Witamina C i MSM, najlepsze alternatywne źródła tlenu, czyli leczenie w pigule - Ssk-ji- ssk-ji.info
logo

Medycyna postępuje...
Reklama

 

REWOLUCYJNA KSIĄŻKA
PEPSI ELIOT

„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”
Z AUTOGRAFEM:)

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Witamina C i MSM, najlepsze alternatywne źródła tlenu, czyli leczenie w pigule

  Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze, albo o yyy … tlen. Zajmijmy się tlenem.

  Głównym dostawcą tlenu jest hemoglobina, ale.

  Tlen będzie uwalniany z krwi do komórek (tylko wtedy), gdy w ramach oddychania tlenowego zostanie wygenerowany dwutlenek węgla.

  Tymczasem pod wpływem komórek nowotworowych, ale też drożdżaków Candida i innych grzybów w wielu tkankach zachodzi oddychanie beztlenowe. Jak się domyślacie, to źle.

  Bowiem komórki beztlenowe nie produkują dwutlenku węgla, więc nie dostaną dostatecznej ilości tlenu z normalnego obiegu krwi i rzecz się zapętla.

  W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest połączenie witaminy C w postaci kwasu askorbinowego z MSM czyli organicznej siarki.

  Bowiem te dwie substancje tworzą razem parę utleniająco-redukującą, zwaną inaczej redoks.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ białko roślinne i Omega 3 100% Organic HEMP PROTEIN This is BIO


  Możemy też mieć do czynienia z inną podobną parą redoks również doskonale działającą to jest kwasem DHA (ten w Omega 3, bezcenny dla rozwoju mózgu kwas tłuszczowy) jako substancja utleniająca, oraz z witaminą C (kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu) jako substancja redukująca.

  Co taka para redoks jest w stanie zrobić przy przeroście Candidy, innych grzybów, czy przy raku?

  W środowisku cierpiącym na niedobór tlenu para redoks zmienia postać z utlenionej na zredukowaną, oddając jeden atom wysoce reaktywnego tlenu. Kiedy witamina C wraca do krwiobiegu i przepływa przez płuca ulega ponownemu utlenieniu. To jest sposób w jaki witamina C dostaje się do mózgu i większości innych komórek. Jednak nie może ona wniknąć bezpośrednio, a jedynie jako DHA. Gdy już się znajdzie w komórkach, zostaje zredukowana i uwalnia tlen.

  I o to chodzi.

  Ten tlen jest bardzo reaktywny i zabija mikroorganizmy wewnątrz komórek blokujące oddychanie tlenowe

  DOCHTORE odradzają ludziom starszym przyjmowanie witaminy C ze względu na to, że może ona wzmagać wchłanianie żelaza, co jak wiemy nie jest korzystne, gdyż żelazo jest niezbędne do życia, ale jest również markerem prozapalnym.

  Tymczasem dotyczy to tylko yyy … małych ilości witaminy C.

  BOWIEM według Waltera Lasta, nadmiar żelaza w utlenionej postaci jest wynikiem problemów z równowagą potencjału redoks, które można łatwo skorygować zażywając 10g witaminy C (askorbinianu sodu) dziennie rozłożone w równych odstępach czasu. (To jest właśnie naturalne leczenie hemochromatozy).

  man-drinking-orange-juice-turning-orange-

  Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem

  Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

  Oprócz witamin z przyjmowanych do śniadania i obiadu, powinno się również przyjąć sporą dawkę aż około(w postaci ) dziennie, gdyż witamina B3 jest głównym koenzymem reakcji redoks, a także również działa przeciwzapalnie.

  Wracając do i , to ów duet leczy i zapobiega wielu chorobom, w tym układu krążenia, zawałom, udarom, żylakom, owrzodzeniom, zapaleniom stawów, migrenom, SM.

  Niedobór witaminy C, siarki, miedzi i (uwaga miedź i cynk to antagoniści, czyli jak przyjmujesz cynk w suplementach miej świadomość, żeby jeść więcej suszonych owoców, które zawierają miedź) jest główną przyczyną osłabienia i starzenia się tkanki łącznej z której zbudowane są naczynia krwionośne, skóra i włosy.

  Źródło: Walter Last „Proste metody przywracania zdrowia”

  (Visited 44 627 times, 15 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Anna 25 maja 2016 o 10:22

   Pepsi ale B3 500 mg w postaci nikotynamidu jest dostępne w postaci suplementu.

   1. pepsieliot 25 maja 2016 o 14:33

    my go nie mamy

    1. Anna 25 maja 2016 o 14:36

     Szkoda, a może wrzucisz do sklepiku bo działa mega (-: dzięki niemu rzuciłam kawę.

  2. Hanna Kotowska 25 maja 2016 o 10:42

   dzięki stukrotne UltraPepso 🙂

  3. Anna 25 maja 2016 o 10:47

   Pepsi a co z teoriami, że Candida uwielbia siarkę (-: ?

   1. M. 6 października 2017 o 12:22

    Ja również chciałabym zapytać czy to prawda, że candidia uwielbia siarkę?

    1. grzegorzadam 6 października 2017 o 13:48

     Ze strony www MSM Miracle: „Pasożyty”

     Jednym z najbardziej zdumiewających odkryć w MSM są jego przeciw pasożytnicze działania przeciwko Giardia lamblia, rzęsistkom, glistom, nicieniom, owsikom i innym pasożytom jelitowym (5). Badania na zwierzętach, myszach laboratoryjnych, które miały owsiki stwierdzone przez badanie kału. Dostawały jedzenie handlowe i wodę pitną, zawierające po 2% MSM wagowo. Po 17 dniach, badanie kału wskazało, że odchody były wolne od robaków i jaj. Poziom we krwi MSM u jednego badanego zwierzęcia przekroczył 30 ppm, lub mg / kg (3). W badaniach na ludziach, człowiek z potwierdzonymi Giardia lamblia, najwyraźniej pobranymi z zanieczyszczonej wody w prymitywnym obszarze. Dawano mu MSM 500 mg trzy razy dziennie przez 14 dni. W ósmym dniu był wolny od objawów, a dwie próbki kału zebrane tydzień później był wolne od tych organizmów (3). W innym badaniu, rzęsistek pochwowy pomyślnie usunięto przy doustnej dawce 1 g MSM codziennie i miejscowym zastosowaniu 5% wodnego roztworu MSM przez jeden tydzień (3).

     1. grzegorzadam 6 października 2017 o 13:49

      Główna przeciwpasożytnicza właściwość MSM jest prawdopodobnie spowodowana przez jego zdolność do wiązania się z błoną śluzową i stanowienia naturalnej blokady między nosicielami i pasożytami.
      To tak jakby MSM pokrywał powłoką błonę śluzową, która dla pasożytów staje się nieprzenikniona i nie mogą się przyczepić. Nie mogące się uczepić, pasożyty są po prostu usuwane z ciała (5, 9).

      Badania in vitro wykazały, antygrzybiczne, przeciwpasożytnicze i antybakteryjne działania różnych stężeń MSM.

      Stężenie MSM 1 mg / ml i mniejsze nie wykazały znaczącego hamowania Giardia lamblia. Jednak przy 20 mg / ml, to stężenie było silnie hamujące, a stężenia powyżej 40 mg / ml szybko zabijały te organizmy. Według dr Herschler, można bezpiecznie podawać do 1-2 gram MSM na kg masy ciała na dzień. Budując w ten sposób bezpiecznie tolerowany poziom MSM we krwi do 4000 ppm (mg / kg), i ten poziom jest wysoce toksyczny dla wielu infekujących organizmów, a jest nieszkodliwy dla przyjmującego (3) „.

  4. anna.koziol3 25 maja 2016 o 11:19

   Ja tak trochę w innym temacie. Moja córeczka ma kloakę, wodonercze obustronne, ektopię prawej nerki, ASD II, obustronny moczowód olbrzymi, podejrzenie pęcherza neurogennego, wyłonioną kolostomię. W wieku 5 miesięcy już dwa razy pod narkozą, nawracające infekcje układu moczowego, dotychczas podano koło 6 antybiotyków. Tydzień temu w poniedziałek wyszłyśmy ze szpitala po ostrym odmiedniczkowym zapaleniu nerki, wcześniej bakterie E.coli. Na stałe dostaje Furaginum (które jak widać i tak nie pomaga) i Apodaxan. Właśnie kolejny raz zaczęła gorączkować więc pewnie znowu nam się szykuje szpital :(.Podobno tak będzie do czasu operacji.Co mogę jej podawać żeby nie dochodziło do tych zakażeń? Słyszałam o żurawinie i soku z pokrzywy ale nie wiem czy takiemu maluszkowi już mogę podać? Pepsi w swojej książce na zapalenie pęcherza polecasz uva ursi na infekcje pęcherza moczowego ocet jabłkowy, sodę oczyszczoną i surowe soki, a na bakteryjne zakażenie dróg moczowych napój z soku z cytryny i kurkumy, i kiszonej kapusty(jeszcze pewnie jest za mała na to).Co mogę jej podawać? Na razie dostaje co pół godziny vitaminę C w płynie z Calivity i próbuję sok z żurawiny i probiotyk.
   .

   1. Katp 14 września 2016 o 15:57

    Blagam cie !!! Tym sposobem sama zabijesz swoje dziecko, oczysc jej organizm, sluzy, watrobe i jelita … Jod, lub olejek oregano ktory sama zrobisz, biorezonator „zaper” … Idz do osoby ktora leczy a nie ktora dostaje pieniadze za to ze chorujesz !!! Zacznijcie myslec

  5. Agnieszka Moitrot 25 maja 2016 o 11:55

   Ojciec koleżanki ma paskudnego raka, glejaka wielopostaciowego. Na razie dostali ode mnie książkę ” Antyrak”. Jednak wydaje mi sie,że to za mało.Tym bardziej,że choroba u niego postępuje bardzo szybko. Czy miałoby sens zastosować coś takiego., o czym Pepsi piszesz? To już drugi przypadek tego paskudnego raczyska wśrod moich znajomych. Ten pierwszy już przegrany.

   Pozdrowionka z pięknego,wreszcie wiosennego Podkarpacia

   1. pepsieliot 25 maja 2016 o 14:31

    na glejaka chyba gzzegorzadam ma dobry pomysł

   2. grzegorzadam 25 maja 2016 o 14:43
    1. Andrzej 24 stycznia 2017 o 20:49

     Nie wiem czy to dobre miejsce na mój wpis ale mam pytanie w sprawie MMS. Znalazłem w sieci wiele artykułów na temat tego „cudownego” suplementu i powiem szczerze zgłupiałem?! Zwolennicy zachwycają się jego możliwościami a przeciwnicy wyśmiewają i ostrzegają przed doustnym przyjmowaniem, wg nich tak naprawdę wybielacza do toalet! Czy faktycznie leczy prawie wszystko i czy nie niszczy przy okazji systemu odpornościowego i immunologicznego organizmu? Będę wdzięczny za Twoj komentarz Pozdrawiam serdecznie

   3. Inka72 25 maja 2016 o 22:18

    Na glejaka, podobno leczenie „na boreliozę” przynosi lepsze efekty. Oczywiście Buhner, zioła, i dieta.

  6. Maga 25 maja 2016 o 11:56

   byłaś nianią McPhee? 😉 super przemiana 😀
   dzięki za kolejny rzeczowy artykuł 🙂

   1. pepsieliot 25 maja 2016 o 14:30

    no właśnie to niania McPhee 🙂

  7. klaraj 25 maja 2016 o 13:12

   Artykuł super, zamierzam zastosować ale chciałam sie upewnić czy zalecasz po
   10 tabletek x 1000 mg dziennie MSM iwit.C ?

   1. pepsieliot 25 maja 2016 o 14:30

    Bierz witaminę C w formie kwasu askorbinowego w proszku i MSM też w proszku , ale to sugeruje Last, nie jestem lekarzem i nie mogę sugerować

   2. grzegorzadam 25 maja 2016 o 14:33

    Zacznij od 2-3 g dziennie, żeby przyzwyczaić organizm.
    Suplementacyjnie wystarczająca ilość, przy zapaleniach zwiększamy.

  8. Olga 25 maja 2016 o 14:23

   Piszę do Was z dość nietypowym problemem… Chodzi osobę starszą – naszą Babcię, 80-letnią. Przed złamaniem kości udowej wyglądała na okaz zdrowia, aktywna, o jasnym umyśle. Niestety po złamaniu, operacji i następnie nieudanej rehabilitacji, Babcia pozostała w łóżku. I tak gaśnie w oczach, mięśnie powoli zanikają. Będąc miesiąc temu ponownie w szpitalu (kolejna próba rehabilitacji), nabawiła się zapalenia pęcherza (E. Coli). Dodatkowo dzień w dzień podawano jej duże ilości jakiegoś syropu na jelita, który wywoła codziennie, duże biegunki. Obecny stan zdrowia Babci to stan zapalny gdzieś w organizmie, ból w brzuchu (niewiadomego pochodzenia), czasem biegunki. Babcia leży w domu, jest bardzo słaba. Wg lekarza poza stanem zapalnym wszystkie wyniki ma w normie. Babcia nie wyraża woli zawiezienia jej do szpitala. Ostatnio podano jej kroplówkę, po której na 1 dzień wrócił apetyt, życie.

   Mimo wszystko gaśnie w oczach i nie wiem, czy to nie jest kwestia dni, tygodni…

   Czy jest coś, co możemy zrobić? Czy są środku, substancje, które możemy podać?

   1. pepsieliot 25 maja 2016 o 22:00

    oczywiście, że tak. na przykład czytałaś wpis, który komentujesz?
    Witamina C, MSM, Omega 3, D3 +K2, Glutation, Selen, Cynk,B Complex, sok z marchwi, kasza jaglana z masłem klarowanym,albo olejem kokosowym raw, cebula, czosnek, zupa Hipokratesa

   2. grzegorzadam 25 maja 2016 o 22:10

    Co oni wyrabiają z seniorami w tych szpitalach?!………

    Dodałbym: sodę, WU, płyn Lugola na wszystkie stany zapalne.

    Infekcja pęcherza: Lugola 5% > 1-2 krople 4x / dzień, Działa lepiej niż antybiotyki;

    Złamanie nacierajcie Biszofitem (krzem, bor, magnez) lub Balsamem Szostakowskiego.

    1. Olga 29 maja 2016 o 22:57

     Pepsi, Grzegorzuadamie – dziękuję za informację.
     Stan Babci jest niestety agonalny, OB 180. Stan zapalny gdzieś w środku. Babcia mimo że silny organizm, już nie je. Dziś cały dzień nie piła. Śpi. Zastanawiam się nad wlewem dożylnym z wit C nie mamy lekarza, który jest to w stanie ułożyć. Chodzi o usunięcie stanu zapalnego.
     W tej sytuacji chyba tylko WU wchodzi w grę, ew jeszcze Wit C liposomalna.. Delikatnie do ust.
     Odnośnie WU – jaka dawka? Kropla na szklankę wody wydaje się mało w takiej sytuacji. Czy może to być zwykła apteczna 3%?

     1. grzegorzadam 30 maja 2016 o 07:28

      Stan jest b. poważny.
      Wlewy z wit.C, sody (drożdże), WU, mogłyby pomóc faktycznie.
      Spróbujcie prywatnie z lekarzem, pielęgniarką, tylko musiałaby mieć wiedzę w tym zakresie.
      Zieba mówił ostatnio w TVN, że takie wlewy robi się w ”podziemiu” na sepsę skutecznie, czym
      wywołał konsternację.. Trzeba poszukać.

     2. grzegorzadam 30 maja 2016 o 07:30

      Może być apteczna, tylko jak babcioa nic nie pije może być problem.
      Zdecydowanie można zacząc od 10 kropli na 1/2 szklanki, potem łyżeczka na szklankę osolonej wody.

    2. Olga 30 maja 2016 o 01:00

     Zapomniałam napisać, że w badaniu z piątku, poza OB 180 i stanem zapalnym, wyszly drożdżaki i bakterie. Z jelit Zaatakowały przelyk i jamę ustną (widać zmiany).. Babcia nie je, nie pozwala się dotknąć, czuje ból. Czyli stan zapalny i straszne drożdżaki..

  9. grzegorzadam 25 maja 2016 o 15:00

   Nikotynamid może mieć niekorzystne oddziaływanie na wątrobę, Hoffer zdaje się o tym pisał,
   na podstawie swoich badań klinicznych. (co jakiś czas trzeba robić badania kontrolne)
   Też chwalę sobie kwas nikotynowy, ale flasza miewam, nie przeszkadza mi. 😉

  10. joanna 25 maja 2016 o 17:28

   Witam, w ktoryms z komentarzy chyba Grzegorzadam pisal, ze do witamincy C dobrze tez brac kwas ALA, tak sie zastanawialam, czy mozna brac witamine C, MSM i ten kwas ALA razem? Czy to za duzo szczescia na raz?

   1. ola kowalska 31 maja 2016 o 07:24

    Olu ja swoja mame z drozdzycy przewodu pokarmowego- masywnej wyleczylam dwiema dawkami wit c a ampulkach- dozylnie podane w 500 ml soli fizjologicznej ; drozdzyca zapewne po antybiotykach w szpitalu, natomiast e coli w moczu po cewnikowaniu.. ODPORNOSC PODNIESC KONIECZNIE!!!!

  11. grzegorzadam 25 maja 2016 o 22:05

   Last też o tym pisze, ale muszę poszukac.

  12. Joanna 25 maja 2016 o 22:05

   Pepsi kiedy brać najlepiej korzeń maca?(zakupiłam w Twoim sklepie) W jakim porze dnia i czy na czczo/po jedzeniu/przed, ogólnie jak? 😉 ps książkę już mam, niestety z opóźnieniem, bo obsługa znowu zawaliła w sklepie, w weekend biorę się za czytanie 🙂

   1. pepsieliot 26 maja 2016 o 01:55

    Bardzo przepraszam w imieniu sklepu, ale przeszła nawałnica, już wszystko wychodzi na prostą. Maca jest pokarmem, więc możesz ją jeść kiedy chcesz, ale ponieważ jest wysoce energetyczna, to lepiej w godzinach rannych.

  13. Majka864 25 maja 2016 o 23:15

   A kiedy będzie jakiś porządny artykuł o łuszczycy?ja jestem załamana.Odstawiłam wszystko co ją wywołuje stan mojej skóry jest gorszy niż przed rezygnacją z „szkodliwych produktów” Błagam pomóżcie!!!!Jestem już na skraju wyczerpania nerwowego bo mimo,ze zdrowo się odżywiam nie pamiętam kiedy tak źle wyglądałam.

   1. grzegorzadam 26 maja 2016 o 10:24

    Jak test sody i hydratacja?

    1. Majka864 26 maja 2016 o 23:49

     Test sody już od pewnego czasu jest ok a hydratacja….hmmm nie wiem co to jest i jak to się robi,Poproszę o jakieś wskazówki.

     1. Majka864 26 maja 2016 o 23:54

      hydratacja? czy to chodzi o terapie WU ?

      1. grzegorzadam 27 maja 2016 o 09:45

       Nie.
       Badanie zasobów wody w organizmie wg Siemionowej, domowe.

      2. Majka864 27 maja 2016 o 16:06

       Dzięki za odpowiedź,poczytam o tej metodzie.Czy jeszcze mogę zrobić,żeby chociaż złagodzić tą łuszczycę.Idzie lato a ja zamiast się nim cieszyć to mam dola,że aż na dwór nie chce mi się wychodzić….ech 🙁

      3. grzegorzadam 28 maja 2016 o 09:10

       Łuszczyca ma różną etiologię.
       Najpierw się nawodnij solona wodą (elektrolity-hydratacja), dokwaś żołądek obowiązkowo,
       pilnuj pH (alkalizacja), zrób sobie biorezonans- pasożyty i inne obciążenia.
       Dodatkowo systematycznie WU (smarowanie, doustnie, inhalacje) i boraks, żeby zlikwidować bakterie grzyby i pleśnie.
       http://ssk-ji.info/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

       Zacznij od zaraz.

       Jeszcze mistrz Last:

       ==Gdy zakażenie jest na zmniejszenie poziomu witaminy C / MSM do dolnego wlotu, lecz potem stopniowo spróbować zwiększa się do 10 g każda. Jeśli reakcja oczyszczająca rozwija zmniejszyć ponownie, a następnie zwiększyć ponownie, zawsze w górę iw dół jak fala stopniowo starają się wcisnąć do 10 gramów witaminy C i MSM. Jeśli trzymać się z większym spożyciem boraksu i dodatkowe witaminy D3 (patrz niżej) można spodziewać się mniej reakcje ze względu na stymulację układu odpornościowego. Dwa gramy dziennego boraksu wyleczyć lupus w ciągu 4 miesięcy, najwyraźniej bez żadnych silnych reakcjach odpornościowych. Jeśli jest on stosowany w dużej ilości w długim okresie, zaleca się pozostawić boraks się na jeden tydzień, co miesiąc na unikanie nagromadzania się w organizmie, ale na ogół jest to korzystne, na przemian środki przeciwbakteryjne, jak określono w Ultimate Oczyścić .
       może to być również skuteczną strategią łuszczycy i innych zapalnych chorób skóry. Łuszczyca wydaje się być wzmocniony przez wysokie ilości witaminy C. W jednym przypadku osoby, która nie miała łuszczycy wcześniej opracowane to po pewnym czasie przy 10 g askorbinianu sodu. Gdy ta została zmniejszona do 1-2 g łuszczyca zniknęły. Interpretować to znaczy, że przy łuszczycy skóry jest atakowane przez mykoplazmy, pleomorficznych bakterii lub grzybów, a po aktywacji układu odpornościowego atakują zaczyna wówczas spowoduje to stan zapalny skóry.
       Skutecznym lekarstwem na takie stany zapalne skóry wydaje się być witamina D3 w dużych ilościach. Początkowo próby pochłaniania 5000 jm kilka razy dziennie pod język, a także mieszanie 5000 jm lub więcej z jakimś oliwą z oliwek i otarcia na skórze całego ciała. Gdy stan zapalny ustąpi kontynuować 5,000 IU doustnie, jak i ściera skórę, z wyjątkiem dni z odpowiednią ekspozycją na słońce na skórze.
       Również pomocny w stanach zapalnych skóry są ściera ze świeżych zielonych liści lub soku z trawy (może to być również wykonane w blenderze z wodą i napięte, lub spróbować rozpuszczone i napięte pszenicy / jęczmień w proszku trawa). Również rozcieńczone gliceryna może pomóc – zapalne skóry mogą być spowodowane przez komórki skóry nie zapadających powodu braku gliceryny. To również może być usunięte lub ulepszone poprzez spożywanie surowych tłuszczów wciąż zawierających lipazy, takie jak surowe masło, masło shea, awokado, świeżo wydobytego surowca tłuszczu kokosowego i surowym żółtkiem, albo spróbować emulsji oliwą z oliwek z wodą, lecytyny i lipazy, lipazy lub dodanie do olejów i tłuszczów ogrzewanych. Niektóre z nich mogą również być sprawdzona jako ściera skóry.
       Wszystkie warunki korzystać z kąpieli w wannie z góry na kielich pełny wodorowęglanu sodu i około połowy tej ilości chlorku magnezu. Korzystne jest również wystawienie zapalenie skóry na światło niebieskie, na przykład przez pokrycie go z niebieskim celofan i wystawienie na działanie silnego światła. Przy wszystkich zakażeń i stanów zapalnych alkalizować wystarczająco zasadowy, aby utrzymać moczu. Wreszcie, główną przyczyną chorób dziedzicznych wątroby pojawia się Pyroluria która leży u podstaw wielu chorób przewlekłych, naszym, zwłaszcza w połączeniu z Candida przerostowi. Wymaga to dużych ilości cynku i P5P, która jest aktywowana postać witaminy B6. (….)

      4. grzegorzadam 28 maja 2016 o 09:14

       Czasami nawodnienie, nasolenie limfy, woda utleniona i kuracja boraksem wg Lasta przynosi
       spektakularne wyleczenie, i nie ma w tym cudów, likwidujemy przy tym
       wieloletnie stany zapalne i ogólnoustrojowe zagrzybienie.

      5. grzegorzadam 28 maja 2016 o 14:40

       Oprócz suplementacji spróbuj bez zbędnej zwłoki z surową dietą.
       Czyli tydzień dieta z surowych produktów, niekoniecznie roślinnych, i tydzień
       surowych soków.
       A. Saul wielokrotnie zapewnia o skuteczności takiej dietetycznej terapii.
       Spróbowałbym.

      6. Majka864 9 czerwca 2016 o 15:58

       Dziękuje bardzo,za tak obszerną odpowiedź,którą dopiero dzisiaj zauważyłam.Dużo tu informacji które chciałabym wcielić.Mam jednak sporo pytań:
       1.Czy dobrze zrozumiałam,że duże dawki wit C szkodzą przy łuszczycy?
       2.Jak stosować boraks i gdzie kupić najlepszy?
       3.Wit D3 kilka razy dziennie….tzn ile?
       4.Badanie zasobów wody w organizmie wg Siemionowej, domowe.Czytałam i nie bardzo potrafię sobie wyliczyć ile tej wody soli powinnam pić?
       5.dieta z surowych produktów, niekoniecznie roślinnych, Surowe nie roślinne czyli jakie?
       6.Co z tą gliceryną?
       7.W której książce Lasta można o tym poczytać,chętnie ją kupię.
       Grzegorzu proszę poświęć mi jeszcze trochę czasu i odpowiesz mi na te pytania.
       Pozdrawiam serdecznie.

      7. grzegorzadam 10 czerwca 2016 o 13:04

       Majka
       Wit.C nie szkodzi łuszczycy, pobierana z MSM natlenia trudno dostępne obszary.
       Boraks:
       http://ssk-ji.info/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/
       http://ssk-ji.info/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
       Kupisz wszędzie.

       Wit.D3 , najpierw badanie 25OH, z posiłkami z tłuszczem najlepiej, trzeba pamiętać o magnezie (synergia).

       Po prostu pij tę wodę z solą systematycznie, oraganizm sam wyrówna poziomy.

       Z gliceryną?

       Książek Lasta jest 7, polecam: ”Proste metody przywracania zdrowia” i ”Jak wyleczyć się z raka”.

      8. meileo 13 sierpnia 2016 o 11:08

       Poczytaj też o nawłoci. Strona doktora Henryka Różańskiego.

   2. majka864 10 czerwca 2016 o 19:24

    Dzięki Grzegorzu z szybką odpowiedź.
    MSM właśnie przed chwilą odebrałam z paczkomatu,Wit C też mam spory zapas więc zaraz sobie zrobię drinka z obu suplementów,tylko zastanawiam w jakich proporcjach,po 1g tego i tego czy zacząć od mniejszych ilości?
    Poziom 25(OH) mam na poziomie 44 czyli chyba dobrze,ale mimo wszystko codziennie biorę 5000 j.m a od wczoraj to nawet 2x5000j.m.
    Wodę z solą piję już jakiś czas ale może za mało.Muszę tylko jeszcze kupić boraks i porządny magnez(chlorek magnezu) bo mam taki z apteki i pewno za małe dawki łykam.Już nie mogę się doczekać kiedy to wszystko włączę bo tego mojego chorubska mam już powyżej uszu.
    Pozdrawiam serdecznie i dzięki za tego bloga… prawdziwa kopalnia wiedzy.Aż chce mi się żyć !!!

    1. grzegorzadam 11 czerwca 2016 o 11:06

     Magnezu łyżeczkę (płaską, czubatą – chlorek) rozłóż na cały (400-800 mg jonów, zacznij od płaskiej, patrz na reakcję jelit)

     Zacznij od gram/gram tego i tego, kilka razy dziennie.
     Organiozm musi się przyzwyczaić.

     Jak chcesz podnieść OH do 70-80 bierz przez 6 tyg. 15.000 j.M i zrób badanie, będziesz miała orientację.

     Będzie dobrze, dołącz boraks, kurację WU tez polecam z rana na czczo.

     1. majka864 12 czerwca 2016 o 23:34

      WIT C I MSM po gramie na początek,ok kilka razy dziennie a w jakiej ilości wody/soku to rozpuścić w pół czy w całej szklance?to samo pytanie jeżeli chodzi o magnez?

      1. grzegorzadam 13 czerwca 2016 o 08:53

       Jak pasuje, bez znaczenia, ma się w płynie rozpuścić.
       Do każdej porcji możesz dodać 1-1.5 magnezu w proszku, jaki masz.

      2. majka864 14 czerwca 2016 o 23:15

       Kupiłam chlorek magnezu(sześciowodny) taki w płatkach.Fajnie,że wszystkie te suplementy można zażywać za jednym zamachem,czekam jeszcze na boraks i węglan potasu i Drogi Grzegorzu podpowiedz mi jak i je spożywać,żeby przynosiły jak najwięcej zdrowotnych korzyści ?

   3. majka864 10 czerwca 2016 o 19:49

    mam jeszcze małe pytanko,tego magnezu to ile trzeba zażywać,żeby był skuteczny i ile razy dziennie go stosować?

    1. grzegorzadam 15 czerwca 2016 o 08:23

     3x po 2 gramy dziennie, albo 4x po 1.5 grama, musisz sobie ustalić dawkę, bo
     jak weźmiesz za duzo na raz może związać wodę w jelitach i wizyta w toalecie pewna.
     Lepiej częściej a mniej.
     Poczytaj sobie: dr Walter Last z Nexusa : Zdrowotne własności chlorku magnezu (DELBET)

     1. Majka864 20 czerwca 2016 o 21:58

      A jak odmierzyć precyzyjnie 2 g bo ja mam z tym problem,czy czubek noża ma 1 gram Grzegorzu ?

      1. grzegorzadam 21 czerwca 2016 o 07:43

       Najlepiej kupić sobie wagę kieszonkowa za 2 dyszki.
       Różne substancje maja różny ciężar właściwy.
       Wystarczy raz odmierzyć i zapamiętac.

  14. Ania 41 lat 26 maja 2016 o 01:14

   Witam Was bardzo serdecznie 🙂 Wpiszę się po raz pierwszy właśnie pod tym artykułem jako, że zaczęłam zażywać ww zestaw. Mój problem jest dosyć nietypowy – mam uszkodzone naczynia krwionośne w oczach. Jak to określiła dzisiaj pani dr na angiografii „jest ciągle przeciek”. Do tego naczynia są w kiepskim stanie, na początku choroby były tam mikrotętniaki (znikły po calcium dobesilate) do tego mam obrzęk plamki. Ogólnie oczy wyglądają jak w cukrzycy, tylko, że cukrzycy nie mam… Zostałam gruntownie przebadana kilka lat temu i lekarzom nie udało się znaleźć przyczyny mojej choroby (miałam m.in. badania genetyczne, rezonans mózgu z kontrastem w celu wykluczenia SM, diagnostykę w kierunku boreliozy, gruźlicy, chorób układowych itd. itd.). No i właśnie chodzi mi o ten przeciek. Czy jest coś, co może załatać tak paskudnie uszkodzone naczynia? Fachowo nazywa się to zapalenie błony naczyniowej oka.
   Brałam calcium dobesilate ale czy to w ogóle ma sens?
   Przedwczoraj zjadłam 1g MSM + łyżeczka OPC i 1/3 łyżeczki kwasu askorbinowego. W sumie wszystkie składniki brałam oddzielnie, rozpuszczone w szklane wody. Czułam się po tym… dziwnie… opadłam nagle z sił, czułam że uszy zrobiły mi się gorące, okolice prawego podżebrza również a po prawym przedramieniu przechodziły dziwne prądy. Musiałam położyć się i pospać bo miałam wrażenie, że ciśnienie mi spadło.
   Wczoraj odpuściłam kolejne podejście do suplementów bo dowiedziałam się, że będę miała dzisiaj angiografię fluoresceinową. Od jutra, jak mi ta fluoresceina trochę zejdzie (boję się, że z czymś zareaguje) wracam do suplementacji, od początku tymi malutkimi dawkami.
   Przy okazji mogę Wam sprzedać mój sposób na obrzęk plamki – zaczęłam odzyskiwać ostrość wzroku gdy jadłam 2x w tygodniu dzikiego łososia 🙂 Oczywiście nic wcześniej nie pomagało. Ani diuramid + kalipoz, ani leki z luteiną ani zastrzyk ze sterydu w okolicę gałki ocznej.
   Nie wiem jak to się stało ale nie mam również przeciwciał przeciw tarczycy w Hashimoto a choruję od 18 lat. Trudno mi powiedzieć jak i kiedy to się stało, gdyż zrobiłam badanie na przeciwciała dopiero w tym roku, a poprzednie były robione 18 lat temu.
   Macie jakieś pomysły jak mogę zatrzymać ten przeciek i poprawić ogólnie krążenie w oczach? Jesteście bardzo mądrzy i mam nadzieję, że coś mi podpowiecie 🙂 Mojemu rodzinnemu nawet nie przychodzi do głowy jakie miałabym wykonać badania by znaleźć przyczynę. Z odkrytych nieprawidłowości mam tylko niedobór wit. D. Czuję się bardzo dobrze, choć czasem jestem bardzo zmęczona. Mam małe dzieci (2) i pracuję w szkole specjalnej jako nauczyciel/rehabilitant/terapeuta. W sumie 2x byłam tak zmęczona, że myślałam, że z tego zmęczenia umrę (dosłownie niestety) ale tak poza tym to daję radę 🙂
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

   1. alesia 26 maja 2016 o 12:33

    To moze stan przejsciowy, pogorszenie po zmianie diety? Organizm pozbywa sie toksyn, wyrzuca je, a luszczyca doskwiera bardziej. Warto przetrwac to! Ostatnio Grzegorzadam pisal o zakwaszaniu zoladka i stosowaniu MSM na te wredote

  15. grzegorzadam 26 maja 2016 o 10:23

   Na naczynia krwionośne w oczach polecałbym oczyszczanie EDTA, wit.C z MSM i ZKT, czyli dobrze
   zbilansowane kwasy tłuszczowe z najwyższej jakości surowców roslinnych.

   Masz mnóstwo różnych badań z których nie można wysnuć jednoznacznych wniosków.

   Brakuje mi podstawowych testów domowych, które w prosty sposób określiłyby stan zakwaszenia żołądka,
   organizmu, orientacyjna szczelność jelit i działanie candidy..
   KAlibrację wit.C również.
   Jezeli jest to kruchość naczyń krwionośnych własnie w oczach (żylaki?) , wit.C z MSM, kolagen, preparaty krzemowe i borowe
   mogą wydatnie poprawić sytuację.

   Poza tym polecałbym kurację WU, potrafi wiele zdziałać:
   http://ssk-ji.info/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   ==rezonans mózgu z kontrastem w celu wykluczenia SM, diagnostykę w kierunku boreliozy, gruźlicy, chorób układowych itd. itd.). ==

   Ta diagnostyka szpitalna jest mało efektywna, niedawno młody człowiek namówiony, zrobił biorezonans,
   który wykrył kretki borelii.. I po roku suplementacji i oczyszczania (biorezonansem również) jest czysty..

   1. Milkman 13 października 2016 o 12:49

    Czesc Grzegorzuadamie. Latem zrobiłam badanie biorezonansem i wyszła borelioza. U mnie i syna… Od dwoch tygodni mamy w domu urządzenie do rażenia sie prądem i używamy pilnie zgodzie z planem. Czy trzeba jeszcze dołączyć suplementy jak u tego młodego człowieka? Kto moze powiedziec jakie i w jakich dawkach? Musze tez przyznać ze jakos niespecjalnie czuje sie po niektórych programach. Czy to normalne? Pozdrawiam xx

    1. grzegorzadam 13 października 2016 o 16:08

     Chyba połowa ludzi na to cierpi, a ”leczą” się na co innego..

     Jak strzeliłaś w robactwo, będzie si.ę burzyć, nic dziwnego, one traktują żywiciela z pobłażliwością, dopóki ich nie
     próbuje wyrugować.
     Poczytaj te tematy uważnie:
     http://ssk-ji.info/jak-zapobiegac-boreliozie-skuteczna-strategia-walki-z-kleszczami-i-borelioza/

     http://ssk-ji.info/borelioza-czyli-naturalne-metody-jej-leczenia-na-filipinach/

     http://ssk-ji.info/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  16. Ania :) 26 maja 2016 o 23:38

   Bardzo dziękuję za odpiwiedzi 🙂 to są pierwsze propozycje leczenia tej „przypadłości” od początku choroby!!! A pod kontrolą „lekarzy” i okulistów jestem od 9 lat. Ostatnia Pani okulistka (pokładam w niej duże nadzieje, trafiłam do niej przez przypadek będąc na wizycie z córką) powiedziała (dosłownie) że to wygląda na jakąś paskudną chorobę typu toczeń, sarkoidoza. Jednak wcześniejsze badania nic nie wykazały.
   Jestem bardzo wdzięczna za wskazówki!!!
   Myślę o zrobieniu volla i vega testu, czy to jest ten biorezonans? Gdzie to mogę zrobić? Jestem z dolnośląskiego ale jestem zdesperowana i dojadę wszędzie 😉
   Stan naczyń między 2010 a 2011 uległ pogorszeniu więc teraz nie spodziewam się poprawy. Dr powiedziała, że dalej cieknie, jedno oko jest gorsze na obwodzie (to po zastrzyku ze sterydu) a drugie w centrum.
   Z ciekawostek: po tej jednej dawce MSM + OPC + wit. C (tą ostatnią przyjmowałam przez kilka dni chaotycznie i bez planu) jakby poprawil mi sie wzrok. Wczoraj mialam badanie a widze najlepiej od lat. Po poprzednich 2 rozszerzaniach zrenic widzialam gorzej przez dłuższy czas. Chyba coś w końcu pomoże :))))
   Sprzedam Wam przy okazji jeszcze jeden pomysł. Mam w prawej stopie w środkowym palcu takie lekkie drętwienie (może to świadczyć, że zaatakowane są naczynia nie tylko w oczach ale ja nie wiem bo nikt się tym nie zainteresował i nie chciał sprawdzić, łącznie z prof. nadzw. dr hab. chirurgiem naczyniowym, angiologiem, który sprawdził, że nie mam żylaków i stwierdził, że mrowienia są od kręgosłupa a co ja biedna mogę sama zbadać…) w każdym razie teraz jest to mrowienie, kiedyś było mocne kłócie po wstaniu z łóżka – mija już po 1 tabletce suplementu zawierającego diosminę, rutozyd, hesperydynę, niacynę, wit. C i K2 MK7. Kupiłam go jakiś czas temu szukając w aptece witaminy K2 MK7 a były to czasy, gdy jej po prostu nie było w aptekach a farmaceutki robiły tylko wielkie oczy gdy o nią pytałam. Był tylko ten niverosin i preparat na zimne ręce i stopy (nazwy nie pamietam). Wybrałam ten „na naczynia”. O dziwo coś w nim działa. Niestety nie wiem co. Na pewno nie diosmina bo próbowałam kiedyś to brać przez dłuższy czas i w większych dawkach ale bez efektu. Tak mi się właśnie przypomniało, że właśnie w tej nodze dostałam zapalenia żyły po 5 wyjściach na basen. Skończyło sie zastrzykami w brzuch. Może jest związek…. w każdym razie naczynia w oczach dalej przeciekają wiec u mnie to chyba była ślepa uliczka.
   Pisałam tu tak mało o wykonanych u mnie badaniach bo po prostu lekarze przyzwyczaili mnie, że tylko zawracam głowę i nikogo nie obchodziło co tam robiłam, grunt, że nic złego nie znaleziono. I tak już mam zakodowane, żeby nie zawracać głowy innym swoją osobą…
   Pierwszy raz odważyłam się zwrócić sie do kogoś o pomoc… a tu znalazłam bardzo mądre, oczytane osoby 🙂 Bardzo Wam dziękuję. Jeżeli ktoś się zainteresuje moim przypadkiem to przekopiuję wyniki badań. Mój przypadek jest podobno bardzo rzadki.
   Pozdrawiam serdecznie 🙂
   Ania

   1. Lidia 28 maja 2016 o 21:14

    @ Ania
    Ponieważ jestem zainteresowana poprawą wzroku to mam do Ciebie pytanie cytuję: ” po tej jednej dawce MSM + OPC + wit. C”. Jedna dawka to jakie proporcje poszczególnych składników i co to jest OPC ?

    1. Ania :) 29 maja 2016 o 07:37

     Dzień przed angiografią przyszły zakupy więc zdążyłam wziąć tylko 1 próbną dawkę specyfików. Wzięłam 1g MSM z płaską łyżeczką OPC. Ponieważ zaczęłam się dziwnie czuć kilka minut później wzięłam jeszcze ok 1/3 łyżeczki kwasu askorbinowego. Następnego dnia przed angiografią. O angiografii dowiedziałam się po godz. 17 a następnego dnia nic nie brałam bo bałam się, żeby nie zareagowało coś z kontrastem. Zdziwiłam się, że już w drodze powrotnej tak wyraźnie zaczęłam widzieć bo po zwykłych badaniach okulistycznych na początku maja miałam zamazane widzenie przez kilka dni.
     Pozdrawiam serdecznie 🙂
     Ania

     1. grzegorzadam 29 maja 2016 o 12:07

      Jak widać można brać przy dążeniu do efektów prawdziwie terapeutycznych
      nawet po 8-10 g askorbinianu z MSM przez cały dzień.

      Do oczyszczenia organizmu zawsze świeże surowe soki i posiłki z nich.
      Do oczyszcenia naczyń świetnie nadaje się EDTA, oraz kuracja Paulinga, czyli
      znowu wit,C i… :

      == O terapii profesora Paulinga dowiedziałam się wiele lat temu na jakimś wykładzie. Od tego czasu polecałam ją swoim pacjentom, jako metodę skuteczną i całkowicie bezpieczną. Mam dowody w postaci zdjęć USG dopplerowskiego, że moje maleńkie 7 milimetrowe złogi miażdżycowe zniknęły z tętnic szyjnych po kilkakrotnym zastosowaniu terapii. U wielu moich pacjentów rozpuściły się pokaźnych rozmiarów złogi miażdżycowe ograniczające przepływ krwi w tętnicach szyjnych. Od kilku lat z mężem stosujemy tą terapię profilaktycznie kilka razy do roku. Często u moich pacjentów spotykam się z wątpliwościami, czy terapia ta nie spowoduje odklejenie się złogu i kompletne zamknięcie światła naczynia, dlatego przetłumaczyłam artykuł, który dokładnie wyjaśnia mechanizm działania tej terapii. Kuracja trwa tylko dziesięć dni i każdy powinien ją stosować conajmiej dwa razy do roku.
      Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

      Dawki dzienne aminokwasów, witaminy C, witaminy K2 i koenzymu Q10
      • 15 g witaminy C = 3 x dziennie 5 g po jedzeniu
      • 5 g Lizyny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
      • 2 g Proliny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
      • 200 mg koenzymu Q 10, 2 razy po jedzeniu
      • 100 mcg witaminy K2, dwa razy dziennie po jedzeniu

      Dawka dzienna rozłożona na porcje.

      Rano godzinę przed jedzeniem
      5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

      Po południu – 5 g witaminy C

      Wieczorem godzinę przed albo po jedzeniu
      5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

      Tytuł oryginalnego artykułu ze strony Mercola.com z 28 marca 2001roku – ==

      pozdrawiam

      1. det 24 czerwca 2016 o 21:24

       a czy ta terapie można połączyć ze stosowaniem wody utlenionej i boraksem? czy lepiej nie mieszać ?

      2. grzegorzadam 25 czerwca 2016 o 00:35

       Można, WU raz dziennie na czczo, boraks możesz śmiało rozdzielić z posiłkami, albo
       inaczej, nie reaguje z niczym, to prosty niezbędny minerał, który był kiedyś
       w żywności.

     2. Lidia 29 maja 2016 o 13:14

      Aniu, dziękuję za wyjaśnienie, jednak w dalszym ciągu nie wiem co to OPC?

      1. Ania :) 30 maja 2016 o 00:52

       Mielone pestki winogron 🙂

      2. Lidia 30 maja 2016 o 10:42

       Aniu, dziękuję Ci serdecznie. Miłego dnia!

      3. Ania :) 30 maja 2016 o 03:19

       Fachowo nazywając są to proantocyjanidyny (OPC), substancje roślinne z grupy polifenoli. Można je dostać jako ekstrakt z pestek winogron lub całe zmielone pestki. Ja użyłam zmielonych pestek (płaska łyżeczka rozpuszczona w szklance wody).
       Pozdrawiam 🙂

    2. grzegorzadam 29 maja 2016 o 12:01

     W. Last

  17. grzegorzadam 27 maja 2016 o 09:56

   Zrób ten biorezonans (Volla+ vega), sa we Wrocławiu gabinety ”volla” poszukaj.
   ==po tej jednej dawce MSM + OPC + wit. C (tą ostatnią przyjmowałam przez kilka dni chaotycznie i bez planu) jakby poprawil mi sie wzrok.==

   Stosuj konsekwetnie, wymaga czasu i… Kuracja WU, boraksu.

   Zrób 4 testy domowe i hydratację.
   Będzie stopniowa poprawa.

  18. Agnieszka 27 maja 2016 o 12:26

   MSM nie jest wskazane ze względu na to,że jest tiolowe dla pomocy przy Candidzie, również osoby obciążone metalami nie powinny zażywać msm. Raporty wykazują negatywne skutki i pogorszenie samopoczucia po zażyciu.

   1. pepsieliot 27 maja 2016 o 20:59

    Agnieszko nie sądzę, żeby to Last był w błędzie

  19. grzegorzadam 28 maja 2016 o 09:36

   Co to za raporty?
   Stosując MSM możemy pozbyć sie nawet lamblii..

   Pogorszenie samopoczucia jest wynikiem oczyszczania właśnie, nie ma drogi na skróty, zdrowienie
   powoduje nieuchronnie powrót do stanu pierwotnego nawet z NASILENIEM OBJAWÓW.
   Jest to nieodwracalny proces przy zdrowieniu organów.
   Jedni nazywaja to Herxem, Last procesem ozdrowieńczym.
   Ból świadczy o chorobie, ale przy zastosowaniu metod naturalnych także o skutecznym leczeniu.

   ==Dr Newnham pisze, że zazwyczaj ludziom udaje się pozbyć bólu, obrzęków i sztywności w okresie od dwóch do trzech miesięcy. Następnie mogą ograniczyć leczenie z trzech tabletek boru do jednej (każda o zawartości 3 mg) dziennie jako dawki podtrzymującej. Stwierdził też, że pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów często doświadczają reakcji Herxheimera (inaczej reakcja Łukasiewicza-Jarischa-Herxheimera lub Herx) i że zawsze jest to dobry znak prognostyczny. Jeśli udaje się im wytrwać, po kilku kolejnych tygodniach ból, obrzęk i sztywność ustępują. 4, 5
   Reakcja Herxheimera jest wczesnym nasileniem objawów w postaci wzrostu bólu powodowanego przez toksyny uwolnione przez zabite drożdżaki (Candida) i mikoplazmy. Byłem zaskoczony tym, że ten efekt grzybobójczy występuje już przy tak niskiej dawce. Równie zaskakujące jest to, że reakcja Herxheimera wystąpiła także u około 30 procent
   osób ze zwyrodnieniową chorobą stawów, co sugeruje, że granica między zwyrodnieniową chorobą stawów a ich reumatoidalnym zapaleniem jest dość płynna. W opornych na leczenie przypadkach należy korzystać dodatkowo z innych środków przeciwbakteryjnych.==

   I dziesiątki podobnych artykułów.

  20. grzegorzadam 28 maja 2016 o 09:40

   Last o candidzie i nie tylko, świetne, polecam:

  21. Ania :) 28 maja 2016 o 19:43

   Bardzo dziękuję za cenne wskazówki :*
   Test sody oczyszczonej – 14 minut malutki pęcherzyk.
   Lugola – smaruję od jskiegoś czasu. Ciągle znika przed upływem 10 godzin.
   Buraczki – kiedyś robiłam test i mocz był zabarwiony. Czy to normalne po jakims czasie, czy nie powinien w ogóle się zabarwiać?
   pH moczu jeszcze nie badałam.
   Czy ta hydratacja to jest to co zaleca J. Zięba: szklanka wody ze szczyptą soli himalajskiej lub kamiennej pół godziny przed śniadaniem i 2,5 godziny 2 szklanki po każdym posiłku?
   Jaki preparat boru mogę zastosować i w jaki sposób?
   Kalibracji wit. C nie robiłam gdyż reaguję na stres w taki sposób jak po przedawkowaniu wit. C (rano przed wyjściem do pracy 3x MUSZĘ skorzystać z ubikacji).
   Czy ZKT są jakieś gotowe preparaty czy sama powinnam kombinować?
   Candidę mam na pewno (od 1,5 roku po kuracji antybiotykiem zapalenia zatok mam biały nalot na języku i często język geograficzny – wygląda to jakby organizm sam próbował z tym walczyć). Kuracja lekami przeciwgrzybiczymi nic nie dała.
   Pozdrawiam serdecznie 🙂 Ania

   1. grzegorzadam 29 maja 2016 o 11:50

    ==Test sody oczyszczonej – 14 minut malutki pęcherzyk.==

    Jakby to powiedzieć, bardzo słabo… 😉
    Testuj codziennie rano, przy okazji będziesz alkalizowac limfę, tylko ja ‚zgaś’ wcześniej, tzn.
    Zalej wrzątkiem do 1/3 szklanki, po minutce dolej letniej do pełna i pij.

    Przy czystych jelitach mocz powinien być bezbarwny (Nieumywakin, Last.)

    Tak sie robi hydratację, ale tu chodzi o dobowy pomiar moczu (Siemionowa)

    Bor – boraks:
    http://ssk-ji.info/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/
    http://ssk-ji.info/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

    ZKT możesz próbować robić sama, ale trzeba mieć pewną wiedzę z biochemii i dostęp
    do najwyższej klasy surowców… Ja kupuję.

    Bez pozbycia zagrzybienia nawet nie mysl o dobrym zdrowiu, dr Last
    podaje sposoby naturalne i skuteczne, poranna soda też do nich należy. 😉

    1. Ania 41 lat 29 maja 2016 o 21:46

     Dziękuję :* Mogę wiedzieć gdzie kupujesz ZKT?

     1. Ania :) 30 maja 2016 o 22:14

      Już wiem 🙂 znalazłam w lodówce olej rydzowy. Myślę, że sie nadaje 🙂

     2. Justine 25 marca 2017 o 19:53

      Pepsi i GrzegorzAdam a co byście polecali przy chorobie Alzeimera? Jaką suplementację? Osoba starsza, 67 lat, 4 lata po bajpasach, niedoczynność tarczycy hashimoto do tego nerwica z tych wszystkich chorób.

      1. Ssk-ji 25 marca 2017 o 21:23

       Kurkuma This is Bio i olej kokosowy, oczywiście D3+K2, Omega 3 TiB, jod przez skórę, selen, cynk, magnez TiB, witamina C i E

      2. grzegorzadam 25 marca 2017 o 22:39

       + oczyszczanie arterii EDTA z sodą i kwas jabłkowy (malic acid) na aluminium.
       Kolendra z chlorellą, generalnie chelatacja, poczytaj na blogu.

    2. Ania 41 lat 3 lipca 2016 o 21:13

     EFEKTY KURACJI:
     Cuda chyba jednak się zdarzają… Najpierw pożegnałam się z Hashimoto (nie mam już przeciwciał) a teraz… W czwartek odebrałam wyniki angiografii oczu i o dziwo naczynia w prawym oku już prawie NIE PRZECIEKAJĄ!!!!! Gromadzi się co prawda jeszcze płyn w okolicy plamki żółtej ale poprawa jest KOLOSALNA!!!! Lewe oko, no cóż… na razie bez zmian. W lewe dostałam kiedyś okołogałkowo steryd, więc może to jest przyczyną? Mimo przecieku poprawił się kształt naczyń (były na ostatnim badaniu takie pofalowane na końcach a teraz jednak tego nie ma). Zauważyłam, że właśnie w tych pofalowanych miejscach zaczynały przeciekać a teraz tego nie ma więc liczę, że również tu będzie wkrótce poprawa 🙂
     Pani okulistka z całym szacunkiem dla niej, bo to jest bardzo mądra kobieta, chyba najmądrzejsza jaką do tej pory spotkałam, mówiła, że nie wie co to jest, że jej zdaniem nie chodzi tu o brak konkretnej witaminy czy minerału lecz o zaburzenie w budowie ściany naczyniowej. Dla mnie ważne jest to, że MOJA CHOROBA USTĘPUJE!!!!!
     Grzegorzuadamie bardzo dziękuję :*
     Ps. Obecnie dodatkowo stosuję kurację wodą utlenioną a mój nalot na języku po 1 płukaniu (1 łyżka stołowa na szklankę wody) po prostu ZNIKŁ :)))
     Jestem bardzo bardzo bardzo bardzo szczęśliwa!!!!
     Teraz muszę pomyśleć o jakiejś kuracji odchudzającej i chyba woda mi się trochę zatrzymała po kuracji wodą z solą himalajską.
     Pozdrawiam serdecznie 🙂

     1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 10:41

      Podobno cudów nie ma .. 😉
      Zatrzymanie wody to kłopoty z nerkami i nadnerczami.
      Polecam zagłębić sie w wskazówki dr H. Clark i dr Nieumywakina.

  22. Snow9 31 maja 2016 o 00:20

   Z innej beczki, czy w asortymencie sklepu będą dostępne papierki lakmusowe bo nie wiem czy poczekać z zamówieniem czy kupić gdzie indziej. Pozdrawiam ; )

   1. pepsieliot 31 maja 2016 o 09:44

    Będą, ale póki co, kup gdzie indziej

  23. Bożena 2 czerwca 2016 o 13:43

   Potwierdzam kalibracja Wit C a potem po kilka dawek dziennie kwasu askorbinowego z MSM wyleczyło u mojej 4 letniej córki zapalenie uszu i spory niedosłuch. Zamiast zadrożdzyć dziecko i podać antybiotyk i steryd podałam KA z MSM. Podaję zresztą nadal za radą tu na forum obecnego Grzegorza:) Kąpię w sodzie, soli i chlorku magnezu. Zaznaczę jeszcze,ze po 4 dniach stosowania KA z MSM pojawiła sie gorączka i ból w uchu. Trochę spanikowałam,ale wiedza tu obecnych specjalistów:) postawiła mnie do pionu i uświadomiła, że gorączka to dobra oznaka- i że własnie likwidowany jest stan zapalny. Tak też sie stało, po paru godzinach ból minal, goraczka również a córka powiedziała” mama, uszy mi sie otwierają” a więc pan Last miał rację. MSM z kwasem robi wspaniałą robotę.
   a więc drogie mamy:) nie bójmy się leczyć naszych dzieci KA z MSM, bo ta cudowna para naprawdę leczy:))))))
   na dzień dzisiejszy ( kuracja ok 4 tyg) córka słyszy normalnie.

  24. zaciekawiony 5 czerwca 2016 o 21:06

   Podczas zamiany witaminy C w DHA nie następuje wydzielenie „atomu aktywnego tlenu” tylko odszczepienie protonów (a więc zakwaszenie).

  25. Anna 25 czerwca 2016 o 08:49

   Grzegorzuadamie, nie wiem czy mogę nadal stosować osoloną wodę – od kilku dni mam jakąś infekcję w nerkach i pęcherzu i puchną mi kostki ?

  26. grzegorzadam 26 czerwca 2016 o 09:50

   Anna
   Tak, bo nerki i nadnercza odpowiadają za gospodarkę wodną organizmu.
   Nie chodzi tu o osoloną wodę jako taką, ale o gospodarke przepływem płynów.

   możesz na stany zapalne śmiało stosować kurację WU, askorbinian z MSM również, zacznij od mniejszych
   dawek, bedzie pobolewać, ale to przejściowe.

   Polecam lekturę H. Clark , poleca tam (m. inn.) 6 tyg. kuracje ziołową na rozszerzenie kanalików nerkowych.

   == Diureza (wydalanie moczu)
   pomaga sercu, a silniejsze serce wspiera nerki. Wspólne sà te˝ ich zaburzenia. Nagromadzenie
   w tkankach moczu, który powinien zostaç wydalony, dawniej nazywano puchliną
   lub obrzękiem niezapalnym.
   Nawet jeżeli najsilniejsze leki moczopędne (MaxzideTM, LasixTM), wspomagane silnymi lekami
   nasercowymi (DigitoxinTM) zawiodà, ziołowa receptura na nerki może pomóc==

   Wszystko sie ze soba łączy..

   Miewasz czasami ochotę na coś słonego? Np. prazoną kukurydzę, chrupki czy inne słone przekąski?

   1. Anna 26 czerwca 2016 o 14:41

    Grzegorzuadamie, a gdzie można znaleźć tą jej ziołową recepturę, w jakimś artykule na internecie czy w książce ? Czyli rozumiem, że więcej soli tutaj mi nie zaszkodzi ? Co do ochoty na sól w jedzeniu to zawsze lubiłam jej więcej używać, rodzina mnie za to krytykowała, że niby za dużo, ostatnio też często miewam chęć na jakieś czipsy albo słone frytki.

   2. Anna 11 lipca 2016 o 22:15

    Grzegorzuadamie, w opisie kuracji na nerki, o której piszesz wg H.Clark jest informacja, że jeżeli ph pierwszego porannego moczu jest niższe niż 7,2-7,5 (swoją drogą czemu poranny skoro południowy jest bardziej miarodajny) to należy przed rozpoczęciem kuracji odkwaszać się przez 3 tygodnie taką metodą, która podana jest jako bardziej skuteczna : 20 ml 40% wódki + pół łyżeczki sody + dwie krople cytryny. Co o tym sądzisz ?

    1. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 07:55

     Wszyscy specjaliści mają swoje kruczki-sztuczki.
     Pominąłbym ten punkt, jest bardzo trudno osiągnąć z rana u całkiem zdrowego człowieka.

     Sama metoda ciekawa 😉
     Soda z OJ (cytryną) też pięknie odkwasza.
     Musiała coś pani dr zbadać w laboratorium.
     A alkalizacja poranna jest dobrym rozwiązaniem.

     1. Anna 12 lipca 2016 o 09:50

      Alkalizacja przed wodą z solą czy po, w jakim odstępie ?

      1. pepsieliot 12 lipca 2016 o 09:53

       w ciągu dnia, po prostu jedz dobre pożywienie, a przede wszystkim badaj pH moczu i zaraz będziesz wiedziała

      2. Anna 12 lipca 2016 o 10:26

       Ja już nie wiem co mam jeść Pepsi )-:, mam totalne pomieszanie od tych teorii, niektórzy wychwalają surowe a inni rozgrzewające i gotowane. Czy w Twojej książce znajdę podpowiedź co jeść przy grzybicy ogólnoustrojowej ?

      3. pepsieliot 12 lipca 2016 o 10:37

       Gdy masz grzybicę jesz tak jakbyś niedomagała, je się trochę inaczej, aby doprowadzić ciało do równowagi. Dopiero potem możesz zacząć szukać dla siebie drogi. W mojej książce celowo nie opowiadam się za jedną dietą, bo już dawno wyrosłam z ortodoksji. Mówię o pokarmach, które leczą. Na tym blogu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na to, jak się odgrzybić. Nie musisz kupować mojej książki. Jest też jeszcze pomoc nieocenionego Grzegorzadama.

      4. Anna 12 lipca 2016 o 11:50

       Tak Pepsi , sporo już poczytałam o tym na Twoim blogu i uzyskałam dużo mega rad od skarbnicy wiedzy Grzegorzaadama odnośnie środków na grzyba ale ciągle jeszcze nie mam jasności (jeżeli przy Candidzie w ogóle można mieć jakąś w czaszce jasność )-:) jak powinna wyglądać moja dieta aby maksymalnie przyspieszała zdrowienie.

      5. pepsieliot 12 lipca 2016 o 13:55

       Anno wszystko jest w postach. Poszukaj, weź swoją dolegliwość w swoje ręce. To nie ma znaczenia czy chcesz się oddać w ręce alopaty,czy naturopaty, Ty chcesz, żeby ktoś za Ciebie to zrobił.

      6. Anna 12 lipca 2016 o 14:22

       Pepsi, to nie jest prawda, nie chcę aby nikt za mnie nic zrobił, przewaliłam już masę wiedzy (jaki to jest wysiłek w Candydozie wie tylko ten kto ją miał) właśnie dlatego piszę, że mam już pomieszanie w temacie diet. Gdyby ludzie chorzy szczerze poszukujący i pracujący nad swoim zdrowiem nie potrzebowali nakierowania i wsparcia to Twój blog nie miałby racji bytu. Jeżeli pytam to tylko dlatego, że uważam Cię za osobę wiarygodną w temacie diet wszelakich, wolę też pytać ponieważ moje ciało już nie ma siły na eksperymenty.

      7. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 13:56

       Nie stresuj się tym.

       Zero pieczywa białego, cukru, mleka.

       W zasadzie wszystkie inne można jeść, gwarantuję, że nie umrzesz z głodu 😉

      8. Anna 12 lipca 2016 o 14:30

       Dziękuję Grzegorzuadamie, być może trochę za bardzo się martwię i nie jestem mistrzynią wytrwałości (-; ale to dlatego, że już tak strasznie mam dosyć tego życia w klatce tej czarownicy Candidy )-:.

      9. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 09:56

       Tak jak mówi Pepsi, najlepiej z rana na czczo, przed snem można powtórzyć przy dużym zakwaszeniu.
       Badałaś pH?

      10. Anna 12 lipca 2016 o 10:17

       PH koło południa mam 5,5-6 tylko rano dziwnie wysokie.

      11. pepsieliot 12 lipca 2016 o 10:39

       to właśnie dziwne, powinno być odwrotnie, ranoi budzimy się trochę zakwaszeni, a potem alkalizujemy ciało

      12. Anna 12 lipca 2016 o 11:31

       Gdzieś czytałam, że poranne wysokie ph świadczy o stanach zapalnych ale nie wiem ile w tym prawdy.

      13. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 14:03

       Your comment is awaiting moderation.

       Jest problem, jak nie zlikwidujesz zagrzybienia i pasożytów, te
       wyniki będą tak fisiować.
       Anna, naprawdę masz co robić, nie zwlekaj.

       Dieta , jak mówi Pepsi bardzo ważna, ale musisz zaatakować to z grubej rurki, szczegóły w
       podręczniku Lasta o drożdżakach, jest mnóstwo na blogu również, choć
       porozrzucane po tematach.. :

       http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
       http://ssk-ji.info/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/

      14. Anna 12 lipca 2016 o 16:23

       Grzegorzuadamie co do suplementów przeciwgrzybiczych tych ogólnie znanych to już działam z dwa miesiące intensywnie, WU i boraks piąty tydzień, Lasta przeczytałam, zaczęłam też z naftą, nawet dwa słoiki Todikampa już ze dwa tygodnie dojrzewają, MSM z askorbinianem sodu i czasem potasem na razie do 6 g./dz., drugi dzień litr wody z solą, zioła do kuracji na nerki już czekają także działam, ale dopytuję bo ciągle jakieś nowe objawy mi się pojawiają, teraz tak jak pisałam przestraszyłam się tego płynu jakiegoś który czuję w okolicy płuc i z tyłu nawet tak nisko nawet na poziomie nerek.

      15. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 22:38

       Działasz konsekwentnie.

       Nerki (nadnercza) masz jakby do oczyszczenia i naprawienia.
       Nie zatrzymuj sie teraz, Przy objawach, które masz czeka Cię jeszcze wiele niespodzianek.
       Last ma rację, objawy nasilają się w trakcie, żeby w końcu zupełnie ustąpić.

       Spróbuj za tydzień, dwa kolejnego podejścia do biorezonansu,
       już powinien być wykonalny.

      16. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 10:44

       Jest problem, jak nie zlikwidujesz zagrzybienia i pasożytów, te
       wyniki będą tak fisiować.
       Anna, naprawdę masz co robić, nie zwlekaj.

       Dieta , jak mówi Pepsi bardzo ważna, ale musisz zaatakować to z grubej rurki, szczegóły w
       podręczniku Lasta o drożdżakach, jest mnóstwo na blogu również, choć
       porozrzucane po tematach.. :

       http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
       http://ssk-ji.info/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/

     2. robert 26 stycznia 2018 o 00:27

      Soda z OJ (cytryną) też pięknie odkwasza.
      Musiała coś pani dr zbadać w laboratorium.
      A alkalizacja poranna jest dobrym rozwiązaniem.

      Właśnie grzegorzu poleć jak zacząć najlepiej swój dzień. Ja go zaczynam szklanką wody z sokiem z cytryny. Czy to też pomaga w alkalizacji?

      Mam jeszcze pytanie o askorbinian sodu czy ta wersja Witaminy C nie jest bardziej uniwersalna od kwasku, nie nadaje się lepiej do alkalizacji itp?

      Czy askorbinian tez gasimy wrzątkiem?

      Sorki, kazałeś pytać o wszystko 😀

      1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 10:55

       Właśnie grzegorzu poleć jak zacząć najlepiej swój dzień. Ja go zaczynam szklanką wody z sokiem z cytryny. Czy to też pomaga w alkalizacji?”

       Woda z cytryną + soda z potasem, lub samą sodą, a cytrynian potasu do posiłków, podałem link do Lasta.
       Musisz znać pH, żeby nie przesadzić powyżej 8.5- nerki.

       ”Mam jeszcze pytanie o askorbinian sodu czy ta wersja Witaminy C nie jest bardziej uniwersalna od kwasku, nie nadaje się lepiej do alkalizacji itp?”
       Askorbiniany nie służą alkalizacji, jest inna forma wit.C., którą chcesz dostarczyć.
       Soda w askorbinianach czy potas będą lekko alkalizować

       ”Czy askorbinian tez gasimy wrzątkiem?”
       Nie ma potrzeby.

     3. robert 26 stycznia 2018 o 12:31

      Askorbiniany nie służą alkalizacji, jest inna forma wit.C., którą chcesz dostarczyć.

      Nie rozumiem stwierdzenia, jaką inną formę chce dostarczyć?

      Pomyliłem pojęcia – chodziło mi o to czy askorbinian nie działa lepiej na żołądek niż kwas?
      Co lepiej wpływa na pracę żołądka, pomaga mu, zwiększa PH itd. W jakiej formie spożywać ten 1 profilaktyczny gram witaminy C?

      1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 13:22

       Askorbiniany nie służą alkalizacji, jest inna forma wit.C., którą chcesz dostarczyć.

       Nie rozumiem stwierdzenia, jaką inną formę chce dostarczyć?”

       Niejasno napisałem, askorbiniany są INNĄ zbuforowaną formą witaminy C,
       służą do jej dostarczenia, nie alkalizacji.

       ”Pomyliłem pojęcia – chodziło mi o to czy askorbinian nie działa lepiej na żołądek niż kwas?
       Co lepiej wpływa na pracę żołądka, pomaga mu, zwiększa PH itd. W jakiej formie spożywać ten 1 profilaktyczny gram witaminy C?”

       Askorbiniany nie służą regulacji żołądka, mylisz coś.
       PH organzizmu (limfy), a niskie czyli dobre pH żołądka to 2 różne sprawy.

  27. grzegorzadam 26 czerwca 2016 o 15:22

   ==Głód soli to sygnał do przeprowadzenia oczyszczania nerek (i nadnerczy). Pozwoli to uregulować
   gospodarkę sodowo-potasową.
   Nawet niewielki spadek poziomu sodu i potasu we
   krwi (płyny ustrojowe) może spowodować osłabienie, utrudniające choćby zawiązanie sznurówek.
   Pamiętaj, że kiedy masz ochotę na chrupki, organizm potrzebuje jakiegoś ich składnika.
   Jeżli zjadasz dużo soli w czasie oczyszczania nadnerczy, uzupełniaj dietę chlorkiem potasu.
   Zapotrzebowanie na sól jest też zapotrzebowaniem na potas. Zmieszaj np. 1 część
   chlorku potasu z 1 częścią chlorku sodu (soli). Możesz je też mieszać w innych proporcjach,
   np. 1/2 lub 1/3 – ostatecznie kieruj się smakiem. Tak przygotowanà sól przechowuj w zamykanej
   solniczce.==

   Związek butów z nerkami, kto by pomyślał 😉

   Rodzina nie ma racji, zacznij działać, wrócisz do zdrowia.

   1. Anna 26 czerwca 2016 o 17:43

    Dziękuję Grzegorzuadamie za te rady, nerki zawsze były u mnie najsłabszym organem (chyba po tacie – on już wiele kamieni urodził) więc jestem przekonana, że najwyższy czas na oczyszczenie i wsparcie ich bo już ledwo zipią. Co do gospodarki sodem, potasem, magnezem i wapniem temat jest dla mnie bardzo trudny bo skąd mam wiedzieć ile czego codziennie mi potrzeba i w jakich dawkach brać ?

    1. grzegorzadam 26 czerwca 2016 o 23:13

     Najpierw oczyszczenie nerek i nadnerczy, organizmu, później ustalisz sobie suplementację.

     Na temat magnezu, sodu, potasu i innych świetna pozycja to podręcznik dr Sircusa (PL).
     LECZENIE MAGNEZEM – metoda przezskórna – NOWA KONCEPCJA LECZENIA.

     1. Anna 27 czerwca 2016 o 08:12

      Zatem biorę się za czytanie (-:. Pisząc, że źródłem jest dieta masz na myśli, że ta zła jest przyczyną chorób ? Tak właściwie to nie znam Grzegorzuadamie Twojego zdania na temat właściwej diety, jakoś nie natknęłam się w komentarzach.

      1. grzegorzadam 27 czerwca 2016 o 09:44

       TAk, zła dieta jest przyczyną wszystkich chorób.
       KOmpleksowo i merytorycznie opisuje to Pepsi w swojej nowo wydanej książce:
       ”Leczenie dobrą dietą”, wystarczy kupić.

       NAjpioerw trzeba sprawdzić typ metaboliczny:
       http://ssk-ji.info/okreslic-swoj-typ-metaboliczny-ktos-ogole-moze-dobrze-sie-czuc-paleo/

      2. Anna 27 czerwca 2016 o 11:56

       Ok, super, wpisuję na listę lektur, chyba powoli zamieniam się w mola książkowego (-:, jedyna nadzieja w tym, że może Candida nie lubi moli (-:

      3. malgonia 30 czerwca 2016 o 11:21

       Grzegorzuadamie, proszę o pomoc, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
       Od jakiegoś czasu puchną mi nogi od kolan w dół (bardziej łydki i stopy niż same kostki) i dłonie. Nie ma w tym żadnej systematyczności. Nogi czasami są spuchnięte po południu, natomiast dłonie różnie, czasami w dzień, czasami z nocy. Jak jest ciepło wszystko się nasila. Nie podoba mi się też mocz, jest taki jakiś mętny. Badanie moczu ok.
       Radzisz zastosowanie przeciwzapalnie WU oraz askorbinianu z MSM, następnie oczyszczanie kuracją ziołową na rozszerzenie kanalików nerkowych wg H. Clark. Jednocześnie należy pić wodę z solą i uzupełniać potas? Nie wiem czy się nie pogubiłam. Mam Hashimoto i endometriozę zdiagnozowane kilkanaście lat temu. Obecnie suplementuję D3, K2, omega 3, olej z wiesiołka, C i B complex oraz magnez z biszofitu.

      4. grzegorzadam 30 czerwca 2016 o 12:34

       Tak bym zrobił, jak piszesz.
       Potrzeba czasu na oczyszczenie nerek.

       Przy Hashi może być dysbioza, te środki też działają, ale lekturę Lasta
       o drożdżakach nie zaszkodzi sobie przyswoić.

      5. malgonia 1 lipca 2016 o 12:44

       Grzegorzadam, dziękuję. Czytam Go właśnie, ale dopiero zaczęłam.
       Ale teraz nie na temat, a może i na temat. Przed chwilą dowiedziałam się że mój syn skręcił nogę w kostce. Jak skutecznie zadziałać, podpowiedź bo spanikowałam. Co Ty byś zrobił?
       (Pytałam Cię kiedyś o niego w innym temacie, ma 15 lat, trenuje piłkę ręczną, ma torbiel nadjądrza, kiepskie jelita, właśnie wczoraj zaczęliśmy pić kwas askorbinowy z MSM, zaczęliśmy od 1 g). Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

      6. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 13:31

       Kontynuuj wit.C z MSM.
       Stosuj okłady z preparatów krzemowych (Biszofit np.), soli kłodawskiej, WU 1.5-3%.
       A także mieszaninę DMSO z MSM dodatkowo (na 100 ml 34 g MSM)
       JAk nie ma uszkodzeń zewnętrznych smaruj obficie chlorkiem magnezu (oliwą znaczy się magnezową)

       Najądrze, zrób porzadny biorezonas na pasożyty, próbę jodynową.
       Ciekawe co wykażą te próby, badania.

      7. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 14:09

       Możesz śmiało powoli zwiększać do 10 g tego i tego.
       Przy urazach organizm potrzebuje tak samo wit.C i MSM , i kolagenu.

      8. malgonia 6 lipca 2016 o 11:06

       Dziękuję Grzegorzuadamie. Zastosowałam to co miałam, MSM z kwasem askorbinowym, duuuużo biszofitu i takiego do kąpieli jako okłady w dzień i moczenie w nim i takiego do masażu, na noc i sporo omega 3 i dziś jest ok, opuchlizna znikła, ból minął. Tylko trądziku pojawiło się bardzo dużo, ale myślę, że może to siarka tak działa?

      9. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 13:36

       Działa i trzeba czasu na całkowite oczyszczenie.
       Smaruj dodatkowo WU i mieszanką DMSO z MSM.
       Będzie dobrze.

      10. malgonia 8 lipca 2016 o 09:23

       „Smaruj dodatkowo WU i mieszanką DMSO z MSM.” Rozumiem że smarować też tam gdzie jest trądzik, tak?

      11. grzegorzadam 8 lipca 2016 o 20:18

       Jasne, możesz woda utlenioną równiez.

      12. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 15:49

       ==Anna
       Pisząc, że źródłem jest dieta masz na myśli, że ta zła jest przyczyną chorób ? ==

       Bołotow mówi wręcz, ze człowieka nie trzeba leczyć tylko odpowiednio odżywiać.
       I ma rację.

      13. Anna 12 lipca 2016 o 22:35

       Czyli jednak dieta jest ważna (-:

     2. Anna 2 lipca 2016 o 08:02

      Grzegorzuadamie, w opisie tej kuracji Huldy Clark na nerki znalazłam informację, żeby jej nie łączyć z innymi ziołami, co faktycznie trzeba by odstawić bo może przeszkadzać w oczyszczeniu lub dodatkowo obciążać ? Czy muszę wodę utlenioną, boraks, zioła na Candidę, MSM czy inne ?

      1. grzegorzadam 2 lipca 2016 o 09:30

       Na czas kuracji można inne odstawić, nic się nie stanie.

      2. Anna 2 lipca 2016 o 14:55

       Nie chciałabym odpuszczać Candidzie aż na na 9 tygodni ale w sumie to może właśnie muszę wzmocnić nerki, żeby sobie z tą całą detoksykacją poradziły.

      3. grzegorzadam 2 lipca 2016 o 17:19

       Osobiście bym nie odpuścił, na pewno stosowałbym WU i boraks.
       ale to indywidualna decyzja. 😉
       Mam doświadczenie w działaniu tych czyścicieli dokładnych.
       Z tymże dla niektórych może stanowić za duże obciążenie.

      4. Anna 2 lipca 2016 o 20:51

       Poobserwuję co nerki na to, na razie chyba zastrajkowały, mam wrażenie jakby cały układ moczowy był boleśnie opuchnięty, rano mam do tego worki pod oczami i ciągły ból głowy jakbym była zatruta.

      5. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 08:24

       Te bóle moga mieć różną etiologię.
       Poczekałbym cierpliwie.
       Jakie konkretnie środki stosujesz teraz?
       Pozwól im zadziałać.
       Likwidowanie stanów zapalnych musi czasami trwać.

      6. Anna 3 lipca 2016 o 12:27

       Aktualnie z preparatów oczyszczających stosuję : boraks (na razie doszłam do 4 ml.), WU – 3 krople 30% na 30 ml wody rano, kwas kaprylowy 2 x 600 mg, Pau d’Arco – 3 x 500 mg, rano – gaszona soda + ocet jabłkowy na szkl. wody, potem 2 szkl. wody z odrobiną soli, czosnek 2 x 400 mg, Oregasept – 3 x 4 krople, Molibden – 1 x 500 mg (na problemy z siarką), MSM + wit. C – 1 do 3 x 2 g., 1 x dz. dorzucam do tego chlorek magnezu i węglan potasu, z witamin : naturalna E, B-complex,, D3 (2 x 4000 j.m.) + K2 (2 x 12 g.), , bakterie jelitowe, inulina, na oczy bo mi wzrok siada : luteina, beta-karoten i OPC, dieta p/grzybicza, bez glutenu, nabiału i cukru,. Sporo tego ale Candida, nieszczelne jelita, ciągła mgła umysłowa, depresja, zaatakowane stawy itp…nie da rady z tym żyć…

      7. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 15:56

       Myślę, że musisz cierpliwie czekać na efekty.
       Dodałbym magnez w postaci oliwy do picia i do kąpieli.

      8. Anna 3 lipca 2016 o 16:32

       A co zatem z tym oczyszczaniem nerek, wstrzymać się jeszcze czy jakość wprowadzić ?

       Oliwę magnezową robi się samemu czy kupuje ? Jakie dawki doustnie i do kąpieli ?

      9. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 10:43

       Na razie nerki najważniejsze.
       Kuracja dr Clark, a także magnez, soda, glutation (dr Sircus)

      10. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 10:45

       Możesz kupić, możesz zrobić, 3-4 łyżeczki 50% na cały dzień, do kąpieli śmiało 1-2 szklanki.
       Nacierać ciało też wskazane.

  28. grzegorzadam 26 czerwca 2016 o 23:07

   Zagłebij sie z przyjemnościa w lektury dostepnych fajnych ksiażek.
   Wiedzy nigdy dośc 😉
   Wszystko ma swoją przyczynę, a Źródłem i tak jest DIETA .

  29. Anna 9 lipca 2016 o 12:40

   Grzegorzuadamie, możesz coś podpowiedzieć bo nie wiem o czym ten objaw świadczy i czym to zlikwidować. Mam taki ostry ból w okolicach kręgosłupa piersiowego, pod obiema łopatkami, przechodzący aż do przodu do mostka. Jest tak silny, że nie mogę oddychać nie mówiąc już o kaszlu. Dziwne bo towarzyszy mu przy oddechu oraz schylaniu się jakby przemieszczanie się jakiegoś płynu na poziomie płuc oraz kłucie w sercu no i oczywiście ogólne rozbicie jak przy grypie. Takie objawy miewam co jakiś czas w wilgotne dni, często jesienią ale też w lecie jak jest dużo opadów. Kiedyś gdzieś czytałam, że grzyby w wilgotne dni się uaktywniają i dają objawy, które są mylnie kojarzone z problemami z kręgosłupem. Czy masz jakiś pomysł co to za proces ?

  30. grzegorzadam 9 lipca 2016 o 19:42

   Robiłaś kiedykolwiek jakis biorezonans…?
   Mogą być aktywne grzyby, choc wygląda na grubszego zwierza..
   Pachnie tasiemcem..

   Robiłaś 4 testy domowe?

   1. Anna 9 lipca 2016 o 21:57

    Biorezonans próbowałam zrobić ale nie mogli jakoś mnie zmierzyć, kilka razy próbowali i stwierdzili, że jestem za bardzo zatoksyczniona dlatego nie wychodzi. Test z sodą wyszedł słabiutko, buraczkowy – czerwony mocz (ale czytałam że ten kolor wynika jedynie z obecności w burakach glikozydu betaniny – barwnika , którego organizmy niektórych ludzi nie są w stanie rozłożyć) ale z badania żywej kropli krwi wyszły nieszczelne jelita (białka we krwi), test na braki jodu – plama na brzuchu wchłania się bardzo szybko, ph moczu koło południa 5,5-6 czyli marnie.

    1. grzegorzadam 9 lipca 2016 o 22:08

     No to jasniej w tej ciemności.
     Musisz wszystko zaczynać od początku.

     PH tragiczne:
     ==Przedział fizjologicznego pH jest wąski, a zdrowego jeszcze węższy. Oto dokument
     jaki jest na naszej witrynie odnośnie alkalicznego trybu życia: tu mamy przedział
     zdrowy 6,5-7,5, poniżej 6,5 oznacza chroniczną chorobę degeneracyjną lub
     autoimmunologiczną, jeśli zaś masz wyższe pH niż to zdrowe możesz być w stanie
     katabolizmu spowodowanego interwencją chirurgiczną lub inną traumą. Żaden z
     tych dwóch nie jest zdrowy, jedynie przedział środkowy (6,5-7,5) jest zdrowy.==
     Dr JAffe.

     ==ale czytałam że ten kolor wynika jedynie z obecności w burakach glikozydu betaniny – barwnika , którego organizmy niektórych ludzi nie są w stanie rozłożyć)==

     Nie pocieszaj się, z resztą masz potwierdzenie w kropli krwi.

     Nie piszemy o tym, ale przed biorezonansem powinno sie przeprowadzić kilkudniowe oczyszczanie..

     Nawet nie próbowali diagnozować, za duże odchyłki w błędach..

     Nie ma co sie oszukiwać, zaczynaj od poczatku.

     Kuracja WU, boraksem, sodą , zioła przeciwrobacze, sposoby Lasta na grzyba.
     Będziesz miała co robic przez najbliższe miesiące.

     1. Anna 10 lipca 2016 o 10:18

      Grzegorzuadamie, nie pocieszam się, wiem, że jest tragicznie )-:, musiałam zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego….nie mam w ogóle sił ani nawet ochoty….nie mogę od dawna się nawet przełamać, żeby zadzwonić do przyjaciół bo głowa mi pracuje jakbym była pod wpływem czegoś…

      =Nie piszemy o tym, ale przed biorezonansem powinno się przeprowadzić kilkudniowe oczyszczanie= Na czym polega to oczyszczanie ?

      =zioła przeciwrobacze= gdzie poczytać o tym , jakie są faktycznie skuteczne ? Niektórzy twierdzą, że przy nieprofesjonalnym podejściu robaki tylko się przemieszczają po organiźmie co jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

      Jaki jest skuteczny sposób na zagojenie nieszczelnych jelit ? Co sądzisz o miksturze Słoneckiego ?

      1. grzegorzadam 10 lipca 2016 o 15:50

       Na początek przeczyściłbym kilkukrotnie trakt trawienny rozatworem soli.

       O ziołach i odrobaczaniu jest zakładka:
       http://ssk-ji.info/category/zdrowie/pasozyty/

       O nieszczelnych jelitach też sa tematy, musisz się z tym zaznajomić.

      2. Anna 10 lipca 2016 o 16:06

       =Na początek przeczyściłbym kilkukrotnie trakt trawienny roztworem soli=
       A jak to się robi i co dokładnie powoduje bo nie spotkałam się z tą metodą ?

     2. Anna 10 lipca 2016 o 10:24

      W opisach metod leczenia Candidy (nie wiem jak przy pasożytach czy też) piszą dużo o tym, że bardzo ważne jest podnoszenie odporności. Czy zatem od początku Twoim zdaniem Grzegorzuadamie powinno się brać np Vilcacorę z cynkiem lub coś innego ?

      1. grzegorzadam 10 lipca 2016 o 17:49

       ==Spotkałem się z tym zastosowaniem, jako cudownego leku już kilkakrotnie w życiu, ale nie pomyślałem, aby to publikować. Ponieważ jestem leniwy, to wolałem przetłumaczyć, niż pisać.
       Chodzi generalnie o sól w propagowanej wersji sól morską.
       Autor tego tekstu jest znanym w Tajlandii biochemikiem, który wyleczył tysiące ludzi metodami tradycyjnymi i różnymi bardziej chemicznymi miksturami i charakteryzuje się olbrzymia wiedzą w dziedzinie przyczyn różnych chorób. Był za swoją działalność ścigany przez tajskie FDA za „leczenie” bez tytułu medycznego.

       08/05/2005 : Ted z Bangkoku, Tajlandia: „Jestem zaskoczony, że nie jesteście świadomi niesamowitości soli morskiej! W Tajlandii używam Thaiskiej soli morskiej więc każda lokalna sól morska zrobi to samo. Ale bazując na Thaiskiej soli morskiej, którą stosuję tutaj, to jest ona bardzo skutecznym antybiotykiem!

       Sól morska jest najstarszym na świecie antybiotykiem znanym człowiekowi. Gdzieś po drodze, książki historyczne zapomniały, że na to wielkie lekarstwo bakterie i wirusy nie oferują absolutnie żadnego oporu w ogóle. Jest to najprostsze lekarstwo jakie znam. Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej potężnego lekarstwa, wystarczy dodać sok z jednej całej cytryny do soli morskiej i jej możliwości antybiotyczne i antywirusowe zwiększą się wiele razy. Dla mnie w praktyce, sól morska właśnie działa cuda. Nie, nie potrzeba Himaljskiej soli morskiej, lub soli z Martwego Morza, dla mnie miejscowa tajska sól morska działa i tak zadziwiająco dobrze. Oczywiście, że nie miałem szansy, aby próbować innych soli morskich, ale jestem pewien, że tajska sól morska działa lepiej niż jakiekolwiek antybiotyki, których jestem świadomy, co najmniej wobec powszechnych dolegliwości, których doświadczamy na co dzień.

       Sól morska nie podnosi ciśnienia krwi tak dużo. To, co podnosi ciśnienie krwi, to jest zazwyczaj sól kuchenna kupiona w supermarkecie. Gotowane parówki z dodatkami podnoszą ciśnienie krwi. Jedzenie solonych chipsów podnosi ciśnienie krwi. Jedzenie cukru i soli podnosi ciśnienie krwi. Faktycznie czytałem badania, gdzie testowali wpływ na ciśnienie krwi samej soli morskiej – nieznaczne wzrasta. Najwyraźniej sód jest obwiniany, ale w rzeczywistości inne dodatki były odpowiedzialne za zatrzymywanie i wchłanianie sodu. Na przykład, sól i glutaminian sodu razem, i wow moje ciśnienie krwi poszło jak rakieta. Jedzenie frytek zwłaszcza solonych, też rakieta, jak widać to może być rakotwórczy akrylamid, gdy oleje roślinne ogrzewa się w wysokich temperaturach, i zakłócają potem czynność wątroby.

       Powiem wam krótko, jak dobrze sól morska działała. Benjamin Franklin, jak wymieniono w jego bibliografii,kiedy był przeziębiony, udał się do morza i pił wodę. Woda była pełna soli, więc został wyleczony następnego dnia. Tak, sól morska ma właściwości przeciwwirusowe.

       Nie dość przekonujące ? No jakiś czas temu, wiedziałem, że koloidalne srebro działa przeciwko infekcji dróg moczowych. Oczywiście jest ono łagodne i trwa kilka tygodni albo wiele dni, aby wyleczyć się przy użyciu koloidalnego srebra. Ale wow, w zeszłym miesiącu miałem straszne zakażenie dróg moczowych, które trwało tygodnie. Było to robione celowo, gdyż byłem świadomy działania soli morskiej. Więc zostawiłem najlepsze na koniec i poprzez zastosowanie procesu eliminacji po próbie antybiotyków od A do Z, nic nie działało, nawet znana erytromycyna, ciproflaxin i pokrewne antybiotyki. Potem wreszcie przetestowałem 2 łyżeczki soli morskiej i Ból ustąpił w ciągu kilku minut. Tylko jedna dawka, wydaje się, że miała długoterminową perspektywę skuteczności zabijania, i to całkowicie znikło nawet bez najmniejszego bólu w ciągu 7 dni. Zbieg okoliczności ? Moja siostra w dniu 4 sierpnia 2005 miała zaburzenia żołądka i zakażenie dróg moczowych i to był jej drugi dzień. Ponownie próbowaliśmy wszystkie standardowe antybiotyki, a nawet tajski ziołowy lek, nic nie działało. Więc powiedziałem mojej siostrze, jeśli chcesz iść do pracy dzisiaj, weź soli morskiej lub zrobisz to, co matka ci mówi, i udasz się do szpitala, robi się poważnie. Więc postanowiła wziąć 2 łyżeczki soli morskiej. W ciągu 30 minut ból ustąpił znacznie. Po 1,5 godziny, moja siostra poszła do pracy.

       Teraz srebro koloidalne ma konkurenta, który działa lepiej : sól morską. W praktyce, synergizm jest modny. Mieszanie soli morskiej i srebra koloidalnego działa jeszcze lepiej. Wiele osób z chorobami: boreliozą, toczniem, chorobami żołądka, fibromyalgią, itd. powiedziało mi ich problemy zostały uwolnione jedynie przez branie soli morskiej. Oczywiście istnieją różnice, które działały lepiej, takie jak sól morska + kilka kropli wody utlenionej, sól morska + witamina C i cytryna, sól morska wraz octem jabłkowym, itd.

       Otrzymuję coraz bardziej entuzjastyczne recenzje, jak te wersje działają. Pisanie o soli morskiej mogłoby zabrać mi całe dni, ale sedno tej informacji leży w tym, że wystarczy zacząć jej próbować” .

       Edit: UWAGA! 2 łyżeczki soli na 1/2 do 1 litra wody to tzw. „końska dawka” stosowana jedynie w przypadku bolesnego stanu zapalnego dróg moczowych lub dla wywołania wymiotów w przypadkach zatrucia.
       Konsekwencją są wymioty, a co najmniej nudności i efekt Herxheimera, stosowny do stanu organizmu.
       W celu oczyszczania zalecane są znacznie mniejsze dawki.==

       albo tak:

      2. grzegorzadam 10 lipca 2016 o 17:59

       U nas może być zwykła kłodawska również.

      3. Anna 10 lipca 2016 o 22:02

       Wygląda bardzo obiecująco Grzegorzuadamie (chociaż nie wiem czy moje nerki też są tego zdania) tylko w jednym artykule jest, że dwie łyżeczki na litr to za dużo a drugim , że ok. czyli ile ma być ?

  31. grzegorzadam 10 lipca 2016 o 15:43

   Candidę trzeba ograniczyć najpierw, ciężko jest przy tym podnieść odpornośc.

  32. grzegorzadam 11 lipca 2016 o 10:22

   ZAstosuj mniejszą, nie ma co się forsować.

   1. Anna 11 lipca 2016 o 10:33

    ok (-:

  33. efka 10 sierpnia 2016 o 14:39

   Czy mozna polaczyc MSM z wit. C oraz boraksem?

  34. grzegorzadam 10 sierpnia 2016 o 20:34

   Śmiało, z magnezem, potasem, octami owocowymi, cytryną.
   Octy ilub cytryna pozytywnie ‚zakwaszają’ i poprawiają smak.

   1. efka 30 sierpnia 2016 o 16:19

    Czy mogę z kolei zbuforować wit. C sodą gaszoną przed połączeniem w powyższymi składnikami? Z góry dziękuję za odpowiedź

    1. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 19:53

     Buforować możesz w każdym dowolnym momencie, sodą, potasem.
     Możesz kupic też gotowy askorbinian.

     1. pepsieliot 30 sierpnia 2016 o 20:51

      we wrześniu będziemy też już mieli askorbinian TIB

  35. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 20:54

   Wiem, to dobre rozwiązanie dla leniwych, do których należę.

   Chociaż wymieszanie wit.C z sodą jest bardzo proste. (2:1 mniej wiecej)
   Niektórzy nawet taka własną mieszankę wolą.

   1. efka 31 sierpnia 2016 o 10:39

    Tak zwyczajnie wymieszac w pojemniku dwa proszki czy lepiej 1 porcje tuz przed spozyciem w szkl. wody, pol szkl.wody?

  36. grzegorzadam 31 sierpnia 2016 o 11:41

   Jak chcesz rozpuścić, to w małej ilości wody (płynu), bo ‚wybuzuje > reakcja kwas-zasada, potem dolać resztę płynu.

  37. Ola 15 września 2016 o 08:00

   Witam! U mnie taki problem : mąż był przeziębiony(ból gardła)zrobił kalibrację do wypróżnienia. Była cacy jeden dzień, niestety nie wziął chyba z roztargnienia dawki podtrzymującej. Dzień później dostał strasznego kataru jak przy zatokach o bolą go mięśnie. Mam liposomalną -jak mu w tej sytuacji podawać i co jeszcze? Pozdrawiam OLA

   1. pepsieliot 15 września 2016 o 10:24

    Inhalacje WU, 2 saszetki Liposomalnej 15 minut przed śanidaniem i przed podwieczorkiem,kuracja Greens & Fruits TiB 3 razy dziennie po 1 tabletce do głownych posiłków, zbadać 25(OH)D i kilka innnych podstawowych badań

  38. Anna 19 października 2016 o 09:54

   Witam. Chciałam zapytać czy komuś zdażyło się, że po rozpoczęciu stosowania siarki są bardzo śmierdzące (siarkowodorowe) gazy? Wzdęć żadnych nie mam tylko te gazy. MSM piję w kwasem laskorbinowym. Niestety gazy mi to uniemiżliwiają i muszę ją odstawić. Moze jest na to jakiś sposób? Dziękuję za odpowiedź.

   1. grzegorzadam 19 października 2016 o 12:12

    To bardzo dobry objaw wbrew ”pozorom”.
    Zastosuj w takim razie pierwej oczyszczenie jelit solona wodą lub jak w linku:

    :http://ssk-ji.info/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   2. grzegorzadam 19 października 2016 o 12:13

    Badaj pH, jak niskie, zastąp kwas askorbinianem.

  39. Anna 19 października 2016 o 13:42

   Aha, dobrze, sprawdzę pH i zapoznam się z kuracją na jelita. Z tym molibdenem coś mi się obiło o uszy, mogę prosić o więcej info? Dziękuję

   1. pepsieliot 19 października 2016 o 16:38

    pisałam o tym

  40. anna 19 października 2016 o 19:07

   A możecie podać mi link do wody Slonej na oczyszczenie jelit bo nie mogę tego znaleźć. Dziękuję

   1. grzegorzadam 19 października 2016 o 23:05

    http://ssk-ji.info/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow/
    17 CZERWCA 2016 @ 17:49

    Cały temat też fajny 🙂

  41. anna 20 października 2016 o 08:54

   Przy okazji jeszcze jedno mam pytanie. Moja córka, mąż i szwagierka maja krostki na ciele. Jest to dziedziczne, lekarz nazwał to rogowaceniem okolomieszkowym. Nie wiem czy to jest to bo rogowacenie podobno zanika przy opalaniu a mojej córce nie znika. Ma te krostki na policzkach, ramionach od tylniej strony, tylku i odrobinę na udach. Mój mąż ma tylko na ramionach. Czy jest na to jakaś rada? Krostki na ciele są albo zwykle albo z takim czubkiem ropnym.

   1. pepsieliot 20 października 2016 o 11:27

    polepszyć trawienie

   2. grzegorzadam 20 października 2016 o 13:58

    * astma jest w 100% wypadków związana z małymi larwami askaryd (glist)
    * cukrzyca to następstwo porażenia trzustki trematodami (nie jest to przyczyna wszystkich wypadków choroby, lecz znacznej ich części)

    * liszaj (egzema) i łuszczyca – to choroba, wywołana przez glisty.==

  42. grzegorzadam 20 października 2016 o 11:36

   Czego to kitle nie wymyślą?
   Dziedziczne to jest przejmowanie i występowanie tych samych obciążeń pasożytniczych:
   http://ssk-ji.info/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
   http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Polecam rodzinnie wybrać się na vegatest-volla, zdiagnozować konkrety, oczyścić organizm wg Clark lub Siemionowej.

   ”Dziedziczne” ”rogowacenie okołomieszkowe” ( 🙂 ) zniknie na zawsze.
   Zioła gorzkie (rdest, piołun, łopian, krwawnik) radzą sobie z tym świetnie również.

   Trawienie, pH też ważne, równocześnie można to stymulować z sukcesem.

  43. Anna 20 października 2016 o 11:47

   Ostatnio podaję jej też wit C z MSM i imbirem, ma nadwagę. Zrezygnowałyśmy z obiadów szkolnych i przestała tyć. Niestety w szkole coś pewnie podjada od koleżanek, choć oczywiście jej tłumaczę, Nie wiem w jaki sposób mogę jej jeszcze pomóc, staram się, żeby jadła dużo warzyw i owoców, ale wychodzi różnie. Na pewno jest lepiej jak zjada obiad w domu. Aha, sprawdziłam pH moczu u siebie i mam 7.

  44. Anna 20 października 2016 o 13:30

   Właśnie na kolanach i łokciach tego nie ma. Ja miałam kiedyś na kolanach i łokciach, ale takie plamy czerwone, a to są krostki. Tak jak pisałam powyżej podaję jej cytrynę z imbirem, msm i miodem. Chyba rzeczywiście trzeba będzie sprawdzić te pasożyty. Natomiast wiadomo jak ciężko dziecko namówić do picia ziół jeszcze gorzkich, ale są zapewne też inne alternatywy, jakieś kapsułki.

   1. grzegorzadam 20 października 2016 o 15:43

    Tak, są kapsułki, woda z krzemem, preparaty srebra, kąpiele z sodą, magnezem, solą i wywarami z rdestu, pokrzywy, skrzypu.
    Są krople z BWT, nalewki w kroplach też może wypić.
    Zioła nie gorzkie np. dziurawiec i inne.
    Dzieci są mądre, trzeba im wytłumaczyć.
    Moja bez oporu pije balsam kapucyński, nie dość, że gorzki, to ma 60% alkoholu.

  45. grzegorzadam 20 października 2016 o 14:14

   Dobry pomysł z C i MSM.
   PH moczu całkiem przyzwoite, ale z rana czy w dzień?

  46. Anna 20 października 2016 o 15:56

   Moje pH badałam o 11 i wyszło 7. Moja córka ma tak między 5 a 6, badane po godzinie 12.

   1. grzegorzadam 20 października 2016 o 23:45

    Swoje możesz lekko podwyższyć, u córki coś się niedobrego dzieje lub zaczyna.

    Lemoniadki sodowa wskazana i sprawdzanie pH:
    http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    http://ssk-ji.info/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

  47. anna 21 października 2016 o 17:48

   Córka ma bardzo częste infekcje pęcherza. Jest właśnie po rocznej kuracji nefroseptem (nawloc i macznica) oczywiscie z przerwami w dawkowaniu. Męczy ja e.coli w pecherzu. Mnie z resztą też czasem ale już coraz rzadziej. Przeczytam te artykuły, dziękuję. Jeśli chodzi o balsam kapucynski to przypomniało mi się ze podawałam jej na owsiki. Sama też go brałam ale niestety obie podczas kuracji nim dostawalysmy nawrotu zapalenia pecherza. Nie wiem czym to bylo spowodowane.

   1. grzegorzadam 21 października 2016 o 20:32

    Czytałaś ten link, (wpis o prostacie): nikiel, metalowe ozdoby, łyżki, histydyna itd.
    Resztę też polecam

    http://ssk-ji.info/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  48. Anna 22 października 2016 o 07:54

   Trochę się naczytałam i jest bardzo dużo wszystkich rzeczy, które można stosować. Jednak troszkę się w tym gubię i nie wiem co z czym można stosować. Pewnie już to było gdzieś opisane. Zacznę jeszcze raz od początku. Biorę kwas laskorbinowy z miodem rano i wieczorem po ok. 5g. Chcę dołączyć sodę, WU i boraks. Będę robiła również kurację wodą słoną, żeby móc pić MSM (jak wczesniej pisałam na razie mam po niej straszne gazy, w razie czego dokupię molibden). Oprócz tego biorę wit D3+K2, magnez 250 mg(dawka jednorazowa), omega 3, wit E 400IU, wit A+E (akurat mi się skonczyła), ashwagandhe, czasem l-tyrozynę. cynk, selen i b-complex 100. Pytanie – jak to wszystko można brać, w jakiej kolejności, czy razem czy co jakiś czas zmieniać? Co ewentualnie jeszcze do tego brakuje? Co mogę podawać 10-letniej dziewczynce? Przypominam, że ma nadwagę, częste zapalenia pęcherza i krostki na ciele. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Grzegorzadam czy można się z Tobą jakoś skontaktować?

   1. grzegorzadam 22 października 2016 o 09:49

    ZAcznijcie rodzinnie od vegatestu-Volla, potem zaczniesz działanie.
    Najpierw oczyszczanie, potem witaminizowanie.
    Inaczej odżywiasz patogeny a nie organizm.

   2. grzegorzadam 22 października 2016 o 09:52

    WU, boraks, MSM (lamblie) mają działanie również na pasozyty, ale najpierw zdiagnozuj, warto.
    Zioła gorzkie, krzemowe i inne trzeba właczyć do diety, suplementacji, dla zdrowego życia do 100 lat
    lub dłużej 😉
    Chwasty leczą i odżywiają:

    http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  49. Anna 22 października 2016 o 13:23

   A czy w Warszawie w okolicach Bemowa jest jakiś biorezonans na pasożyty? Mieszkam niedaleko Błonia, także bardziej te okolice mnie interesują, Nowy Dwór Mazowiecki itd. Możecie coś polecić żeby nie trafić na oszustów?

  50. alabama 2 listopada 2016 o 15:41

   Halo, halo ! Bardzo proszę, niech mnie ktoś oświeci : czy mogę brać razem – wodę z miodem witamina C soda oczyszczone MSM bor płyn Lugola ?

   1. Ssk-ji 2 listopada 2016 o 18:11

    gdzie to kupione?

    1. alabama 2 listopada 2016 o 18:22

     Wszystko osobno, Pepsi. Każda rzecz gdzie indziej. Na przyklad płyn Lugola w aptece internetowej, MSM w „końskim” sklepie, witamina C (kwas L-askorb. czda) w Stanlabie, soda i boraks w hurtowni chemicznej (oczywiście czda), miód u zaufanego pszczelarza. Pozdrawiam !

   2. grzegorzadam 2 listopada 2016 o 19:10

    Wszystko oprócz Lugola tak.
    Jod z wodą po posiłku w 1/2 szklanki wody.

  51. Szymi 26 listopada 2016 o 13:53

   Grzegorzadam dlaczego śmierdzące i siarkowe gazy są dobrym znakiem? Kwestia obumierania patogenów?

   1. Ssk-ji 26 listopada 2016 o 19:49

    Gazy powinny być bezwonne, wszelkie odchody nie mogą być smrodliwe, uwierzcie

   2. grzegorzadam 26 listopada 2016 o 19:52

    Tak napisałem?

  52. Szymi 27 listopada 2016 o 04:40

   z 19 października. Kilka linijek wyżej.

  53. menuelita 2 grudnia 2016 o 16:22

   Czy mogę zmieszać kwas laskorbinowy i MSM w pojemniku i tak przechowywać do dawkowania?

   1. Ssk-ji 2 grudnia 2016 o 17:14

    możesz, byle nie z metalu

  54. michizzly 9 lutego 2017 o 20:36

   Czy przy codziennym spozywaniu produktów, w których znajduje się miedź, selen, cynk (m.in. orzechy, pestki oczywiście tak, żeby nie przekroczyć 10%) potrzebna jest suplementacja? Podobno 2 orzechy brazylijskie dziennie dostarczają wystarczającą ilość selenu, a co z miedzią i cynkiem? Dodam,że co jakiś czas zdarza mi się zjeść wiejskie jajko. Czy rzeczywiście potrzebna jest dodatkowa suplementacja? Rozumiem, że branie tego wszystkiego+b3+D3+omega 3+MSM z wit. C nie wyklucza się? No i czytałam, że MSM stosowany z wit. C potrafi sprawić, że popękane żyły znikną? Czy to rzeczywiście realne, bo mam kilka pajączków na nogach? Uhh ile pytań, ale dopiero wkraczam w ten tajemny świat suplementacji, na razie mam tylko D3+K2… 🙂

   1. Ssk-ji 9 lutego 2017 o 21:13

    Tak potrzebna jest suplementacja ze względu na niepełnowartościowe pokarmy, i słabe wchłanianie związane z wieloma przyczynami.

  55. michizzly 9 lutego 2017 o 20:45

   A no i zapomniałam spytac, czy ta siarka będzie stanowic wystarczającą ochronę stawów podczas wysiłku i działac prewencyjnie, czy rzeczywiście dołożyć do tego glukozaminę?

   1. Ssk-ji 9 lutego 2017 o 21:12

    glukozamina z chondroityną G&G zawsze wskazana

    1. michizzly 9 lutego 2017 o 22:34

     dzięki Pepsi <3

  56. Malgosia 71 17 lutego 2017 o 21:50

   Witam. Poswiecilam dzisiejszy caly,doslownie caly dzien az dosxlam do tej syrony a jest godz 21.48. Kurcze ale jestem wytrwala. Chyba z radosci poklepie sie po plecach:)
   Mamy rok 2017. Pewna pani w roku 2016 napisala o wlewach wit c. Przy takim wieku (80 lat)roznie moze to byc przy chorej starszej odobie,bo o takowej byla mowa. Pracowalam przy ludziach starszych,często schorowanych a nawet w stanach ja to nazywam hospicyjnych czyli ciezkich. Duuuzo widzialam. Starosc niestety naszej Bozi nie udala sie. Mniejsza oto.
   Zapewne bedzie to opozniona inf ale moze komus przyda sie: sa osrodki chaletacyjne w naszym kraju. Np. Warszawa Olsztyn Bydgoszcz i Bialystok. Jakie dawki przy wlewach robia nie wiem. Natomiast wiem,ze sa one istotne wrecz kluczowe.
   Wiem rowniez ze mozna kupic taka ” wit c” -wlasciwa do wlewow. Mam zapisana nazwe tylko przy mojej sklerozie musze sprawdzic kilka kajetow gdxie to zanotowalam i podam. Moze komus sie przyda.

   1. Ssk-ji 18 lutego 2017 o 13:55

    to musi być askorbinian sodu, ale do iniekcji, czyli w płynie (nigdy kwas askorbinowy) . Dobrą alternatywą jest Liposomam C TiB doustnie

    1. Malgosia 71 18 lutego 2017 o 14:32

     Sól kwasu askorbinowego Askorbinian sodu pod nazwa „‚pascorbine”
     Mam nadzieje,ze Pepsi mnie nie zrąbie za tzw spamowanie☺

     1. Ssk-ji 18 lutego 2017 o 16:39

      nie spamować

      1. Malgosia 71 18 lutego 2017 o 16:48

       Hahaha. Pepsi…zapomnialas dodac wyjrzyknika

      2. Ssk-ji 18 lutego 2017 o 17:01

       wyjrzyknika dodałam 😀

      3. Malgosia 71 18 lutego 2017 o 16:50

       Wykrzyknika* hahaha…pozdrawiam

   2. grzegorzadam 18 lutego 2017 o 14:31

    Jest:
    ”Dożylna witamina C w leczeniu raka – Protokół Riordan”
    Polecam

  57. Malgosia 71 17 lutego 2017 o 22:01

   Cholerka znalazlam choc jest tego sporo w necie
   …. Moze ktos juz pisal o tym …ale dla inf badz przypomnienia podaje.

  58. EdytaLi 24 lutego 2017 o 13:23

   Witaj Pepsi, mam grype i chce zastosowac wit c i msm. Ale ja mam wit c w postaci kwasu l-askorbinowego tib,czy tez moze byc? Pozdrawiam ☺

   1. Ssk-ji 24 lutego 2017 o 18:59

    bardzo dobra

   2. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 19:23

    Śmiało , najpierw się skalibruj.

  59. EdytaLi 25 lutego 2017 o 17:01

   Dzieki Kochani! Pepsi,Twoj blog jest rewelacyjny! Codziennie tu zagladam,moi znajomi tez sie wciagneli.Kopalnia wiedzy!

   1. Ssk-ji 25 lutego 2017 o 20:40

    <3 dla Ciebie i Twoich znajomych

  60. EdytaLi 26 lutego 2017 o 15:43

   Dzieki Pepsi <3

  61. ja 25 marca 2017 o 19:30

   Pepsi co może powodować „blokadę organizmu ” ? Pzdr..

  62. Katarzyna 26 marca 2017 o 07:50

   msm z wit C biore od roku czy moge kontynuować w ciązy?

   1. Ssk-ji 26 marca 2017 o 09:09

    raczej nie, skonsultuj to z lekarzem, witamina C rozrzedza krew

   2. grzegorzadam 26 marca 2017 o 09:57

    Jasne , że możesz w postaci askorbinianu przede wszystkim:

    ”Na 300 pacjentek ciężarnych będących pod opieką dra Klennera przyjmujących zalecane przez niego dawki witaminy C podczas ciąży (4 g w pierwszym trymestrze, 6 g w drugim i 8-10 g w trzecim, z czego niektóre panie miały większe niedobory i wymagały podawania większej ilości np. 15-20 g na dobę):

    – żadna pacjentka nie poroniła
    – wszystkie miały poród lekki, krótki oraz mniej bolesny
    – po porodzie nie doszło do krwotoków w ani jednym przypadku
    – dzieci tych pacjentek były silniejsze, zdrowsze i miały większą masę urodzeniową (maluszki te były w klinice nazywane pieszczotliwie „vitamin C babies”) niż dzieci pacjentek nie będących pod opieką dra Klennera i nie biorących podczas ciąży dodatkowych ilości witaminy C.”

    Z MSM cyklicznie z przerwami.
    pamietaj o alkalizacji, woda z cytryna , lemoniadki sodowe z rana, badaj pH:

    http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  63. Anna 27 marca 2017 o 09:19

   Witam, proszę o informację czy można pić wit. C z MSM po posiłku? Pytam ponieważ ze względu na żołądek nie mogę pić wit. C na czczo.

   1. Ssk-ji 27 marca 2017 o 09:27

    tak, możesz sobie popijać w ciągu dnia, po posiłku

   2. grzegorzadam 27 marca 2017 o 09:57

    Zamień kwas askorbinowy na askorbinian, i po kłopocie.
    Po posiłkach nie popijamy, najwcześniej 2 godziny

    1. robert 26 stycznia 2018 o 00:47

     Pytam ponieważ ze względu na żołądek nie mogę pić wit. C na czczo.

     Jaki problem może mieć żołądek do takiej suplementacji na czczo i czemu lepszy jest askorbinian?

     1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 10:50

      do takiej suplementacji na czczo i czemu lepszy jest askorbinian?”

      Bo ma łagodne pH – 7.0.
      Nie polecałbym picia wit.C z wodą, zawsze z flawonoidami, czyli napary owocowe lub soki, owoce,

  64. miki_miki 13 kwietnia 2017 o 14:58

   Dzień doberek 🙂
   Pytanie do Was, a zwłaszcza do Pepsi i Grzegorzadama.
   Tym razem chodzi o dziadka (81 lat), który ma stwierdzone „zwyrodnienie starcze plamki żółtej (tzw. AMD) niewysiękowe (postać sucha)”. Zdiagnowzowany został kilka late temu; w jednej z „klinik” śląskich, za przeproszeniem, spieprzyli robotę i dopiero w Czechach udało się z tym coś zrobić. Udało jako tako, bo na jednym oku została jakaś blizna (przez któą nic nie widać). Choroba polega na tym, że centralnie w polu widzenia jest szara plama i nic przez nią widać (już teraz). Do tego doszła zaćma na zrowszym oku (z mniejszą plamką szara w polu widzenia, jeszcze przezroczystą), która prawdopodobnie będzie operowana w okolicy maja/czerwca.
   Doczytałam w jednym z komentarzy co i jak było zażywane, choć dolegliwość nieco inna, ale też zwiazana z oczami.
   Czy możecie coś polecić? Wiem, że dobry będzie zestaw MSM+wit. C+pestki winogron – ale jak już wejdę do Ciebie, Pepsi, na zakupy, to za jednym zamachem bym wzięła to, co trzeba i dziadkowi podała zalecenia 🙂
   Dodam, że dziadek zażywał i olej rycynowy (do oka rownież), i luteinę i dużo jagód/borówek (tych leśnych) – może dzięki temu to było zatrzymane na jakiś czas. Ale może uda się przywrócić/poprawić widzenie? Dodam, że dostawał też zastrzyki do oka, po których było trochę lepiej, ale trzeba je powtarzać… Na szczęście ogólne zdrowie i humor dopisują 🙂
   Z góy Wam dziękuję.

   1. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 15:30

    Suple suplami.

    W tym wieku musi być pH odpowiednie, czyli dać dziadkowi 2x dziennie lemoniadki sodowej:
    http://ssk-ji.info/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    http://ssk-ji.info/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

    Badać paskami choćby ślinę wg Sircusa.

    Na czczo woda z solą, nawet 2-3 szklanki z solą i kilkoma kroplami WU.
    WU do pierwszej szklanki.

    1. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 15:37

     I moczenie stóp z magnezem, sodą i solą, codziennie, godzinę.

     Poczytaj o boraksie również:
     http://ssk-ji.info/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   2. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 15:40

    Jak specjaliści powojowali skalpelem, niewiele da się zrobić.
    Uszkodzenia mechaniczne.
    Drugie oko trzeba ratować.
    Kwas ALA, dobre oleje ZKT, szafran.
    Glukoza rano?

    1. miki_miki 13 kwietnia 2017 o 22:38

     Dziękuję za wszystkie informacje.
     Ta blizna to nie po interwencji chirurgicznej tylko po jakimś wysięku, którego nie zauważyli/nie chcieli zauważyć (?) i nic z tym później nie zrobili. Dopiero jak trafił gdzie indziej, to powiedzieli co i jak (i co można było zrobić)… Poczytam wszystko dokładnie i zaczniemy działać. Ostatnie wyniki (morfologia, mocz, glukoza) były w normie, glukoza poniżej 90.

   3. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 15:42

    O. Grande

    ”Wzrok się pogarsza? Przemywać oczy esencją herbacianą i brać wit. A + E, i wzrok poprawia się sam. Przemywać esencją, ale można na wieczór robić okłady na 20-30 minut. Przy zapaleniu spojówek też robić okłady z esencji herbacianej, a poza tym brać wit. A + E w kapsułkach, albo 3 duże gotowane marchwie codziennie zjeść, z masłem.”

    Tu masz o plamce żółtej
    http://ssk-ji.info/zatopiony-statek-czyli-zelazne-pozycje-domowej-apteczki-marynarza/

  65. Jarciu 1 czerwca 2017 o 22:45

   Witam bardzo serdecznie, ból stawów, zapalenie kaletni, ból przy klikanie, ciągle zmęczenie, niewielki wysiłek powoduje wydzielanie dużej ilości potu, praca za biurkiem, pomożecie? Prosze

   1. Ssk-ji 1 czerwca 2017 o 23:22

    badałeś tarczycę?

  66. Jarciu 2 czerwca 2017 o 08:15

   Tak, tsh w normie, nie robiłem niestety przeciwciał. Od jakiegoś czasu nieregularnie suplementuję wit c bez msm oraz d3 k2 i mk7 – około 2 miesięcy. Ból kolan – zapalenie kaletki jest na tyle uciążliwy,że mam już problem nawet z wsiadaniem do samochodu. 33 lata, ważę 95 kg przy wzroście 195 cm, jakakolwiek czynność powoduje, że szybko się męczę i opadam z sił, a z całego ciała po prostu leci, a włosy na głowie po 15 minutach jakiekolwiek pracy są mokre. W dzieciństwie zawsze byłem szczupły – za szczupły i problem szybkiego męczenia i pocenia również był ale nie w takiej skali jak dziś.Przed suplementacją d3 wynik 28 (25OH). Od 3 lat mam silną alergię na bylicę.

   1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 08:44

    przeczytałęś link z komentarzami?

  67. Jarciu 2 czerwca 2017 o 09:29

   tak przeczytałem. Rozumiem, że występuje prawdopodobieństwo występowania hashimoto, wirusów lub pasożytów. Od czego powinienem zacząć?

   1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 09:44

    Od wirusów, pasożytów, bakterii itd.
    Wraz z likwidacją układ immunologiczny odbudowuje się i sam
    wspomaga naprawę narządów, zaczynając od szpiku.
    Poczytaj o elementach tego układu.

    1. Jarciu 2 czerwca 2017 o 10:58

     grzegorzadam, czy zaproponujesz jakąś suplementację? wit, minerały, zioła?badania? Z góry dziękuję za pomoc. Jestem pod wrażeniem wiedzy jaką Państwo posiadają. Ogromny szacunek!

     1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 19:11

      wiedzy jaką Państwo posiadają.”

      To są powszechnie dostępne wiadomości, trzeba ich szukać.
      Suplementacja na końcu, najpierw pozbądź się problemów.

  68. Jarciu 2 czerwca 2017 o 19:02

   Nie nie sprawdzałem. 3 miesiące temu robiłem badania krwi, podstawowe + 25OH. Ogólnie wyniki dobre, z tym, że dobrego cholesterolu za mało a tego złego niestety za dużo.

   1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 19:20

    d3 wynik 28 (25OH)”

    ”z tym, że dobrego cholesterolu za mało a tego złego niestety za dużo.”

    Powiąż to, szlak cholesterolowy..

    1. Jaciu 3 czerwca 2017 o 10:10

     Dziękuję za konkretne wskazówki i pomoc

  69. yellowfin38 3 czerwca 2017 o 20:02

   Dziś po raz pierwszy (o godz. 11) wzięłam MSM 2g z wit.C 1g, oba produkty TiB. Po ca 1h miałam objawy: lekkie kołatanie serca, pobudliwość, potliwość, na białkach oczu pojawiły się bardzo lekkie siateczki żyłek. Przed ca o godz. 10.00 wzięłam witD 2000mg + omega 3+ostropest; biorę je regularnie cały czas; dodatkowo cytrynian magnezu (zapodałam serię kurację 2 miesięczną). czy to możliwe, aby tak mała dawka msm wywołała takie objawy?… jak również o czym mogą świadczyć?…

   1. Ssk-ji 3 czerwca 2017 o 21:13

    Tak, jeśli jesteś uczulona na siarkę, wiele osób ma problemy ze spożywaniem siarki zarówno w pokarmach jak i w postaci siarki organicznej MSM. Dlatego nie mogą korzystać z dobrodziejstw mieszanki kwasu askorbinowego z MSM. Okazuje się, że suplementacja Molibdenu (w dawce około 500 mcg dziennie) może być bardzo pomocna. Aktywuje bowiem enzym utleniający związki siarki do siarczanów. Tak przynajmniej podaje Last.

    1. yellowfin38 3 czerwca 2017 o 21:39

     Super, dziękuję Ci ślicznie Pepsi. Dołożę zatem molibden. Nie zauważyłam czystego w sklepie TiB, doradź proszę jaki będzie odpowiedni?
     Zastanawiam się, czy może jednak ta reakcja nie jest wynikiem innego schorzenia /niewydolności – krążenia, serca?… jeśli chodzi o krążenie to owszem mam kila widocznych żył (predyspozycja genetyczna), lecz są pod kontrolą (biegam, 3 lata temu robiłam dopplera – zastawki na szczęście huczą 🙂
     Ostatnio (ca 3msce) zauważyłam, że puchną mi kostki od nóg (co ciekawe łydki nie) oraz lekko oczy (po przebudzeniu, powieki górne) – pomyślałam, że może serce. Zdrowo się odżywiam, ale wiadomo – stres, matrix, może genetyka. Są tysiące chorób serca, można biegać (nawet interwały) i być chorym. Kiedyś na studiach jak robiłam echo serca kardiolog stwierdził u mnie mikro szczelinę komorową, powiedział że dziś i przez wiele lat nie będzie miało to znaczenia, lecz za 20 lat proszę przebadać ponownie serce; mam 4o lat więc chyba nadszedł ten czas.
     Z prolaktyną „walczę” (choć dziś jest my friend) od 8lat (2x w roku robię kurację dostinexem; witC póki co mi nie pomogła, tj. zapewne pomaga, lecz life robi swoje). Ostatnio – badanie z 03.2017 (hormony badam regularnie tj raz w roku) mam też lekko podwyższony testosteron 1,58 nmol/l i kortyzol 21,22 ug/dl – endokrynolog zrzucił na krab stresu, inny mówił, że jajniki (hormony są ok), lecz widzę /odczuwam, że ca od 1,5 roku coś się dzieje z moim organizmem. Więc szukam.

     1. Ssk-ji 3 czerwca 2017 o 21:47

      nie mamy, nie polecę Ci, bo nie badałam temnatu, mogą też być nerki, robiłaś vegatest volla/biorezonans

      1. yellowfin38 3 czerwca 2017 o 22:35

       nerki – mocz i krew ok. vegatest volla/biorezonans – nie robiłam jeszcze, ale zrobię; jestem teraz na śląsku – czy możesz polecić dobry?

      2. Ssk-ji 4 czerwca 2017 o 06:46

       nie polecamy gabinetów, chyba, że osobiście z nich korzystaliśmy i prywatnie uznajemy za godne polecenia

      3. yellowfin38 4 czerwca 2017 o 10:10

       Taka właśnie była moja intencja 🙂 jeśli możecie polecić jakiś sprawdzony to serdecznie dziękuję

      4. grzegorzadam 4 czerwca 2017 o 10:25

       Tychy de zStasiak, ale terminy zimowe.

      5. yellowfin38 4 czerwca 2017 o 10:38

       dziękuję ślicznie 🙂 jeśli ktoś jeszcze chciałaby polecić jakiś kontakt to zapraszam 🙂 [email protected]

  70. Jarciu 5 czerwca 2017 o 13:29

   Zrobiłem wyniki: 25(OH) 48, cholesterol całkowic]ty 146, trójglicerydy 73, HDL 41, LDL 106, glukoza 99, anty TG 14, anty TPO 16, FT4 15,7, FT3 5,4, TSH 1,57, borelioza IgM 14,20 i borelioza IgG 30,80. Homocysteina za 3 tygodnie. Czy możecie pomóc w sprawie diety. Będe wdzięczny oczywiście.

   1. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:48

    Potwierdx borelię dobrym biorezonansem i zbadaj wirusy i resztę.

  71. Jarciu 14 czerwca 2017 o 01:59

   Bardzo dziękuję za odpowiedź

  72. nula 3 lipca 2017 o 16:36

   Zaczęłam brać od tygodnia MSM (aktualnie 3g na czczo) głównie na rozległą candidę i wróciła mi zgaga i gazy i ogólne złe samopoczucie, straszny ból głowy. Czy to może być herx? na tę zgagę nic nie pomaga, nawet betaina. Mam tak już 4 dzień. Przeczekać? Moze brać MSM razem z jedzeniem, albo kupić molibden? Cieszyłabym się gdyby to była reakcja organizmu na oczyszczanie, ale boję się też, że robię coś źle.

   1. Ssk-ji 3 lipca 2017 o 17:50

    możesz być uczulona na siarkę i właśnie Last mówi o molibdenie.

  73. Nina 16 sierpnia 2017 o 11:16

   Pepsi może coś podpowiesz: co na bielactwo? Bo 8 lat z tym walczę i przyznam szczerze, brak mi już sił…. Ta choroba niszczy mi życie. Naświetlania nie pomagają, maści również nie. Biorę mnóstwo witamin i minerałów. Poradź coś!!!!!!!!

   1. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 16:59

    Naświetlania nie pomagają, maści również nie.”

    Nic dziwnego, to nie jest ”choroba” skóry, ma podobną etiologię do łuszczycy.
    Trzeba oczyścić organizm systemowo i dostarczyć brakujących elementów.
    Dziegieć sosnowy, ruta i bor są elementami wspomagającymi, poczytaj:
    http://ssk-ji.info/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
    Zrobiłbym analizę APW i Biorezonans, na początek, te testy też:
    http://ssk-ji.info/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

   2. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 17:02

    Bielactwo / vintiligo
    Związane z agresją układu immunologicznego rozwija się w związku z niszczeniem melanocytów, czyli komórek wytwarzających barwnik skóry – melaninę. Występuje często razem z cukrzycą i chorobami tarczycy.”

    Poszukaj przyczyny, nie smaruj plam:
    http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
    http://ssk-ji.info/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

   3. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 17:09

    Pasożyty w organizmie człowieka aktywizują wiele różnych schorzeń:
    • astmę • anemię • alergię
    • zapalenie stawów • artretyzm • atopowe zapalenie skóry
    • niepłodność • bezsenność • ból w mięśniach • ból w stawach

    • bielactwo
    • zapalenie wątroby • hemoroidy • cukrzycę• impotencję
    • zaburzenia układu odpornościowego • udar mózgu• nadwagę
    • zapalenie okrężnicy• atopowe zapalenie skóry
    • nerwowość• choroby onkologiczne• osteoporozę
    • problemy ginekologiczne • zapalenie trzustki• brodawczaka
    • problemy skórne• zapalenie gruczołu krokowego
    • łuszczyce. stwardnienie rozsiane • AIDS• marskość wątroby
    • choroby sercowo-naczyniowe• zmniejszenie działania szczepień u dzieci.

   4. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 17:10

    U osób z Hashimoto najczęściej występuje równocześnie:

    bielactwo
    twardzina
    RZS
    cukrzyca typu I
    choroba Graves’a
    anemia złośliwa
    toczeń

   5. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 17:25

    Nano-złoto koloidalne można zewnętrznie stosować w celu:
    – przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek,
    – do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień,
    – w przypadku przebarwień skórnych,
    – w celu oczyszczenia organizmu drogą skórną,
    – do rekonstrukcji tkanki skórnej,

    – w przypadku łuszczycy, bielactwa,

    – w przypadku ropni, liszajów,
    – w przypadku przewlekłych wyprysków,
    – trądziku, w zapaleniu stawów, narządów płciowych, oczu.

  74. Nina 17 sierpnia 2017 o 08:11

   GrzegorzuAdamie, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Biorezonans miałam robiony, wyszły różne dziwne rzeczy. Akurat o nano-złocie nie słyszałam, stosowałam nano-srebro, ale do innych celów. Jeszcze raz bardzo dziękuję 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  75. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 08:39

   Biorezonans miałam robiony, wyszły różne dziwne rzeczy.”

   Poszedłbym tą ścieżką..
   Przyczyna gdzieś jest…
   Ze złotem trzeba uważać, potrafi dokarmiać patogeny jak nikiel, powszechny
   zatruwacz.
   Nano złoto jest dostępne w Polsce- inż. Szczepaniak.

  76. chanulka 8 września 2017 o 08:46

   Czy możliwe jest, że po dodaniu 0,5 grama MSM do kwasu askorbinowego z mieszanką sodowo-potasową pojawią się zgaga?

   1. Ssk-ji 8 września 2017 o 12:04

    po C może być zgaga, jak po soku z pomarańczy, to kwas

    1. chanulka 8 września 2017 o 12:22

     Ale C jest z sodą. Zresztą od dłuższego czasu biorę C i nie było zgagi. Mam wrażenie że pojawiła się po dodaniu MSM i to bym chciała skonsultować z Tobą, Pepsi. Czy taka zgaga to juz może być objaw uczulenia na siarkę?

     1. Ssk-ji 8 września 2017 o 19:32

      odstaw MSM i spróbuj za 2 tygodnie.

      1. chanulka 8 września 2017 o 23:37

       Tak zrobię, thx Pepsi. 🍉🍌🍋🍍

     2. grzegorzadam 9 września 2017 o 07:56

      A przy samym MSM też jest zgaga?

      1. chanulka 9 września 2017 o 08:59

       Hmm, w sumie tego nie sprawdziłam😕, chociaż jak odstawiłam MSM od zestawu to zgaga nie przypłynęła. Ale to faktycznie do sprawdzenia samodzielnie. Dopiero to wszystko ogarniam – te węglany, chlorki, jabłczany, a nazwy pełnej MSM to chyba szybko nie przyswoję 😁 I jeszcze ten niepokój w oczach męża, co ja za narkotyki biorę i czy przypadkiem dziecku nie daję. A córka ma 11 miesięcy, więc wkrótce i dla niej będę pewnie coś szykować 😊 Bez tego miejsca i podpowiedzi stąd byłoby mi extra trudno. Staram się czytać lektury obowiązkowe w całości „Niacyna w leczeniu” czy „Woda utleniona na straży zdrowia”, itp. ale córa jest z tych wymagających dzieciaczków, a późnonocne czytanie utrudnia przyswajanie wiedzy. Zresztą dzięki niej tu trafiłam, bo jak wypuścili nas ze szpitala po porodzie z diagnozą – neutropenia i anemią spowodowaną ciągłym pobieraniem krwi, to ja juz wiedziałam, że muszę się dużo nauczyć. Mam świadomość, że to nie są jakieś ogromne problemy zdrowotne, ale przy okazji nabawiłam się nerwicy lękowej… Ależ się rozgadałam… Także tego, dzięki za wskazanie najprostszego testu i do przeczytania 👋

      2. grzegorzadam 9 września 2017 o 09:06

       a nazwy pełnej MSM to chyba szybko nie przyswoję 😁 ”

       Nie ma potrzeby, po prostu MSM 🙂

       ”Neutropenia – stan hematologiczny polegający na obniżeniu liczby granulocytów obojętnochłonnych poniżej 1500/μl (poniżej 500/μl – agranulocytoza)[1]. Przyczynami neutropenii może być zwiększone niszczenie neutrofili lub ich zmniejszone wytwarzanie oraz zła dystrybucja. Istnieją także wrodzone neutropenie, takie jak: zespół Kostmanna lub zespół Shwachmana-Diamonda. Ciężka neutropenia oraz agranulocytoza stanowią poważne zagrożenie życia z powodu szybko postępujących zakażeń bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, które są najczęstszą przyczyną śmierci chorych na białaczki lub inne nowotwory w okresie chemioterapii.”
       Wypadałoby zrobić porządny biorezonans, z rzęsistkiem i wirusami na czele, bo ta definicja
       powyższa jest zachętą do aplikacji ”leków” a niem czymś logicznym. 😉

      3. grzegorzadam 9 września 2017 o 09:07

       Poczytaj ten temat dokładnie przed innymi z komentami:
       http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

      4. grzegorzadam 9 września 2017 o 09:40

       Hmm, w sumie tego nie sprawdziłam😕 ”

       Weź łyżeczkę, popij wodą i będziesz wiedzieć 😉

     3. grzegorzadam 9 września 2017 o 09:18

      Ciężka neutropenia oraz agranulocytoza stanowią poważne zagrożenie życia z powodu szybko postępujących zakażeń bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, które są najczęstszą przyczyną śmierci chorych na białaczki lub inne nowotwory w okresie chemioterapii.”

      Nie wpadli w swojej mądrości, ze może być akurat całkiem odwrotnie? 😀
      Białaczka to przeważnie zagrzybienie szpiku, a nie wynik ”tajemniczej” neutropenii.
      Temat rzeka…

  77. PIĘTOWY 8 września 2017 o 16:38

   Hej, witam wszystkich serdecznie otoz jestem po dosc powaznym urazie wieloodlamowym zlamaniu piety z przemieszczeniem i otóź to do sedna:
   Mija juz prawie rok po zlamaniu, mobilnosc stawu niestety nie jest w 100%, staw jest lekko zapalony, puchnie i pobolewa. Czy ktos z Panstwa mógłby cos podpowiedziec. Gdy wypije drinka z 5g MSM + 2.5g WIT C , ból sie redukuje jakby i lekko opuchlizna schodzi. Caly czas mam rehabilitacje, czy ktos moglby rozpisac jakas kuracje która pomogłaby jeszcze dodatkowo przeciwdzialac tym symptomom choc troche i polecil np jakas masc na rozluznienie sciegien, powiezi, miesni (Sadze, ze przykurcze sa wlasnie od tego.
   ) + oczywiscie stosowanie MSM I WIT C i w jakich ilosciach ? Sadze, ze przykurcze sa wlasnie od tego.

   POZDRAWIAM!

   1. grzegorzadam 9 września 2017 o 07:53

    staw jest lekko zapalony, puchnie i pobolewa.”
    Jest stan zapalny, trzeba działać.

    ”oczywiscie stosowanie MSM I WIT C i w jakich ilosciach ? ”
    Może jeszcze raz dokładnie przeczytaj cały wpis z komentarzami?
    Do smarowania DMSO z dodatkami np. z MSM, aloesem, jodkiem potasu:
    http://ssk-ji.info/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

    Do tego zamiennie olej rycynowy (na noc i skarpeta), maść żywokostowa,
    Okłady z soli wg Nieumywakina, jest wiele sposobów.
    Dostarczasz kolagenu naturalnie lub w suplach? Boraksu i krzemu?
    Poziom wit.D aktualny? Kolor i pH Moczu?

   2. grzegorzadam 9 września 2017 o 09:15

    Do smarowania DMSO z dodatkami np. z MSM, aloesem, jodkiem potasu”

    Tu szczegóły:
    http://ssk-ji.info/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    A, i okłady z wody utlenionej, doraźnie przy bólu znakomite, polecam:
    http://ssk-ji.info/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

  78. Lila 19 września 2017 o 19:22

   Luszczyca okropna.Plamy na calym ciele. Tylko oczyszczenie watroby ziolami. Sklad ziol jest w ksiazce Marii Treben.”Leki z Bozej apteki” po 2 tyg picia ziol po 1,5 l plamy zaczely schodzic. Po niecalych. 2 miesiacach skora piekna jak u niemowlecia. I dopiero po 3 ech latach troszeczke zaczely sie pojawiac plamy.

  79. Lila 20 września 2017 o 05:37

   Dodam jeszcze że dermatolog genetyk nie mógł sobie poradzić z tą łuszczycą.Przepisywał baaardzo wysokie dawki leköw sterydowych,že aż włosy na głowie wyjaśniały.Ludzie mówili že wyglåda jak po chemii.W końcu polecił naświetlania. Twierdził że oczyszczanie wątroby ziołami nic nie da,bo łuszczyca nie ma nic wspólnego z watrobą.Ale po moich naleganiach,że nie zaszkodzi spróbować,udało sie !!!. Wystarczy wpisaç w google „mieszanka na łuszczyce Marii Treben”.Moja rada jest taka że można pić troche mniej i słabsze te zioła,żeby była jeszcze na nie cheć za kilka lat.Albo po prostu popijac sobie profilaktycznie słabiutką herbatke z czystka. Jest bardzo smaczna i tež skutecznie oczyszcza organizm. Życzę powodzenia.

   1. grzegorzadam 20 września 2017 o 19:59

    Twierdził że oczyszczanie wątroby ziołami nic nie da,bo łuszczyca nie ma nic wspólnego z watrobą”

    Sorrry, ale skąd się biorą takie głaby? 😉

    Tak, może powstała z braku sterydów ? 😀

    I jak uzupełnimy brakujace sterydy będzie remisja…
    Panie, widzisz i nie grzmisz..

    1. wikula31 1 listopada 2017 o 23:22

     Grzegorzuadamie masz fantastyczną wiedzę 😉 imponujesz mi także nie próżnuję i swoją wiedzę systematycznie po malutkim kawałeczku powiększam. I mam do Cb prośbę o pomoc w poukładaniu co jak łączyć. Mam bolerie, gronkowca, candide i kilka innych rzeczy (usrtalone biorezonansem). Abax musiałam odstawić w liocu bo zaczęłam wymiotować po lekach (i to ma związek z jakąś nową infekcją bo razem z synkiem mamy te same objawy-stawiam na jakieś pasożyty ale mi orzech piołun j goździki na to nie pomogły, ewentualnie coś z wurusem wątrobowym bo mamy rozwalone trawienie).

     Rano inhalacje wu (w moim przypadku doustnie odpada)

     Sniadanie jaglanka z bananem

     Po trzech godzinach od wu zaczynam popijac rozpuszczone 6g askorbinianu sodu z 0,5 ml boraxu z cytryna ( i to popujam po troszku do nocy)

     Do obiadu 1 tab 50green&fruits, 2 tys d+k, 2 tab potasu, 1 tab complexb,

     Do kolacjii 2 tys d, 2 tab potasu.

     Magnez przez skore. Potas w ilosci adekwatnej do sodu.

     Nie wiem czy wlasciwie to sobie poukladalam.

     Lugola nie moge bo wiadomo hashi. Kalibracje robilam askorbinianem tib bo kwas uszkadza mi sluzówke – rozwolnienie przy 14g.

     Jak w to właczyc chlorek magnezu doustnie i msm zeby bylo dobrze? I moze cos jeszcze?

     Inhalacje z wu stosuje dopiero 11 dni a juz delikatnie zaczely mi sie zmniejszac owrzodzenia na tylnej scianie gardla a z zatok (od dwoch lat mam ciagly stan zapalny i splywanie) zaczely schodzic jeszcze dodatkowo przez chwile grudki flegmy z krwia.

     1. grzegorzadam 2 listopada 2017 o 08:47

      ”Inhalacje z wu stosuje dopiero 11 dni a juz delikatnie zaczely mi sie zmniejszac owrzodzenia”
      Stosuj systematycznie.

      MSM dokładaj do askorbinianu sodowo-potasowego.
      Jod próbuj naskórnie, obserwuj reakcje.
      Magnez rozłóż równomiernie przez cały dzień, przy posiłkach też śmiało, jak chlorek
      to przed kwadrans, stu,uluje żołądek, zakwasza.
      Jak z solą i wodą?
      Jakie pH i kolor moczu?
      Poziom wit.D?

      poczytaj te tematy w całości z komentarzami:
      http://ssk-ji.info/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
      http://ssk-ji.info/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/

  80. Aga 25 września 2017 o 12:24

   Czy tzn.że należy suplementować b complex i jeszcze dodatkowo b3 oddzielnie? gdzieś czytałam że msm i wit b complex pomaga przy bólach krzyża… Co jeszcze powinnam zrobić przy bólu kręgosłupa w odcinku krzyżowym glównie po lewej stronie zwłaszcza po nocy lub leżeniu (jak rozchodzę to jest lepiej)? od czego zacząć? nie chcę iśc do lekarza i się prześwietlać 🙁

   1. Ssk-ji 25 września 2017 o 12:28

    to zależy w jakim celu, w B complex G&G z niacyną masz wszystkiego po 50 mcg

  81. Marija 7 listopada 2017 o 05:16

   Z trochę innej beczki. Czy ktoś mógłby mi polecić dobrego diagnostę biorezonansu w Poznaniu. Oczywiście może być Priv żeby nie reklamować 🙂 dziękuję.

   1. Ssk-ji 7 listopada 2017 o 07:53

    można tu polecić

   2. grzegorzadam 7 listopada 2017 o 09:32

    Jarosław Kasprzak- biorelioza i inne:
    Wielkopolskie Centrum Promocji Zdrowia Sp. z o.o.
    Górki 6 – boczna od ul. Głogowskiej

    Jest też Monadith (Bicom)

    I wiele innych.

    1. Marija 7 listopada 2017 o 21:56

     Bardzo dziękuję, skorzystam 🙂

  82. Jarciu1410 8 listopada 2017 o 08:43

   Witam serdecznie, Suplementuję od jakiegoś czasu wit C (askorbinian sodu) i MSM w proszku w dawce ok. 10 g (dla każdego). Po jakimś czasie poczułem spadek sił, osłabienie, duże bóle głowy oraz biały nalot na palcach u dłoni. Czy są to normalne objawy?

   1. Ssk-ji 8 listopada 2017 o 08:59

    nienirmalne, przede wszystkim na już dstaw askrbinian sodu i zbadaj pozim potasu i sodu

    1. Jarciu1410 8 listopada 2017 o 09:06

     Wcześnie zażywałem askorbinian sodu i msm w tabletkach 3-4 razy dziennie inie było żadnych objawów, zapomniałem dodać, że doszedł ból brzucha. badanie sodu i potasu trzeba zrobić wyłącznie na czczo?

     1. Jarciu1410 8 listopada 2017 o 09:09

      myślałem, że tak złe samopoczucie to reakcja herza

      1. grzegorzadam 8 listopada 2017 o 09:56

       organizm reaguje jak widać.
       Przy askorbinianie sodu dodaj dawkę 0.3 dawki węglanu potasu
       lub cytrynian potasu do posiłków.

      2. grzegorzadam 8 listopada 2017 o 17:53

       ”Przy askorbinianie sodu dodaj dawkę 0.3 dawki węglanu potasu”

       Miało być :
       Przy askorbinianie sodu, na każdą dawkę askorbinianu dodaj 0.3 dawki węglanu potasu.

     2. Ssk-ji 8 listopada 2017 o 09:11

      tak

  83. elso 9 listopada 2017 o 21:19

   Witam..Grzegorzu i Pepsi wróciłam właśnie od neurochirurga.Jest 5 tętniaków w głowie.Dwa mini,dwa 3mm,ostatni 6,8 mm.Termin operacji tego ostatniego ustalony na lutego.Jest podobno duży i trzeba koniecznie nim się zająć

   Proszę piszcie wszyscy jak mogę sobie pomóc żeby tego uniknąć.
   Przepraszam za ton i zdenerwowanie, ale dowiedziałam się tych szczególów prawie przed chwilą i jestem zdenerwowana.

   1. grzegorzadam 17 listopada 2017 o 20:01

    ale dowiedziałam się tych szczególów prawie przed chwilą i jestem zdenerwowana.”

    Spokojnie, to się nie stało z dnia na dzień.
    Mają swoją przyczynę, jak wszystko co psuje zdrowie.

    Wykonaj sobie biorezonans dokłądny na patogeny wszystkie, pełen zakres wirusy, grzyby itd.
    Sprawdź pH i inne testy domowe.

   2. grzegorzadam 17 listopada 2017 o 20:09

    Poczytaj odpowiedzi i zalecenia Ted’a

  84. elso 19 listopada 2017 o 00:01

   Bardzo dziękuję Grzegorzu.
   Patogeny były ,ale w ciągu 2ch m-cy zostały usunięte.Trzy dni temu sprawdzały p.laborantka i po niej praktykantka.Zostało potwierdzone przy bakteriach ,grzybach, wirusach i pasozytach brak,na najniższym poziomie i tylko przy helicobakter delikatnie podwyższony.
   Ale nadal leci z zatok, nadal boli gardło, uszy i oskrzela duszą.i boli oddychanie
   Nadal żoładek, jelita szaleją/uchyłki/, Hashimoto/hormony tarczycowe w normie/
   Oprócz nie obecności obcych we mnie w gabinecie BioCare podano mi jeszcze:
   procesy autoimunologiczne,procesy torbielowate i cystowate ,uczulenie białko mleczne i gluten,zakwaszenie 3 stopnia,tropizm jelitowy i dysbioza,kamienie żółciowe,obciążenia limfatyczne,metale toksyczne,obciążenia Cd,Hg i Pb,niedobór Mg,Si,J,niedobór B7,C .Z tym wszystkim nie wiem co robić, nawet z Mg nie umiem sobie poradzic.Biorę łyżeczkę jabłczanu od Pepsi bo chlorku nie mogę,3x magme B6,a w nocy nadal skurcze i powieki oczne na zmianę mi drżą.
   No i te tętniaki.Chętnie bym poczytała Teda, ale niestety to nie jest tekst o cinderelli,nie poradzę sobie, a tłumaczenia też niestety nie rozumiem
   Może chociaż w skrócie coś mi podpowiesz
   Tak, zgadzam się wykonałam dużą i długą pracę żeby popsuć zdrowie
   Ale jeszcze mam nadzieję i chcę zawalczyc
   Liczę na Ciebie Grzegorzu.Zazdroszczę Ci takiej wiedzy o naszych chorobach.
   No i oczywiście podziwiam

   1. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 11:58

    ”Ale nadal leci z zatok, nadal boli gardło, uszy i oskrzela duszą.i boli oddychanie”
    ”procesy torbielowate i cystowate ,uczulenie białko mleczne i gluten,zakwaszenie 3 stopnia,tropizm jelitowy i dysbioza,kamienie żółciowe,obciążenia limfatyczne,metale toksyczne,obciążenia Cd,Hg i Pb”

    Niestety to jest dowód na to, że
    ”Zostało potwierdzone przy bakteriach ,grzybach, wirusach i pasozytach brak,na najniższym poziomie i tylko przy helicobakter delikatnie podwyższony.”

    że nieprawdą to jest.

  85. Kasia 27 stycznia 2018 o 12:40

   Nie rozumiem tych wszystkich procesów chemicznych stąd moje pytanie: czy pijąc msm + kwas l-askorbinowy zapewniamy sobie takie samo działanie siarki i witaminy c jak wtedy gdy spożywamy je osobno? Czy po prostu powstaje inna substancja, która ma zupełnie inne działanie? Bo nie wiem czy zrobić sobie taki roztwór i pić przez cały dzień czy dodatkowo jeszcze samą witaminę C zażywać.

  86. grzegorzadam 27 stycznia 2018 o 16:05

   Czy po prostu powstaje inna substancja, która ma zupełnie inne działanie?”

   Tak, jest w tym linku wyjaśnione, poczytaj.
   Nie dodawałbym osobno.

  87. grzegorz 30 stycznia 2018 o 16:20

   biore lek rispolept consta w zastrzykach ,czy nie będzie zadnej interakcji miedzy rispolept a msm,bralem male dawki msm ale po nich mnie oslabialo i zaprzestałem brac …….czy dochodzi do interakcji miedzy tymi specyfikami ?

   1. grzegorzadam 30 stycznia 2018 o 17:07

    ”Możliwe skutki uboczne:

    Często depresja, uczucie zmęczenia. Niezbyt często: zmniejszenie masy ciała, nerwowość, zaburzenia snu, apatia, zaburzenia koncentracji, drgawki, złośliwy zespół neuroleptyczny, zaburzenia widzenia, niedociśnienie, wysypka, świąd, obrzęk obwodowy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto objawy hiperprolaktynemii, takie jak wydzielenie mleka poza okresem laktacji, brak miesiączki, zaburzenia czynności seksualnych, zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido i zaburzenia wzwodu. Rysperydon może wpływać na czynności wymagające koncentracji. Zalecane jest powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, do czasu, kiedy zostanie poznana indywidualna wrażliwość na lek.”

    co ten środek leczy?

   2. grzegorzadam 30 stycznia 2018 o 17:10

    ”Wskazania:
    Psychozy schizofreniczne, inne zaburzenia psychotyczne.”

    Jeżeli ma leczyć j.w., a wywołuje takie skutki, coś tu jest nie halo.

    Wykonaj testy obciążeń metalami i patogenami, spróbuj dociec przyczyny:
    http://ssk-ji.info/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    jaka dieta? Cukier i pszenica?
    Poziom wit D?
    Suplementacja magnezu?

  88. grzegorz 30 stycznia 2018 o 20:18

   tylko dlatego biore ten lek bo jestem zmuszony,zebym mogl zrezygnować z tego leku musiałbym wynająć pokoj żeby nie być zmuszany do tego leku przez rodzicow ,ten lek ma mase skutkow ubocznych ,bardziej szkodzi niż pomaga ……..na razie nie mam tylko 700 zl na miesiąc żeby wynająć mieszkanie ,pokoj i się wyzywic to trochę za mało dlatego chce wygrac u bukmachera i wtedy wynająć pokoj ,lecz na razie ciężko wygrac u bukmachera bo koncentracje i skupienie mam bardzo slaba przez lek,zwlaszcza jak człowiek cos zje to jest strasznie zamulony przez ten lek ……

  89. grzegorz 30 stycznia 2018 o 20:37

   jest inna sprawa leciała mi wydzielina z oskrzeli cos przedawkowalem jakiś suplement ,żeby oczyscic krew pare dni nacierałem klatke piersiowa solą himalajska pod prysznicem ,a potem przez pare dni pilem 2 szklanki dziennie sody oczyszczonej ,mija rok odkad nacierałem się solą i dalej mi wychodzi sol oskrzelami ,jak mam się pozbyć tej soli ,może ziemia okrzemkowa by mi pomogla ,pije dużo wody ale to mało daje …….czekam na propozycje jak pozbyć się soli w organizmie ………

   1. grzegorzadam 31 stycznia 2018 o 07:21

    leciała mi wydzielina z oskrzeli cos przedawkowalem jakiś suplement ”

    jaki suplement?

    ”mija rok odkad nacierałem się solą i dalej mi wychodzi sol oskrzelami ”
    Sól się tak nie wchłania, po roku wychodzi?
    Nie możesz się tego pozbyć bo nie masz nadmiaru, coś tu nie gra.

    powinieneś wykonać tamte testy, bez kasy tego nie wykonasz.

  90. Agnes 1 lutego 2018 o 16:10

   Pepsi / Grzegorz Adam
   A powiedzcie jak stosować i cY stosować Msm przy wrzodziejacym zapaleniu jelita?
   Przechodzę terapie po terapii, kolejnymetap to leki biologiczne

   1. Ssk-ji 1 lutego 2018 o 17:49

    Paul Nison wyleczył się świeżymi sokami owocowymi, a już tylko wypróżniał się krwią, w Instytucie Hipokratesa też tak leczą wrzodziejące jelito, czyli witarianizm, ale na początku bez błonnika.

    1. Agnes 1 lutego 2018 o 17:54

     A co w związku z przesiakliwymi jelitami? Czy msm załagodzi stany zapalne w organizmie które są prawdopodobnie przyczyna mojej niepłodności?

     1. Ssk-ji 1 lutego 2018 o 18:04

      MSM, kolagen i witamina C jak najbardziej tak, ale konieczne jest zakwaszanie żołądka, robiłaś prosty test ? http://ssk-ji.info/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
      kuracja glutaminą http://ssk-ji.info/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
      i terapia oczyszczająca 4 szklanek, tam jest też zakwaszanie żołądka i uzupełnianie magnezu http://ssk-ji.info/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      no i oczywiście jaki masz poziom 25(OH)D? przyjmujesz D3 TiB w protokole z witaminą K2 TiB ?

   2. grzegorzadam 1 lutego 2018 o 19:08
  91. Tola 12 lutego 2018 o 20:06

   czy na coraz częstsze bóle pleców okolice krzyża najpierw po dżwignięciu ciężkiego przedmiotu teraz z byle powodu i prawie stale , pomoże MSM+ wit.c ? zaczynając od 1g stopniowo do 10g?

   1. Ssk-ji 12 lutego 2018 o 21:15

    weź jeszcze Kolagen Peptan F TiB

   2. grzegorzadam 13 lutego 2018 o 19:44

    jakli masz teraz poziom wit. D?

  92. Tola 12 lutego 2018 o 22:34

   dziękuję, jak ja uwielbiam tego bloga

  93. Tola 12 lutego 2018 o 22:39

   ten kolagen to razem mieszać z MSM i wit.c czy tego się nie miesza? 10g też?

   1. Ssk-ji 12 lutego 2018 o 22:45

    możesz zmieszać, jest świetnie rozpuszczalny (jak na kolagen :))

  94. Tola 13 lutego 2018 o 08:31

   ok to dziś zakupie u Ciebie w sklepie ,ale stacjonarnym mam po drodze:) miłego dnia

  95. Beate 18 lipca 2018 o 10:40

   Cześć
   A co na problemy psychofizyczne połączone ze stanami lękowymi? Chodzi o to, że nawet lekki stres uderza na jelita i pojawiają się ataki bólowe i zaparcia. W użyciu paxtin.

   1. grzegorzadam 19 lipca 2018 o 07:11

    ”Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

    Jak każdy lek, również Paxtin może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
    Bardzo często mogą wystąpić: nudności, zaburzenia seksualne.
    Często mogą wystąpić: zwiększenie stężenia cholesterolu, zmniejszenie apetytu, senność, bezsenność, pobudzenie, nieprawidłowe marzenia senne (w tym koszmary senne), zawroty głowy, drżenie, ból głowy, zburzenia koncentracji, niewyraźne widzenie, zaparcia, biegunka, wymioty, suchość w jamie ustnej, pocenie się, osłabienie, zwiększenie masy ciała.
    Niezbyt często mogą wystąpić: nieprawidłowe krwawienie, przeważnie dotyczące skóry i błon śluzowych – najczęściej wybroczyny, splątanie, omamy, objawy pozapiramidowe, rozszerzenie źrenic, tachykardia zatokowa, przemijające podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, niedociśnienie ortostatyczne, wysypka, świąd, zatrzymanie moczu, nietrzymanie moczu.
    Rzadko mogą wystąpić: hiponatremia, reakcje maniakalne, lęk, depersonalizacja, napady paniki, akatyzja, drgawki, zespół niespokojnych nóg, bradykardia, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, hiperprolaktynemia/mlekotok, ból stawów, ból mięśni.
    Bardzo rzadko mogą wystąpić: małopłytkowość, reakcje alergiczne (w tym pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy), zespół niewłaściwego wydzielania hormonu antydiuretycznego, zespół serotoninowy (objawy: pobudzenie, splątanie, pocenie się, omamy, hiperrefleksja, mioklonie, dreszcze, tachykardia i drżenie), ostra jaskra, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby, takie jak zapalenie wątroby, czasami związane z żółtaczką i/lub niewydolnością wątroby, ciężkie reakcje skórne (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka), nadwrażliwość na światło, priapizm (długotrwały, bolesny wzwód bez pobudzenia seksualnego), obrzęki obwodowe.
    Ponadto z nieznaną częstością mogą wystąpić: myśli samobójcze, zachowania samobójcze, szumy uszne.
    Przypadki myśli samobójczych i zachowań samobójczych odnotowano w trakcie leczenia paroksetyną lub w krótkim czasie po przerwaniu leczenia.
    Badania epidemiologiczne wykazały zwiększone ryzyko złamań kości wśród pacjentów przyjmujących leki z tej grupy, mechanizm tego działania nie jest znany.”

  96. Beate 19 lipca 2018 o 13:44

   Dzięki za konkretną odpowiedź na konkretny temat

   1. grzegorzadam 19 lipca 2018 o 20:23

    nie wziąłbym tego do ust, nigdy.

   2. grzegorzadam 20 lipca 2018 o 05:54

    ”Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. ”

    Jest ZAWSZE odwrotnie !

  97. Beate 19 lipca 2018 o 23:18

   Co do skutków ubocznych to nawet zwykły przeciwbólowy ma takowe. Ja nie pytam się czy ktoś wziąłby ten lek i nie prosiłam o przytoczenie skutków ubocznych tegoż leku, bo w tym celu mam ulotkę informacyjną. Szkoda tylko, że w ramach odpowiedzi na moje pytanie spotkałam się z ignorancją i mądrzeniem.
   I na koniec nigd ynie mów nigdy drogi człowieku.

   1. grzegorzadam 20 lipca 2018 o 08:18

    spotkałam się z ignorancją i mądrzeniem.”

    Cóż powiedzieć, pozwoliłaś sobie aplikować ewidentną truciznę, szukanie
    alternatyw przy pobieraniu tej protezy mija się z celem.
    Niepotrzebnie reagujesz emocjonalnie, odpowiedz nie była ad personam, a ogólna.

    Może poczytaj ten temat?
    https://ssk-ji.info/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat -niacyny-czyli-witaminy-b3-2/

    + kilkadziesiąt tematów o witaminach z grupy ”B”, magnezie oraz oczyszczaniu organizmu.
    Najpierw trzeba się pozbyć toksyn po tym ”leku”, ale zrobisz jak uważasz.
    Miłego dnia 🙂

  98. Beate 21 lipca 2018 o 12:59

   „szukanie
   alternatyw przy pobieraniu tej protezy mija się z celem.”
   Nie przypominam sobie żebym pobierała jakiekolwiek protezy.
   I skąd taka pewność że pozwoliłam?

   P.s. czasami warto oswoić swoje ego.

   1. grzegorzadam 21 lipca 2018 o 18:52

    Odstaw ten ”lek”-protezę i wracaj do zdrowia, jak zechcesz oczywiście.

    Filozofia tego bloga to omijanie takich środków, jak poświęcisz więcej czasu
    zgłębiając setki tematów, rozwiązanie samo się wyłoni.
    Miłej lektury.

    O ”ego” jest dziesiątki wpisów- też polecam.

  99. Iśka12 3 sierpnia 2018 o 08:07

   Mam guzy(torbiele?) na trzustce .Lekarze zalecają obserwację gdyż operacja jest mocno ryzykowna i obciążona poważnymi powikłaniami.
   Zmiany są małe , istnieje prawdopodobieństwo, że nie ma tam komórek złośliwych.(badania obrazowe ale bez biopsji) Wszyscy „fachowcy „, którzy mnie konsultowali , stwierdzili,że lepiej teraz tam nie „grzebać”. Proszę o podpowiedż jakie suplementy byłyby dla mnie wskazane? Czy nacieranie DMSO może być pomocne?

   1. grzegorzadam 3 sierpnia 2018 o 08:18

    Lekarze zalecają obserwację gdyż operacja jest mocno ryzykowna i obciążona poważnymi powikłaniami.”

    obserwację?!
    Te guzy mają swoją przyczynę, co ma tu pomóc ”operacja” ?!
    Piramidalna głupota, powikłaniami na pewno, ale po co w ogóle to robić ?!

    ZAcznij od testów:
    https://ssk-ji.info/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

    Dr Sircus- selen a trzustka:

    nie ma na co czekać, naprawdę, tym bardziej ”obserwować”.

   2. grzegorzadam 3 sierpnia 2018 o 08:21

    istnieje prawdopodobieństwo, że nie ma tam komórek złośliwych.(”

    teraz może nie ma, ale w każdej chwili mogą być.
    Bez paniki, testy i zaczynaj działać.

   3. Ssk-ji 3 sierpnia 2018 o 08:21

    https://ssk-ji.info/co-jesc-aby-zapobiec-rakowi-trzustki-albo-gdy-juz-sie-go-ma/
    gorzki melon
    kuracja 4 szklanek, witamina C, kurkumina,
    zrób te badania https://ssk-ji.info/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
    szczególnie poziom 25(OH)D, cuklier i insulina na czczo, homocysteina, sód, potas, TSH pozostałe hormony, pasożyty, test na żołądek, pH moczu wszystko tam masz wyszczególnnione

  100. Iśka12 3 sierpnia 2018 o 12:12

   Dziękuję za odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji oraz z tego ,że podejście lekarzy jest beznadziejne. Obserwacja , czyli czekanie aż
   choroba się rozprzestrzeni nic do poprawy sytuacji nie wnosi.Moja gastrolog „ostrożnie” zasugerowała ,że możliwą przyczyną zmian jest wycięcie
   tarczycy.Nie mam jej już 5 lat. Eutyroks , który przyjmowałam na czczo „rozwalił” mi żołądek.Dopiero niedawno Pani ,która robiła mi usg jamy brzusznej ,
   powiedziała ,że ma bardzo dużo pacjętów z zapaleniem błony śluzowej żołądka , właśnie od eutyroksu przyjmowanego na czco.Teraz to wiem i biore go po lekkim śniadaniu ale żołądek do formy nie wrócił.Nie mam helikobakter ale mam nadżerki i zapalenie błony śluzowej. Jestem skołowana i powaznie przestraszona. Jestem osobą ,która , w moim pojęciu, odżywia się raczej „zdrowo”. Nabiału nie jem już dość dawno, mięso sporadycznie.
   Warzywa i owoce codziennie ale bez rozdziału ,że słodkie(arbuz , kiwi )to nie wolno.Poziom D3 (robiłam niedawno) – 44.Sód , potas w normie.
   Cukier na czczo (badam często) ok 95.W ciągu dnia , jak „pojem” byle jak , potrafi skoczyć do 200. Rodzinna powiedziała ,że uważać na dietę i
   póki co nie warto wprowadzać tabletek.Homocysteina 10.

   1. Ssk-ji 3 sierpnia 2018 o 17:36

    B6 G&G, B12 G&G, i kwas foliowy G&G, obniż homocysteinę.

   2. grzegorzadam 4 sierpnia 2018 o 13:38

    Poziom D3 (robiłam niedawno) – 44.Sód , potas w normie.”

    D3 do góry zdecydowanie.
    Z krwi sód i potas nie mówi o niczym, zrób analizę włosa.

    Poczytaj o ziołach na nadżerki i żołądek, pij piołun okresowo,
    już podziałali niestety swoimi absurdalnymi metodami resekcyjnymi,
    spokojnie, idzie z tym żyć, musisz włożyć więcej wysiłku- pamiętaj
    bezwzględnie o jodzie.
    Tu zażywany na pusty żołądek z wodą może dać sobie radę z nadżerkami,
    dodatkowo nasycając organizm i żołądek jodem.

  101. Iśka12 3 sierpnia 2018 o 15:06

   Napisałam komentarz ale zniknął ? Nie wiem czy pisać nowy czy czekać ,że może jednak sie pojawi.

  102. Iśka12 4 sierpnia 2018 o 21:33

   Grzegorzadam , dziękuję za wpis. Podpowiedz proszę , żeby podnieść D3 , jaką dawkę powinnam przyjmować dziennie? A jod? Czy to chodzi o płyn
   Lugola? W jakiej dawce?

   1. grzegorzadam 6 sierpnia 2018 o 14:29

    To zależy od wagi, poziomu oraz poziomu, który chcemy osiągnąć.

    Także płyn Lugola lub jodynę lub pożywienie bogate w jod.
    Zrób sobie plamę 1-2 % płynem, zobacz kiedy plama zniknie.
    Orientacyjny test.

    Dokładny jest pomiar poziomu jodu w wydalanym moczu.

   2. grzegorzadam 6 sierpnia 2018 o 14:30

    dawki dobiera się indywidualnie po tych testach.

  Dodaj komentarz

  www.steroid.in.ua/products/testabol-enantat

  https://medicaments-24.com

  medicaments-24.com