z posiłkiem zawierającym wapń!!!!

   1. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 06:52

    Najlepiej równomiernie po 150 mg jonów, więcej organizm i tak wydali raczej.

    ” nie wolną magnezu łączyć razem z posiłkiem zawierającym wapń!!!!”

    Skąd to info?

    W żywności są razem.

   2. Witek.K 14 kwietnia 2017 o 23:52

    grzegorzadam – dzięki za odpowiedz

  85. daniel 19 kwietnia 2017 o 22:33

   Witam wszystkich ostatnio zauważyłem u siebie brak magnezu kupiłem wiec w aptece …magnezu na opakowaniu pisze zeby brac trzy razy dziennie czy można wziąć wiecej by uzupełnic niedobur prosze o pomoc. pozdrawiam

   1. Ssk-ji 20 kwietnia 2017 o 07:34

    nie udzielamy informacji na temat produktów nie stąd , lub nie naszych firm

   2. grzegorzadam 20 kwietnia 2017 o 07:50

    Sprawdź sobie najpierw skład tego specyfiku.

  86. daniel 19 kwietnia 2017 o 22:39

   I czy trzy razy dziennie to co 4 godziny ???

   1. Ssk-ji 20 kwietnia 2017 o 07:32

    mniej więcej odpowiada to 3 głównym posiłkom

  87. daniel 20 kwietnia 2017 o 11:17

   a czy moge brac tego magnezy wiecej jesli tak to ile ?

   1. Ssk-ji 20 kwietnia 2017 o 12:24

    nadmiar magnezu wydalisz, trochę podobnie jak nadmiar witaminy C, więc nic się nie stanie złego, gdy weźmiesz więcej, ale nie jestem lekarzem

  88. Alexxa M 1 maja 2017 o 20:48

   Nie pomyślałabym, że mozna dostać rozwolnienia od magnezu :))) Bardzo fajny tekst, ja jak miałam skurcze brałam cytrynian magnezu, a teraz piję profilaktyczie … tylko. Wyniki na razie dobre.

   1. Ssk-ji 1 maja 2017 o 22:58

    polecamy nasze magnezy, a wynikami krwi się nie sugeruj, bo organizm musi zapewnić magnez w krwi, gdyż braki magnezu w krwi to zgon, za to w komórkach współczesnego człowieka go brak, a bierze udział w kilkuset reakcjach, więc można sobie wyobrazić, co się dzieje , gdy go brakuje

  89. basia 15 maja 2017 o 17:33

   Mam pytanie o czas wchłaniania magnezu. Dokładnie interesuje mnie cytrynian magnezu (50mg jonów). Biorę antybiotyki (dość dużo i często) i pewnym przeciwwskazaniem jest spożywanie magnezu do 3 godzin po przyjęciu antybiotyku (znam tylko informacje dotyczącą leku z grupy tetracyklin, może przy innych antybiotykach tak nie jest). Szukałam w internecie pytałam w aptece i nadal nie wiem ile czasu wchłania się powyższy magnez,bo jeżeli np godzinę to umożliwiłoby mi to przyjmowanie go przed antybiotykiem. Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem jak go uzupełniać doustnie (o kąpielach magnezowych i oliwce czytałam), ale zależy mi na doustnej suplementacji.
   Pozdrawiam serdecznie
   basia

   1. grzegorzadam 16 maja 2017 o 07:43

    Biorę antybiotyki (dość dużo i często) ”

    W jakim celu?

  90. basia 17 maja 2017 o 17:40

   Antybiotyki zażywam na starą boreliozę. Uszkodzone nerwy i mięśnie co powoduje niedowłady, również jest bardzo duże osłabienie całego organizmu. A jest na to jakaś alternatywa? Wspomagam się też tzw. protokołem Buhnera (ziołowa kuracja) i suplementacją witamin i minerałów i innymi suplementami.

   1. grzegorzadam 17 maja 2017 o 19:35

    ”Antybiotyki zażywam na starą boreliozę”
    To nie jest dobry pomysł.

    ”A jest na to jakaś alternatywa?”
    Jest, sesje biorezonansu z doświadczonym terapeutą.
    NAjpierw sprawdź wirusy.

  91. Agnessa 16 czerwca 2017 o 11:38

   A który rozpuszcza się w tłuszczach. Chciałam dodać do olejku do masażu? Dziękuję za odpwiedź.

  92. Frouzen 22 czerwca 2017 o 20:16

   A jak odniesiecie sie do jonu bromu (magnesium bromide) ktory wystepuje w soli kopalnej w naturalnych proporcjach z jonami wapnia, magnezu, potasu i jodu? Znalazlem artykululy gdzie o bromie pisza jako szkodliwy.

  93. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 06:52

   Ilości w soli kopalnej zawierają dobrze zbilansowany poziom potrzebnych pierwiastków.
   Sole bromu sa szkodliwe, fakt.
   W przemyśle piekarniczym np.

   1. Klaudia 29 czerwca 2017 o 20:52

    Grzegorzuadamie zrozumialam z tego wszystkiego ze jak magnez to najlepiej przezskórnie, w wannie (kąpiele) i własnie chlorkiem magnezu (cz.d.a)? Wszystko się zgadza się?

     1. Klaudia 30 czerwca 2017 o 14:53

      Dziękuję Pepsi za odp! <3

      Mam dla Ciebie newsa odnosnie strony. Jak się napisze długą wiadomość to znika przycisk "dodaj komentarz", musiałam kombinować.
      Mam fotkę podaj proszę maila gdzie to wyslać by informatyk się może tym zajął 🙂

      1. Emanuela Urtica 30 czerwca 2017 o 15:45
    1. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 21:31

     Nie musi być czda do kapieli, natomiast do picia wskazany, mogą być płatki w przyzwoitej czystości, mozesz kupić worek
     soli morskiej z MM, dowolnie.

     1. Klaudia 30 czerwca 2017 o 14:52

      Sól morska z MM -> co to jest MM?
      Wolę 1 źródło Mg aby można było doustnie i zarazem kąpiele, wychodzi na to ze MgCl2 najlepsze.
      No i dlatego, że lecę jeszcze po kosztach bo muszę (całe życie student).

      2 pytanie, Grzegorzuadamie przy okazji:
      Sól do jedzenia do potraw polecałeś kłodawską…
      Zamawiasz z ich strony czy jak?

      /////
      (Mi zależy by ta sól miała dużo tych mikroelementów wszystkiego co organizm potrzebuje.
      Używałam szarej morskiej swego czasu ale skoro mamy polską dobrą… i może być tańsza…
      Mam młynki a więc może być gruboziarnista. Boje się o podróbki… tak jak to już bywa z tą himalajską)
      /////

      1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 20:22

       MM – Morze Martwe.
       Kłodawkę kupuję w spożywczaku, 80 gr./kg.
       Taniej jak z kopalni- przesyłka. Nasza sól jest doskonała.
       Podróbki himalajskiej to też kłodawka, ale różowa.;)
       Selen jest dobry, bo łączy rtęć w usuwalną sól, która jest ulubioną pożywką grzybów,
       podobnie jak żelazo (!) i krzem.
       Nie stosowałem drożdży, przymierzam się.
       Do likwidacji nadmiarów candidy, (sama jest pożyteczna, i usuwania w/w toksyn
       służy również jod, bor (boraks) i krzem oraz nalewka glistnikowa (mykoczist) ! 🙂
       WU ma udowodnione działanie przeciwpasożytnicze:
       http://ssk-ji.info/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
       Nigdy nie dojdzie do agregacji patogenów i ich agresji przy słonej alkalicznej limfie
       i odpowiednim nawodnieniu.

     2. Klaudia 30 czerwca 2017 o 16:54

      Grzegorzu czy drożdże selenowe (suplement – selenjest w tej postaci) może źle wpływać na moje leczenie ewentualnej candidy w jelitach?

      Wyszła mi w vegatescie, staram sie pracowac nad tym „odgrzybianiem organizmu” i chcę zakupić selen.
      Ten w opcji drożdży selenowych jest tańszy niż w postaci l-selenometioniny… Ale jeśli to DROŻDŻE to nie będzie to troche walka z wiatrakami? Ja bede działać na grzyby jakaś chemią a potem dawkować sobie selen w tej postaci (na tarczycę)

      Co myślisz?

      ps. Drożdże lecze okresowo WU, tak jak kiedyś wymieniałam z Tobą zdania w temacie dawek WU.

      1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:49

       Ale jeśli to DROŻDŻE to nie będzie to troche walka z wiatrakami? Ja bede działać na grzyby jakaś chemią a potem dawkować sobie selen w tej postaci (na tarczycę)”

       Jaka chemią?
       Drożdże selenowe są jedną z opcji.
       Sircus zdecydowanie zaleca selen w płynie, u nas raczej niedostępny.
       Duzo selenu jej w jajach organicznych i gryce

      2. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:58

       BARDZO ŁADNIE O DROŻDŻYCY i sposobach na to pisze W. Last:

       Dochodzi oprócz WU, boraks, lugola, kurkuma, roztwór czosnku, terpentyna i inne środki:

       Pepsi napisała artykuł o tym.

     3. Klaudia 13 lipca 2017 o 22:09

      Grzegorzu a jak chcę się cała wykąpać w tym MgCl2 a nie tylko stopy to ile tego sypać do wody:
      – profilaktycznie
      oraz jak:
      – przy dużym stresie/ćwiczeniach (maksimum) ?

      Leję wody do wanny bardzo mało – oszczędnie, zakrywam tylko całe nogi wodą…

      Od razu dziękuję za poprzednią odpowiedź, bardzo mi pomogła. Ślę pozdrowienia Tobie, rodzince i dobrego weekendu!

      1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:54

       Różne są dane odnośnie ilości.
       Po treningu nawet 100-200 g na wannę ogranicza skutki treningu, ale Sircus
       terapeutycznie zaleca nawet 1-3 kg płatków magnezowych (chlorek)
       Sukcesywnie 1/2 do szklanki na wannę jest skuteczne,
       Do tego dobrze dodać podobną ilość sody i soli morskiej lub kamiennej, soli można więcej .
       Wszystkie działają synergicznie.

       pozdrawiam.

     4. Klaudia 16 lipca 2017 o 16:29

      Grzegorzu a jak doustnie taki chlorek magnezu? Jak mam odmierzyć dla siebie (47kg) tego chlorku magnezu i rozcieńczyć to w byle czym (tzn wodzie, soku)? Bo ponoc na 1kg masy przypada tylko 6-8mg… tak było gdzieś we wpisie Pepsi. Co polecasz? Chce napisać znajomym jak mają brać doustnie ten chlorem magnezu jak będą chcieli… Dziękuję.

      1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 17:32

       Pepsi podała dokłądne przepisy, robię to po swojemu.
       Wsypuję chlorek do słoika, do pełna, zalewam wodą, rozpuszcza się.
       Dość mocne stężenie.
       Z tego 3-4 dziennie po łyżeczce do wody, soków.

  94. Danuta Marcinkowska 25 czerwca 2017 o 14:34

   Czy magnesumglukonat jest dobry?

  95. Gosia. 18 lipca 2017 o 10:57

   Od dwóch tygodni pijemy rano chlorek magnezu tz.łyżeczke na szklanke wody (jest to obrzydliwe,ale jakoś dajemy rade).Mam pytanie,czy kiedyś ustąpią biegunki,czy w końcu organizm sie przyzwyczai? Nie ukrywam,że jest to dość meczące 🙂

   1. Ssk-ji 18 lipca 2017 o 13:54

    Nie możesz pić chlorku magnezu, gdy masz biegunki, nie ustąpią, bo chlorek magnezu działa rozwalniająco. Bierz jabłączan magnezu TiB (nie rozwalnia), albo zmniejsz dawkę do picia, i dodawaj do kąpieli i smaruj ciało oliwą magnezową

    1. Gosia. 18 lipca 2017 o 14:52

     Oliwą magnezową smarujemy się już jakieś pół roku,a może nawet dłużej.Jeśli zaś chodzi o picie chlorku magnezu,to zmiejsze dawki,bo nie ukrywam,że jest dużo tańszy niż jabłczan magnezu.Może są jakieś inne metody dawkowania chlorku magnezu do picia?

   2. grzegorzadam 19 lipca 2017 o 23:16

    Zmniejszczcie dawkę, zwiększając aplikację skórną, czyli kąpiele ciała i stóp.

    1. Gosia. 20 lipca 2017 o 15:09

     Dziękuje za odpowiedz.Właśnie zmiejszyliśmy dawke i jest już lepiej 🙂

  96. kevin 28 lipca 2017 o 14:39

   Dzięki za pomoc. Dowiedziałem się że mnie nieźle w aptece oszukali..

  97. Wojtek 16 sierpnia 2017 o 08:23

   Efekty 2-tygodniowej suplementacji różnymi formami magnezu

   Formy chemiczne magnezu Nieorganiczne Organiczne
   Tlenek Węglan Cytrynian Glukonian Asparginian
   Wchłanianie % 57±7% 52±5% 58±8% 67±7% 60±8%
   Przyswajanie % 45±6% 41±5% 45±6% 49±5% 47±6%
   Poziom Mg w surowicy krwi (mg/ml) 18±1% 17±1% 17±1% 18±1% 17±1%
   Poziom Mg w erytrocytach (mg/l) 45±4% 46±3% 45±3% 47±2% 43±4%
   Na podstawie badań eksperymentalnych, po 3-tygodniowej diecie ograniczonej w magnez.

   źródło:

   1. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 12:27

    ”…..Tlenek magnezu w kwasowym środowiska żołądka jest przekształcany do formy jonowej (chlorku magnezu) a następnie wchłaniany w jelicie cienkim, co następuje ciągu ok. 24 h od połknięcia tabletki. Natomiast związki organiczne (mleczany, cytryniany itp.) są rozpuszczane i są wchłaniane już w żołądku. Z tego powodu związki organiczne są wchłaniane szybciej, ale ich stopień przyswajalności jest zbliżony w dłuższym okresie do związków nieorganicznych.”

    Ciekawe opracowanie.

  98. Emil z Lunebergii 19 września 2017 o 09:47

   Szanowna Pani, chciałbym dopytać czy chlorek magnezu można stosować do suplementacji doustnej, bo w poście jest to niedookreślone, a na wszelkich instrukcjach jest zalecenie tylko do suplementacji przezskórnej – do celów kosmetycznych. Kupiłem sześciowodny chlorek magnezu w postaci sypkiej – drobnych płatków. Czy można stosować go w formie rozpuszczonej doustnie.

   1. Ssk-ji 19 września 2017 o 13:53

    pytaj tam gdzie kupiłeś

    1. Emil z Lunebergii 19 września 2017 o 14:42

     Moja żona kupiła też od Was TiB i tam też jest o stosowaniu przezskórnym, a nic nie ma o dawkowaniu doustnym. Pozdrawiam

     1. Ssk-ji 19 września 2017 o 14:53

      Tak, ponieważ takie są wymogi

     2. grzegorzadam 19 września 2017 o 19:13

      Wpoisz w szukałkę, poczytaj kilkadziesiąt tematów o tym.
      Można to stosować na 3 sposoby, doustnie również.

     3. Andrzej 20 września 2017 o 07:18

      Najlepiej podać na tacy. Może po chlorku magnezu włączy się myślenie ? 🙂

  99. Katarzyna 10 października 2017 o 14:54

   To ja się teraz nie dziwię, że mimo łykania od dwóch tygodni tabletek z tlenkiem magnezu ani trochę nie pomaga na drżenie powiek. Kiedyś robiłam oliwkę magnezową i pewnie do niej wrócę ale ja ją robiłam z siarczanu magnezu a nie chlorku, ze względu na problemy z tarczycą, tak jak radzi pewna dziewczyna, która prowadzi ciekawy blog na temat zdrowia.

   1. Ssk-ji 10 października 2017 o 15:03

    mamy siarczan magnezu TiB ohttps://thisisbio.pl/cialo-twarz/2166-sol-epsom-siarczan-magnezu-900g-tib-254475917411.html?search_query=siarczan&results=20 czywiście, ale jakoś dziwnie (w kwestii tarczycy i chlorku magnezu) ufam bardziej Dr. Mark Sircus „Leczenie magnezem” http://ssk-ji.info/6-waznycvh-pytan-w-tym-czy-chlorkiem-magnezu-nie-zrobie-sobie-kuku-z-tarczyca/
    niż pewnej dziewczynie, która prowadzi ciekawy blog na temat zdrowia , pozdrawiam

   2. grzegorzadam 10 października 2017 o 19:13

    tak jak radzi pewna dziewczyna,”

    Skąd takie wnioski?
    W czym siarczan miałby być lerpszy?

  100. mrowka0000 22 października 2017 o 23:16

   Hej.
   Mam takie pytanie… Czy magnez można brać z witaminą B12 czy jest to niewskazane?
   I jaki magnez wchłania się niejlepiej i czy są jakieś inne zalecenia co do jego spożywania, np. czy rzeczywiście najlepiej brać go przed snem?
   Masz może również podobne informacje na temat witaminy B12?
   Pozdrawiam

   1. grzegorzadam 23 października 2017 o 14:58

    Wszystkie się wchłaniają bardzo podobnie, są różnice metaboliczne.
    Zarówno magnez jak b12 to składniki odżywcze, także można śmiało z posiłkami.

    A magnez równomiernie w ciągu dnia, skąd te pomysły, jeden , że rano, inny
    przed snem, obłęd jakiś.

  101. Sif 3 listopada 2017 o 13:33

   Wieki mnie tu nie było 😁 Peps karuzela nie zwalnia tęmpa … i kiedy ciało zaskrzeczało że mu brak z sentymenty „podprogowo” sięgnęłam po tib ❤

  102. old 23 listopada 2017 o 21:21

   Pepsi, chlorek magnezu z Twojego sklepu jest w płatkach czy małych kryształkach vel proszku?
   Pozdrawiam.

   1. Ssk-ji 23 listopada 2017 o 22:26

    proszek, ale na pewno nie puder

   2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 08:32

    proszek przemielone płatki.

  103. PiotrP 24 listopada 2017 o 00:55

   Cześć, a do kąpieli chlorkiem magnezu i sodą mozna dosypac soli klodawskiej lub himalajskiej ? I czy kilka kropli płynu lugola mozna ?
   Pozdrawiam

   1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 08:37

    Zdecydowanie kłodawskiej, koszty.
    Himalajska też świetna.

    Możesz dodać Lugola, nie stosowałem w ten sposób.

  104. old 24 listopada 2017 o 07:19

   Dzięki.
   Pozdrawiam.

  105. old 24 listopada 2017 o 12:32

   Promo dziś wieć zamawiam.
   Pozdrawiam.

  106. Magda 9 grudnia 2017 o 17:14

   Witam
   Babcia (65lat) tez czyta Twoje posty i szuka mądrej rady – który z Twoich produktów mi polecisz
   Mam kamienie nerkowe ,uchyłki jelit wyniki wskazują znaczny niedobór witaminy D (12) i tu jest właśnie problem jak ja uzupełnić
   Serdecznie pozdrawiam

   1. Ssk-ji 9 grudnia 2017 o 19:14

    8 tabletek D3 TiB po śniadaniu razem z 1 K2 TiB razem z czymś tłustym na śniadanie. Badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed badaniem odstaw D3, nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 9 grudnia 2017 o 21:33

    Kamienie w nerkach czy gdziekolwiek są skutkiem zakwaszenia….
    Relokacji wapnia przy niedoborach magnezu i odwodnieniu.
    Po 45. r.ż musimy pamiętać o dostarczeniu wody z magnezem i popularnej sodce (z cytryną)
    z rana, poza tym woda z solą: kup sól kłodawską, do jedzenia, kąpieli, inhalacji.
    http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    Ważne:
    http://ssk-ji.info/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

    Zakwasiłaś sobie limfę, co nie jest żadnym wyjątkiem, nic nie piszesz o ”lekach”- ważne.
    Rano terapia 4 szklanek, choć nie nazwałbym tego terapią, ale naturalnym uzupełineniem wody z istotnymi
    dodatkami.

    Oczyść nerki ziołami, pozbędziesz się problemu- herbata nerkowa, prosty 100% sposób:
    http://ssk-ji.info/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

    1. Luke 16 grudnia 2017 o 20:20

     Apatytowe kamienie też są skutkiem zakwaszenia? 🙂

     1. grzegorzadam 17 grudnia 2017 o 00:34

      Pytanie raczej do jubilera.
      Tu mówimy o wapniowo-fosforanowych zlepkach niszczących organizmy żywe od wewnątrz.
      normalna chemiczna reakcja, dla ciała niezwykle bolesną, bywa..

  107. Ana 19 grudnia 2017 o 21:21

   Witam ,takie pytanko mam odnośnie magnezu . mam chlorek magnezu Tib . Pilam go w ilości jednej łyżeczki na cały dzień ale mam wrażenie że podrażnia mi żołądek . jak nasączyć się nim przez skure żeby przyjąć taka sama ilość jak do tej pory czyli 1 łyżeczkę dziennie . Jeśli ktoś odp to dziękuję 🙂

   1. grzegorzadam 20 grudnia 2017 o 00:05

    Dzisiaj wieczorem zrobiłem sobie godzinną kąpiel z miłą lekturą.
    Wsypałem 2 kg soli, szklankę magnezu i szklankę sody.
    Samopoczucie po prstu wyśmienite, polecam 🙂

    prysznic prysznicem, ale 1-2 razy taka kąpiel w tyg. wiele zmienia 😉

  108. Ana 21 grudnia 2017 o 15:25

   Dzięki Grzegorzuadamie 😉 .jak narazie z kąpiele robiłam tylko z solą, z magnezem jeszcze nie ale spróbuję . Mam ten chlorek sporo jeszcz a na razie doustnie nie mogę to jakoś inaczej spozytkuje .może oliwe zrobię .czy w stosunku 1:1bedzie dobrze? A jeśli chciałabym doustnie to jaka forma magnezu będzie najładniejsza dla zoladka oczywiście że sklepiku Tib:)

   1. grzegorzadam 21 grudnia 2017 o 20:54

    czy w stosunku 1:1bedzie dobrze? ”
    Taką robię, nawet 2:1 chlorek do wody.

    ”doustnie to jaka forma”
    Jak wygodnie, chlorek, cytrynian, jabłczan, inne.

  109. Ana 22 grudnia 2017 o 06:49

   Czy da się przedawkować magnez stosując naskornie ?

   1. Emanuela Urtica 22 grudnia 2017 o 08:50

    Generalnie nie. Czasem u dzieci ze skłonnościami do rozwolnień i dużymi brakami magnezu zdarza się, że na początku delikatnie przeczyszcza, ale i to nieczęsto. I nie słyszałam o takim przypadku u dorosłego.

  110. Agga 3 stycznia 2018 o 12:40

   ja uwielbiam dosypywać sobie chlorek magnezu do balsamu, najlepiej o jakimś prostym składzie, organic bio i takie tam, i smarować się nim codziennie. Promotory przejścia przeznaskórkowego, jak choćby gliceryna czy łagodne emulgatory, na logikę biorąc, „pchną” magnez głębiej niż sam roztwór wodny… ale może się mylę. Po prostu lubię taką formę podaży.

   1. grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 18:09

    skóra lubi magnez, sól, sodę, jod.

    1. Agga 4 stycznia 2018 o 10:25

     A propos jodu – czy na skórę to musi być koniecznie Lugola, czy mogę używać jodynę? wolę ją zdecydowanie do robienia sobie plamki na skórze ze względu na to, że medium(spirytus) błyskawicznie odparowuje.

     1. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:13

      Jodyna jest lepsza nawet, ale kto ją robi, Lugola jest trendy 😉

     2. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:15

      robi się identycznie, ale trzeba dodać jakąś ilość spirytusu, są różne recepty.

    2. Agga 4 stycznia 2018 o 12:21

     Super – to jodynuję dalej 🙂
     Czy warto – przy braku wanny – po prysznicu natrzeć ciało takim jakby peelingiem solnym zmieszanym dla zmniejszenia suchości z jakims olejkiem, i np. po 10 minutach spłukać? Wiem, że balneologia polega głównie na kąpielach, ale mam taką sól jodowo-bromową, całe kilo i myślę jakby ją mądrze wykorzystać… i czy taka sól też leżąc sobie w worku w szafce nie traci tych swoich jodków, bromków, etc., w sensie, zwietrzeje?

     1. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:48

      Czy warto – przy braku wanny – po prysznicu natrzeć ciało takim jakby peelingiem solnym zmieszanym dla zmniejszenia suchości z jakims olejkiem,”

      Bardzo warto, wtedy spsikanie oliwą magnezową, WU czy innymi działa zdecydowanie skuteczniej,
      skóra jest wrażliwa na aplikację.

      ”i czy taka sól też leżąc sobie w worku w szafce nie traci tych swoich jodków, bromków, etc., w sensie, zwietrzeje?”

      Nie zwietrzeje w naturalnej postaci, to nie ma gwarancji, oczywiście lepiej trzymać w zamknięciu
      bo reakcją z wilgocią w powietrzu będzie się zbrylać , nie kłopot, ale po co.
      Błyskawicznie uleci jodek bądź jodan przy sztucznie jodowanej.

    3. Agga 4 stycznia 2018 o 12:58

     Dzięki wielkie za odp.! jesteś kopalnią wiedzy. 🙂

    4. marcel 23 stycznia 2018 o 22:36

     Wyczytałem takie coś o dodawaniu imbiru do kąpieli. Mądre to, może jeszcze lepiej wpłynąć na wchłanialność magnezu nie?

     „”Świeży lub suszony imbir jest stosowany w soli do kąpieli detoksykujących, gdyż rozszerza naczynia krwionośne i wspomaga dzięki temu wymianę pomiędzy skórą a kąpielą detoksykującą. W wyniku tego po kąpieli możemy czuć się osłabieni, gdyż organizm który przyzwyczaił się do życia z toksynami uwolnił je.””

  111. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 13:12

   Tak sobie zrobiłem kiedyś z chlorku magnezu 20 kg ”kamienia”
   rozbiłem młotkiem i już 😉
   W cieplejszych warunkach potrafi się ładnie rozpłynąć po kontakcie z powietrzem, też przećwiczyłem 😉

  112. derylldg 18 stycznia 2018 o 17:52

   Pepsi chće podawać córce 6lat magnez mam cytrynia magnezu ale myśle o waszym jabłczanie jaki podać i jakie dawki ?

   1. Ssk-ji 18 stycznia 2018 o 21:09

    raczej poprzestałabym na moczeniu stópek w misce z chlorkiem bagnezu http://ssk-ji.info/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

  113. Faris 13 lutego 2018 o 12:56

   Hej Peps pytanie mam. Zakupiłam ostatnio cytrynian magnezu, a mam zwyczaj(jeśli zły to wyprowadź mnie z błędu)nabierania łyżeczką proszku( magnezu) do dzioba i oczywiście przepijam wodą. Rzecz w tym, że mocno mnie ten cały cytrynian poparzył, że aż musiałam wypluć. W połączeniu ze śliną, utworzyła się biała,piekąca w konsystencji trochę sztywna guma. Czy to normalne ?

   1. Ssk-ji 13 lutego 2018 o 15:03

    U nas kupiony? Mamy w kapsach. Ale tak czy siak kwas cytrynowy, kwas octowy podobnie jak jabłkowy może oparzyć.

  114. Edy Ta 17 lutego 2018 o 11:28

   Pepsi czy byl juz temat o tezyczce utajonej?

   1. Ssk-ji 17 lutego 2018 o 11:31

    nie, o tężyczce nie pisałam jeszcze

   2. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:39

    Tężyczka to przezde wszystkim niedobory magnezu, jak się
    zaopatrujesz w magnez?
    Może hipokalcemia- niedobory wapnia przy nadmiarze magnezu.

    Sprawdź – wskazana na początek badanie włosa.

   3. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:40

    Pozopm wit. D ?

   4. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:48

    dr Joel Wallach:
    Brak wapnia powoduje około 147 rozmaitych zachorowań. Często występują konwulsje (tężyczka). Wtedy jedna strona twarzy wykrzywia się. To nie paraliż, to po prostu porażenie nerwu twarzowego. Ta choroba wywołana jest brakiem wapnia w organizmie.”

    niedobory KRZEMU:
    ”Skąpomocz,puchlina wodna,zapalenie pęcherza moczowego,infekcje nerkowe,białkomocz,dna,krwotok,krwioplucie,wymioty krwawe,krwiomocz,krwawienia z nosa,krwotok maciczny,biegunka bakteryjna,utrata soli mineralnych(np. odwapnienie),dolegliwości płucne i w początkowych stadiach gruźlicy,krzywica,
    tężyczka,
    astenia,(ogólna słabość),złamania,uszkodzenia i rany kostne,nadciśnienie tętnicze,miażdżyca”
    http://ssk-ji.info/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

    Niedobory witamin Walter Last
    ”Witamina D

    Cholekalcyferol (D3, preferowany) lub ergokalcyferol (D2, mniej skuteczny, syntetyczny, może być toksyczny w dużych dawkach przez długi czas). 1 IU = 0,025 mg cholekalcyferolu. RDA 200 jm; leczniczy do 4000 IU.

    OBJAWY OBJAWY Krzywory; słabe, zdeformowane i porowate kości; problemy z zębami i dziąsłami; osłabienie mięśni; drgawki, skurcze, tężyczka, niestabilność nerwowa, niedoczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane, depresja, nadwaga, problemy z oczami; objawy niedoboru wapnia.”

  115. rega33 17 lutego 2018 o 11:41

   Ja suplementuję taurynian magnezu, dawno temu już wyczytałam w pewnym Twoim wpisie Pesi, że właśnie taurynian dobrze działa na układ sercowy. Z racji tego, że miewam częste arytmie, choć są one efektem głownie nerwicy lękowej, to w znacznej mierze objawy te ustąpiły. Codziennie 2 x po 200 mg do tego moczenie stóp w chlorku magnezu kilka razy w tygodniu, wcześniej też oliwka magnezowa ale tę odstawiłam ze względu na swędzenie i nieprzyjemne odczucie na skórze. Dzięki za mądre wpisy 🙂 :*

   1. Ssk-ji 17 lutego 2018 o 11:42

    zdrówka

   2. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 09:05

    Każda forma magnezu jest dobra dla serca: jabłczan, chlorek, cytrynian…..

   3. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 09:16

    ale tę odstawiłam ze względu na swędzenie i nieprzyjemne odczucie na skórze”

    Jest alternatywa:

    ”Przepis na olejek magnezowy Plus *

    Użycie wódki zamiast wody destylowanej spowoduje zmniejszenie „oleistego” odczucia oleju magnezowego.
    Dodanie MSM zmniejsza uczucie swędzenia, które może być spowodowane przez olej magnezowy.

    ½ szklanki wódki
    1 szklanka płatków magnezu
    20 gramów MSM

    Dodaj płatki magnezu do wódki. Wódka nie musi być podgrzewana; płatki magnezu rozpuszczą się łatwo przy odrobinie mieszania. Wymieszaj płatki MSM. ”

  116. Lucia 18 lutego 2018 o 12:51

   Pepsi, czy przy cieknących jelitach możliwa jest jednak poprawna ich praca? Mam dwie koleżanki, obie autoimmuno, ale wydalanie wygląda u nich książkowo. Jak byś to skomentowała? Ściskam niedzielnie. 🙂

   1. Ssk-ji 18 lutego 2018 o 15:27

    skąd Ty Arleta możesz o tym wiedzieć? 🙂

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 14:17

    Z literaturą różnie bywa…

  117. Edy Ta 18 lutego 2018 o 13:09

   No wlasnie wapn calkowity i zjonizowany bardzo ladny w normie.Tezyczka wyszla mi w badaniu emg:(magnez suplemtuje codziennie i jest to cytrynian.

   1. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 14:18

    zrób sobie analizę włosa aby zbadać zależność wapnia od magnezu…

  Dodaj komentarz